Jump to content
Dogomania

Nawracające zapalenie uszu - Wrocław


Reciu

Recommended Posts

Mój pies od pół roku ma problemy z uszami - od samego momentu zabrania go ze schroniska. Na początku miał świerzb uszny przez nieokreślony czas, który został wybity. Po wybiciu świerzbowca zaczęły się problemy. Ciągłe trzepanie głową, opadające ucho, brązowa wydzielina z uszu. Pies na początku dostawał Oridermyl, następnie Panolog. W trakcie stosowania była poprawa natomiast po kilku dniach ponownie nastąpiła wznowa - trzepanie głową, pisk podczas czyszczenia uszu, obfita wydzielina. Chodzę do Ekovetu we Wrocławiu, wydałem już około 500 złotych na leczenie. Nie wiem co robić. Pomóżcie!

[IMG]https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/p480x480/970509_706812659332966_2063119583_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem, czy była badana wydzielina z uszu pod katem grzybów i bakterii, jeśli nie, to warto to zrobić. Co do stosowania Oridermylu, nawet jeśli jest widoczna poprawa, to powinno się go stosować do dwóch tygodni, w innym przypadku tylko się zalecza i zapalenia powracają.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam jamnika, który ma już 13 lat i ostatnie 5-6 lat powraca u niego zapalenie ucha, chodziłam do kilku weterynarzy i różnymi sposobami go leczono, jednak każdy mówił, że ważne jest regularne oczyszczanie gruczołów odbytowych, może to pomoże u Twojego pieska. Kiedyś weterynarz powiedział mi że zapalenie ucha u psa to jedna z najdroższych chorób..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...