Jump to content
Dogomania

Karma niskobiałkowa dla problemów z wątrobą.


wooke

Recommended Posts

Witam.
Ponad miesiąc temu moja 10 letnia suczka zaczęła wymiotować. Podejrzewam, że coś zjadła pod blokiem. Ale dla pewności podjechałem do weterynarza i dostała kilka zastrzyków, a także pobrano jej krew. Kilka wskaźników wątrobowych miała podwyższonych. Po miesiącu przyjmowania Hepatiale Forte wszystko się ustabilizowało tylko ASPAT i ALAT pozostał nieco podwyższony.
Weterynarz zalecił mi podawanie karmy niskobiałkowej Royal Canin Gastro Intestinal.
I teraz pytanie do Was. Czy mogę na własną rękę podawać jej HILL'S PD Canine l/d? Ten RC jest w dużych workach, a tyle nie potrzebuję. Chciałbym jej podawać go przez miesiąc a później powrócić znów do zwykłej karmy.
Co o tym myślicie?

Karma jaką je to Josera Festival.

Link to comment
Share on other sites

a pytałas weta czy nie mozna byłoby zostac na tej joser'rze i codziennie podawac leki "na watrobę"?royal gastro jest w róznej gramaturze,także można kupic w lecznicach na wagę.
diety hill'sa sa alternatywą dla royala.działaja tak samo ale pytanie czy pies hill'sa bedzie jadł.

Link to comment
Share on other sites

Z nimi w ogóle nie można dojść do ładu. Daję jej cały czas tę Joserę z niewielkim dodatkiem Animondy Gran Carno i nic poza tym. Ostatnio dostałem Ariona na wagę i niestety nie ruszyła tego. Musiałem jej włożyć Joserę i wtedy zjadła. Więc chyba nie będę kombinował z tą karmą.

Link to comment
Share on other sites

Zwykły royal gastro intestinal jest dietą wysokobiałkową, dla psów z problemami trawiennymi. Może weterynarzom chodziło o intestinal gastro low fat albo moderate calorie? One mają mniej białka, ale nie jakoś wyjątkowo, porównywalnie ze zwykłymi karmami. Na problemy z wątrobą jest hepatic (jeśli trzymamy się royala).

Hill's l/d jest odpowiednikiem royalowego hepatica, więc nie możesz zamienić, jeżeli weterynarz zalecił royal canin intestinal.

Możesz zamienić royala intestinal co najwyżej na hills i/d (to nie literówka, l/d to co innego niż i/d ;) ).

Generalnie coś tu nie gra i nie kombinuj na własną rękę. Albo coś źle zrozumiałeś podczas wizyty albo psu nie dolega tylko problem z wątrobą, albo weterynarz się pomylił. Idź i dopytaj jeszcze raz, zapytaj też o zamienniki i czy możesz dawać obecną karmę (zanieś skład i analizę z opakowania karmy).

Link to comment
Share on other sites

Powiedział, że można odstawić tabletki i zastosować dietę niskobiałkową. Być może pomylił się w nazwie. Ale z tego co przeglądałem te karmy, to mają one niewiele mniejszą zawartość białka niż obecnie stosowana Josera. A nie chcę też ryzykować zakupu za kilkadziesiąt złotych kiedy pies nie będzie chciał jeść tej karmy zdrowotnej.
Kiedy pies przyjmował tabletki zalecono mi podawanie mu kurczaka z ryżem i warzywami ale niestety nie chciała ona tego zbytnio jeść więc weterynarz powiedział, że ta Josera może być z powodzeniem stosowana. Więc lepiej pozostać przy tej karmie gdy pies je ją ze smakiem?

Link to comment
Share on other sites

Royal Hepatic i Hills l/d (czyli te niskobiałkowe na wątrobę) mają 16% białka. To dużo mniej niż zwykłe bytowe karmy. Josera Festival ma 26% do tego jest bardzo tłusta. Może przynajmniej zmienić na Joserę Balance (obniżona jak na bytówkę ilość białka 20% i tłuszczu 8%)?
Pogadaj z wetem.

Link to comment
Share on other sites

Lepsze niż festival przy jej dolegliwościach, ale optiness ma parametry jak większość karm, nie jest to karma niskobiałkowa.
Jeżeli weterynarz zalecił niskobiałkową, to optiness taka nie jest. Ale z dwojga złego, jak nie chcesz się trzymać zaleceń, lepiej dawać optiness niż festivala. A najlepiej balance, poproś jeszcze raz o próbki ;)

Link to comment
Share on other sites

Z próbkami nie powinno być problemu. Ale chyba przejadę się i wezmę kilka.
Zaleceń jak najbardziej chcę się trzymać. Tylko zastanawiam się czy nie chcą wcisnąć mi karmy przedstawicieli, z którymi współpracują. Być może jest jakaś karma, która będzie w mniejszym worku, bo 2,5 kg wystarczy mi na dwa miesiące. Czy tyle czasu można podować psu taką karmę?
Ale jutro dam Wam znać czego siię dowiedziałem. Zapytam dokładnie jak jaką karmę powinienem stosować.

Link to comment
Share on other sites

Byłem dzisiaj w lecznicy i zamówiłem Royal Canin Hepatic w 1,5 kg opakowaniu. Ta Gastro była na niestrawność, choć nie wiem skąd przyszło do głowy wetowi żeby podać ją mojemu psu. I dogadaliśmy się, że ma to być Hepatic. Mam tylko nadzieję, że będzie chciała ją jeść.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...