Jump to content
Dogomania

Zbiorowy wątek psów za Schroniska Dla Zwierząt w Jamrozowiźnie (25km od Częstochowy)!


Recommended Posts

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

No to oby się Renia zgodziła - bo On jest cudny!

Hmm a imię...

może Koleś? :) albo Piegus - bo ma piegi :)

patrzę też znowu na imiona ze stronki z imionami :)

sa np. takie::)

Daktyl
Lesio
Dudek
Doni
Rodos
Torin
Osti

więcej zdjęć

[URL="javascript:window.close()"][IMG]http://www.schronisko.klomnice.pl/picture.php?img=YWRvcHR1al9wc2EvOTg0Lzk4NC5qcGc=&show=full[/IMG][/URL]

[URL="javascript:window.close()"][IMG]http://www.schronisko.klomnice.pl/picture.php?img=YWRvcHR1al9wc2EvOTg0Lzk4NF8yLmpwZw==&show=full[/IMG][/URL]

[URL="javascript:window.close()"][IMG]http://www.schronisko.klomnice.pl/picture.php?img=YWRvcHR1al9wc2EvOTg0Lzk4NF8xLmpwZw==&show=full[/IMG][/URL]

Link to comment
Share on other sites

Kochani, tak tu sobie narazie po cichutku myślimy i zastanawiamy się czy jakoś nie dałoby się tej naszej współpracy udoskonalić, żeby było jeszcze więcej wyciagniętych psiaków, jeszcze więcej środków finansowych na to wszystko, żeby móc pomóc róznież psiakom, które są w schronisku - np. pomagając w remoncie szpitalika, kupując maszynkę do strzyżenia kudłaczy.

Mamy coraz więcej osób, które poświęcają swój czas, pieniądze, żeby pomóc psiakom z Jamrozowizny.
To malutkie, wiejskie schronisko ma już wielu Przyjaciół, a psiaki znajdują Domy nawet na drugim końcu Polski.

Tylko od stycznia tego roku udało nam się wyciagnąć ze schroniska
30 psów - jesteśmy przekonane, że umieszczenie psa w domu tymczasowym, znacznie skraca jego czas oczekiwania na dom stały.
Oto lista szczęśliwców : na stronie 138 są zdjęcia! :)

1. Kiara - w Domku u Neci25
2. Toffi - w Domku u moich bratanków Huberta i Przemka
3. Luna - w Domku u Nyszy
4. Kapselek - w Domku u Clo
5) Fibi szczeniorek - najpierw w DT u Amstafki, teraz w Domkui
6) Bianka - j.w.
7) Gringo - w Domku
8 Rudzia - w Domku u Maleństwa
9) Boni - najpierw w Dt u Truskawy, teraz w Domku
10) Burka - w Domku u Agaty
11) Liczi - w Domku
12) Zorro -najpierw w hoteliku u Renatki, W DOMU
13) Kora - W DOMU
14) Łajka - W DOMU
15) Gufi - w hoteliku u Morii
16) Hebanek -W DOMU
17) Fibi/Morelka - W DOMU
18 Kaja -w DOMU
19) Piłkarz - w DT u Renatki
20) Szogun - najpierw w hoteliku u Wiosny, teraz W DOMU
21) Murzynek - W DOMU
22) Cayenne - najpierw w hoteliku u Wiosny, teraz W DOMU
23) Diva - najpierw w hoteliku u Wiosny, teraz W DOMU
24) Amelka/Chelsea - majpierw w DT u Truskawy, teraz W DOMU
25) Franio - najpierw w hoteliku u Wiosny, teraz w DOMU
26) Szczeniczka - W DOMU
27) Sarunia - najpierw w DT u Truskawy, teraz W DOMU
2 DJ - w hoteliku u Morii, we wtorek jedzie do Domu!
29) Molly - w hoteliku u Wiosny
30) Kiki - W DOMU!

Zastanawiamy się, co zrobić, żeby ta pomoc była jeszcze bardziej owocna?
Dogomaniacy są wspaniali, ale nie mają portfeli bez dna, pomagają zazwyczaj wielu psom - a pieniążki są nam stale potrzebne.

Jak myślicie - czy dobrym pomysłem byłoby założenie Stowarzyszenia?

Jego celem miałaby być pomoc głównie psiakom z naszego schroniska - oczywiście nie wykluczając pomocy innym psom - czyli zbieranie funduszy na domy tymczasowe i hoteliki, na transport
poza tym zbieranie pieniążków na szczepienia przeciw chorobom wirusowym, na sterylizacje psów w schronisku
Chciałybyśmy, żeby to schronisko było jak najbardziej miłe zwierzętom - mamy już bardzo dużo - pracowników, którzy kochają te psiaki i kociaki - ale niewiele zdziałają niestety bez pieniedzy...

Wydaje nam się, że takie konto stowarzyszenia byłoby jednak dużo bardziej wiarygodne, dawałoby nam możliwośc zbierania funduszy nie tylko wśród Dogomaniaków.

Gdyby takie Stowarzyszenie faktycznie powstało, bardzo chciałybyśmy, żeby było jak najbardziej przyjazne - bez żadnych kłotni czy innych nieprzyjemnych sytuacji - nastawione na pomoc psom.
Do tej pory udawało nam się to w 100% - więc powinno się udać i w przyszłości :)

Byłoby wspaniale, gdyby zechciały z nami być te osoby, które nam cały czas do tej pory pomagały, żebyśmy razem wybierali psiaki do kolejki hotelikowej, wybierali imiona psom, może udałoby się czasem wybrać do schroniska - coś pomóc przy psiakach.
Narazie jedyną pełnoletnia wolontariuszką w schronisku jest Truskawa, a drugą wolontariuszką jest Zuza.
Może ktoś mógłby zaoferować bezpłatny DT? byłby na wagę złota...
Może udałoby nam się uzbierać jak najwięcej stałych deklaracji miesięcznych?
Bardzo przydałaby się pomoc w szukaniu osób do wizyt przedadopcyjnych i osób z możliwością transportu.
Niezwykle ważna jest pomoc w robieniu ogłoszeń!

Mamy już chetnego grafika, który mógłby zrobić stronę internetową.
Dzięki niej, moglibyśmy szukać np. wirtualnych opiekunów, pokazywać psiaki, które mamy pod opieką - rozreklamować nasze psiaki :)

Bycie w stowarzyszeniu nie sprawiałoby, że ktokolwiek miałby obowiazek wspierac tylko nasze psy, ale w pewien sposob byłaby to informacja dla nas,ze te osoby są z nami, że nas wspierają, wiec mozemy stale dzialac bez obaw i wciaz sie rozwijac




Tak sobie narazie głośno myślimy i zbieramy informację.

Napiszcie proszę, co o tym myślicie?
Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii?
Czy miałybyście ochotę nam pomóc?

Będziemy wdzięczne za każdą opinię:loveu:

Link to comment
Share on other sites

czekamy na wasze opinie zbieramy chetnych do przystapienia do tej jakze "elitarnej"grupy;)))plebiscyt na nazwe naszego zgrupowania tez mile widziany:)))razem mozna zdzialac cuda!wierzymy w to mocno!i mysle,ze widac to tez calkeim niezle po ilosci tegorocznych szczesliwcow:))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuza i Noddy']Oczywiście, ze tak, chociaz przyznam, ze zaniedbałam troszkę sprawy schroniskowe :oops:[/quote]

Do stowarzyszenia możesz przystąpić oficjalnie jeśli statut zakłada,że mogą to zrobić osoby które ukończyły 16 lat. A statut piszą sami zainteresowani więc to na pewno przejdzie :)

Mam troszkę wiedzy w temacie, sama jestem członkiem jednego stowarzyszenia a inne powoływałam do życia. Wszystko przekazałam Fizi na gg, nie jest to proste i trochę kosztuje ale nie jest niemożliwe.
Kluczową sprawą jest mądre napisanie statutu, bezbłędne wypełnienie wszystkich dokumentów i otrzymanie (co niestety trwa do 3 miesięcy) nr. z KRSu. Koszt wpisu do KRSu to z tego co pamiętam 300 zł, trzeba to zrobić jak najdokładniej bo każda zmiana to koszt 150-200 zł. Niestety na wpis do KRSu czeka się nawet do 3 miesięcy. Do tego należy mieć adres korespondencyjny (nie trzeba mieć siedziby) i najlepiej nr tel stacjonarnego, kiedyś był to wymóg, teraz już sie to chyba zmieniło.
Minimum członków do powołania stowarzyszenia to 15 osób. Z tego grona drogą głosowania wybiera się zarząd i komisje rewizyjną. Są precyzyjne wytyczne dotyczące zgłaszania kandydatów i samego głosowania. W zarządzie i komisji mogą zasiadać jedynie osoby pełnoletnie.
Dobrze jest mieć księgową bo jest troszkę papierkowej roboty, trudnej do ogarnięcia dla laika.
Są też określone zasady prowadzenia zbiórek (dużo biurokracji)itd. Trzeba się z tym wszystkim zapoznać.
Wszystko jest do ogarnięcia:loveu:

Pewnie o wielu rzeczach zapomniałam ale piszę z głowy:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

damy sobie rade napewno:))mamy grafika do utworzenia strony moj maz;)mam tez znajoma prawniczke jakby co:)sama prawo studiowalam teraz mam przerwe;)ksiegowa tez sie napewno da ogarnac:)

z deklaracji stalych mamy tak ja 100zl na nasze psiaki
fizia 50zl
mam fizi30zl rodzinka znajmoi fizi jesli lacznie dobrze pamietam 50zl
moja kolezanka gosia ktora tez jest z nami i nas wspiera 100zl stalych deklaracji:))
max burko skoro wciaz chcesz byc z nami za co ci dziekuje to super tylko przypomnij mi prosze ile tej twojej deklaracji stalej bylo bo nie pamietam:oops zawsze sumiennie wplacasz za co dziekuje ale teraz nie pamietam jaka to kwota a przyda sie tez te kwoty nam zebrac do kupy wszystkich czlonkow zeby bylo wiadomo ile mamy kasy na hoteliki i wogole wszystko z psami zwiazane:)))no robimy jakis plebiscyt na nazwe?:))mam nadzieje tez ze wiecej osob do nas zajrzy:)

Link to comment
Share on other sites

Witam :-)
Fizia mnie tu zaprosiła :lol:
Pomysł napewno dobry. Legalna, oficjalna działalność w wielu przypadkach jest pomocna ale też wiążę się to chyba z dodatkowymi kosztami (nie orientuje się w tym temacie)
Nie wiem w czym mogłabym pomóc bo moje możliwości są bardzo ograniczone, ale jeśli okaże się przypadkiem, że na coś się przydam to nie mówię nie ;)

Link to comment
Share on other sites

doda osobiscie nie musisz kazdy z nas tak naprawde pomaga online najwiecej oprocz zuzi i truskawy ktore sa na mijescu ale kto wie moze uda sie to tak preznie rozwinac i zorganizowac zeby od czasu do czasu udawalao sie wieksza grupa przyjezdzac do schronu i cos tam pomoc,odnowic,obfocic psiaki itd a najbardziej bedzie sie liczyc pomoc i dzialanie w preznej grupie:)zdobywanie funduszy ,transportowanie psiakow ,wybieranie ich,nadawanie imion,ogloszenia w necie oraz watki na dogo i obecnosc na nich kazde zaangazowanie jest dobre:))czyli doda ciebie tez moge uznac za czlonkinie?:))))

Link to comment
Share on other sites

ale wlasnie dzialajac oficjalnie w milej ,przyjacielskiej grupie gdzie nie ma rownych i rowniejszych bedzie tez latwiej pozyskac sponsorow ,mozna robic allegro cegielkowe:)a co do ciebie lidan to ty jestes nie zastapiona w robieniu allegro:)))wiec jesli sie przylaczysz to moze zostaniesz naczelnym allegrowiczem?:))nie kazdy musi finansowo wspierac jak mowilam liczy sie kazda pomoc:))

Link to comment
Share on other sites

Jestem na zaproszenie Clo, napiszcie w skrócie czego oczekujecie od czlonka stowarzyszenia, bo muszę pomyśleć czy będe w stanie wywiązać się ze zobowiązań, które mogłyby na mnie ciążyć. Trochę psich nieszczęść mamy w naszym schronie a i atmosfera nieciekawa, może sie do Was przeprowadzę;)...kurcze tylko troche za daleko:roll:

Link to comment
Share on other sites

majusko kochana ja mysle,ze to stowarzyszenie tak jak mowilam nie ma miec oczekiwan i warunkow ktore trzeba spelniac bo jak nie to pa. ja przynajmnije chcialabym zeby bylo to miejsce otwarte i dla ludzi i dla psow:)
chcemy pomagac psiakom glownie z jamrozowizny z tego wzgledu jak pisala fizia ,ze to malutkie shcronisko na odludziu i nikt prawie go nie zna ,nie widzi ale uwazam,ze powinnysmy byc tez otwarte na pomoc psiakom ktore kazdy z czlonkow moze wypatrzec i wyrazic wole zeby pomoc tez jakiemus ich pupilowi,psu w potrzebie itd:)chcemy poprostu zebrac grupe ludzi ktora bedzie dzialac razem ,sprawnie ,bez przepychanek i klotni.chcemy zebrac stale deklaracje od ciebie takowa od samego poczatku posiadamy:))np po to zeby wiedziec ilu psom jestesmy w stanie ze spokojem ducha zapewnic pobyt w hoteliku.to po 1 bo jak juz sie przekonalysmy adopcje z hotelikow sa nie wspolmierne do tych w schronie.ludzie chca psy po dt bo sa sprawdzone mozna wiecej o nich powiedziec.wiec jak tylko zwalnia sie miejsce co sama wiesz to od razu wyciagamy kolejnego psiaka:)dlatego chcemy na jedno nazwijmy to psie konto zbierac pieniadze i te jednorazowe i te stale ,pewne deklaracje wspolnie wybierac psy do kolejki na dt,nazywac je,oglaszac,zakladac im watki bywac na tych watkach i sie tym interesowac(kazdy niech pomaga jak moze)z czasem dzialajac formalnie chcemy tez postarac sie robic jakies zbiorki moze np w szkolach czy nie wiem marketach..bo wiem ze sie takie robi np zbiorki karmy..chcemy stworzyc profesjonalna strone gdzie bedzie info o nas ,naszych potrzebach oraz o naszych podopiecznych.gdzie nowe domy beda mogly nam przesylac zdjecia i info co u psiakow.mysle tez ,ze jak bedzie strona to bedzie mozna sie starac o sponsorow wirtualnych:)poprostu chcemy to zebrac razem do kupy ze tak powiem kazdy pomysl jest mile widziany,kazda uwaga itd.zebrac ludzi kochajacych psy razem nie ,ze kazdy pogubiony w gaszczu dogomaniackich tragedi az sie koluje w glowie.chcemy jakos to skladac w jedna calosc bo wtedy mozna pomoc jak najwiekszej ilosci psow:)fiu...to chyba po krotce tak na tyle ale jak mowie jak to powinno dzialac itd to mysle,ze kazdy tu swoje cos dorzuci i wszystko wyjdzie w praniu a formy pomocy sa rozne na gwalt przydalby sie chociaz 1 dt bezplatny rowniez..kto wie moze i ktos w taki sposob bedzie mogl pomoc..:)no trzeba proowac wszystkiego narazie zbieramy deklaracje od osob takich jak ty ktore stale nas wspieraja:)zeby wiedziec ile mamy stalych funduszy a potem chcemy ruszyc ze strona ,nazwa itd rozumiemy rowniez ze kazdy ma swoja prace zajecia itd dlatego nie wymagamy 24h obecnosci:))ale zalezy nam na kazdje osobie:))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...