Jump to content
Dogomania

FUNDACJA "PRO ANIMALS - Na Pomoc Zwierzętom" w Chrzanowie (wątek główny)


Ulaa

Recommended Posts

  • Replies 3.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Od 8 maja do 5 czerwca kobiecina kochająca zwierzęta dostała dla Białaska worek karmy Koebers (nie wiem ile tam było), 8 dużych puszek od IKA&SONIA, 3 puszki od Till, 15 kg suchej i 8 puszek po 1,250 g. Bazylek waży 25 kg. I to było mało jedzenia na 29 dni???

Link to comment
Share on other sites

Karma Koebers ktorej bylo 4 kg. ta akurat zostala zwrocona w czesci przy oddaniu Bazyla, ktoremu to ta kochajaca zwierzeta, wybudowala bude i przypiela psa na lancuch. To jest juz jej drugie falszywe oskarzenie Fundacji :angryy: Dla jasnosci to ja dla swojego psa wazacego 28 kg. zuzywam 15 kg. karmy na poltora miesiaca, ktory nie jest wychudzony a wrecz przeciwnie moze ma nawet nieduza nadwage.

Link to comment
Share on other sites

Zauważyłam również drobną wypowiedz w artykule Pani R.... i nie sądzę by to było dobre tak upubliczniać fakt że ma się w domu psy i koty w nad stanie gdzie warunki można powiedzieć są porównywalne ze schroniskowymi tam również jest przepełnienie i brak miejsc na kwarantanne chorych i odizolowanie zdrowych. Ludzie sami siebie oczerniacie....ale komu ja to pisze tu w większości poprawnie myślących jest...na szczęście.

Link to comment
Share on other sites

Dowiedziałam się dzisiaj od pani Agnieszki Malczyk z urzędu miasta w Trzebini z referatu komunalnego, że [B]"wydawanie pieniędzy przez gminę na sterylizację kotów dzikich jest wyrzucaniem ich w błoto"[/B].
W przyszłym roku podpiszą umowę z Bielskiem Białą i tam będą koty wywozić. Bo oni mają na względzie dobro mieszkańców.

A jak próbowałam jej tłumaczyć, że gdyby nie sterylki to tych dzikich kotów u pani z sierszy było by kilkanaście a nie kilka (bo ta pani dokarmiająca koty bardzo cierpi z powodu tych kotów i oni jako urząd miasta muszą ją chronić przed cierpieniem psychicznym), to powiedziała "nasza dalsza rozmowa nie ma sensu, do widzenia".

Link to comment
Share on other sites

A czemu tu jeszcze nie ma wiadomości o petycji? Od kilku dni w lecznicy i w kilku sklepach zoologicznych w Chrzanowie (nie wiem których, Ada-jeje wie) wystawiona jest petycja i lista do podpisów. Sama treść została już wysłana burmistrzowi chrzanowa (a także władzom Trzebini i nie wiem jakim, Ada-jeje wie, ale podpisy zbieramy tylko w Chrzanowie), podpisy dostarczymy później.

[COLOR=Red][B]UWAGA!!![/B][/COLOR] Jeśli ktoś z czytających wątek ma możliwość zbierania podpisów, albo zostawienia w jakiejś recepcji/sklepie w widocznym miejscu - [COLOR=Red]bardzo prosimy![/COLOR] Wystarczy wydrukować poniższe pliki, zebrać podpisy i zanieść do UM w Chrzanowie, albo przekazać nam, albo wysłać pocztą na adres podany w petycji.

Treść petycji na przykładzie gminy Chrzanów: [URL]http://proanimals.org/hanek/petycja3.odt[/URL]

Lista do podpisywania dla mieszkańców gmin powiatu chrzanowskiego: [url]http://proanimals.org/hanek/podpisy-petycje.pdf[/url]


[U]Do gminy Chrzanów poszła taka treść:[/U]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=4]Ryszard Kosowski[/SIZE][/FONT]
[FONT=Arial, sans-serif][SIZE=4] Burmistrz Miasta Chrzanowa[/SIZE][/FONT]
Aleja Henryka 20
32-500 Chrzanów

[FONT=Arial, sans-serif]Szanowny Panie Burmistrzu,[/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif][B]nie możemy pozostać obojętni na wzrastającą z roku na rok liczbę bezdomnych psów i kotów na naszym terenie oraz na bezradność władz gminy, które nie są w stanie zapewnić im należytej opieki.[/B][/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif][COLOR=#ff0000]Zgonie z [/COLOR][COLOR=#ff0000][I]art. 11.1. ustawy o ochronie zwierząt[/I][/COLOR][COLOR=#ff0000] zapewnienie opieki bezdomnym zwierzętom spoczywa na władzach gminy.[/COLOR] Nasze miasto nie radzi sobie z tym problemem - także z tego powodu, że nie podejmuje żadnych działań by ograniczyć populację niechcianych zwierząt.[/FONT]

[COLOR=#ff0000][FONT=Arial, sans-serif][U][COLOR=#000000]W zeszłym roku opieka gminy nad bezdomnymi zwierzętami sprowadziła się do wywiezienia z terenu gminy Chrzanów [/COLOR][COLOR=#000000][B]43 psów[/B][/COLOR][COLOR=#000000] i [/COLOR][COLOR=#000000][B]10 kotów do schroniska w Olkuszu[/B][/COLOR][COLOR=#000000].[/COLOR] [/U]Na ten cel do kasy schroniska trafiło[B] 44 400 zł [/B]z kieszeni podatników.[U][COLOR=#000000]Jednak ta kwota w żaden sposób nie przyczyniła się do zmniejszenia populacji zwierząt domowych na naszym terenie.[/COLOR][/U][/FONT][/COLOR]

[FONT=Arial, sans-serif]W związku z powyższym[B] apelujemy do Pana o wygospodarowanie z budżetu miasta pieniędzy na kastracje psów i kotów z terenu miasta i gminy Chrzanów.[/B][/FONT]

[FONT=Arial, sans-serif][U]Wnosimy na zabezpieczenie w budżecie kwoty 20 000 zł do spożytkowania w 2010 roku:[/U][/FONT]

[LIST]
[*][FONT=Arial, sans-serif]15 000 zł na program zapobiegania bezdomności zwierząt domowych na terenie gminy Chrzanów (wzór uchwały dostarczony został do UM w Chrzanowie w ubiegłym i ponownie w bieżącym roku, zezwala ona na dofinansowanie właścicielom kastracji psów i kotów w wysokości 50% kosztów).[/FONT]
[*][FONT=Arial, sans-serif]5 000 zł na kastracje bezdomnych psów i kotów.[/FONT]
[/LIST]
[FONT=Arial, sans-serif]W polskich schroniskach około 90 tys. psów i kotów czeka na nowych opiekunów, zdecydowana większość z nich nie przeżyje lub zostanie poddana eutanazji. [B]Nie możemy pozwolić na dalsze rozmnażanie się zwierząt, dla których brakuje odpowiedzialnych właścicieli.[/B][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ada-jeje']IKA & SONIA to ja Ci przesle petycje skanem dla gminy Trzebinia.[/QUOTE]
Nie wiem czy jest sens, zaczynać zbierać podpisy w Trzebini bo przecież nawet te w Chrzanowie są na bardzo ostatnią chwilę. Tzn ja nie widzę sensu bo zanim się zbierze jakąś normalną ilość to dawno skończą prace nad budżetem na 2010 rok (o ile już nie skończyli).

[quote name='malgos']
Jeszcze pytanie do Ada-jeje-raczej retoryczne,dotyczące artykułu. Jest tam zdanie, gdzie autor cytuje Twoją, Ada wypowiedź:
[/QUOTE]

Malgos, to nie była autoryzowana wypowiedź więc nie ma się czego czepiać. Za to sformułowanie Iwony "psiarze i kociarze ze strachu ukrywają mioty" jak najbardziej było autoryzowane i jest cytatem, ale wtedy pisałaś, że to dziennikarze Przełomu lubią takie sformułowania i że to przez nich.

[B]Javena[/B], ja też mam ostatnio z dogo podobne problemy, może podam tutaj ten link i Ci się uda jak w niego klikniesz: [URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=105861[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Hanek, decyzja o podziale budzetu trwa w gminach do polowy listopada i nie ma to znaczenia czy lista z podpisami dotrze w terminie. Petycje napisalysmy jako organizacja i wcale nie musi ona byc poparta podpisami, jednak takie zadania inaczej sa czytane kiedy sa poparte glosami mieszkancow.

Link to comment
Share on other sites

W Polsce jest ogromna nadpopulacja zwierząt domowych i choć to nie ich wina, to ludzie muszą ograniczyć ich liczbę. Byłoby idealne gdyby wszyscy właściciele kastrowali swoje zwierzaki, ale chyba wszyscy rozumieją, że to mrzonka.

Jeśli istnieje schronisko gdzie nie usypia się ślepych miotów i zwierząt terminalnie chorych i gdzie nie sterylizuje się aborcyjnie, to stwierdzam. że
[CENTER][U][SIZE=4][COLOR=DarkRed]pracują tam ludzie nieodpowiedzialni i źli.[/COLOR][/SIZE][/U]
[/CENTER]
[SIZE=4][COLOR=DarkRed]
[SIZE=2]W imię uspokajania własnego sumienia mnożą bezdomność, a to postawa godna potępienia. To egoizm i brak rozsądku.

[COLOR=Black][B]Pro Animals - zgadzamy się z Wami w 100%. [/B]Poważne organizacje prozwierzęce nie uprawiają takiego procederu, bo umieją spojrzeć dalej i szerzej, a nie tylko do granicy własnej posesji.

Życzymy sukcesów w naciskaniu władzy lokalnej!:lol:
[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

UMOWA UM CHRZANÓW ZE SCHRONISKIEM W MYSŁOWICACH NA ROK [B]2009[/B]:
[url]http://proanimals.org/hanek/umowabig2009-1.jpg[/url]
[IMG]http://proanimals.org/hanek/umowa2009-1.jpg[/IMG]

[url]http://proanimals.org/hanek/umowabig2009-2.jpg[/url]
[IMG]http://proanimals.org/hanek/umowa2009-2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

W związku z artykułem "[B]Pro Animals[/B] w sądzie" opublikowanym w "Tygodniku Małopolskim" "Gazety Krakowskiej" w dniu 30 października 2009 oraz artykułem "Mieli ratować zwierzęta, a je zabiją?" o tej samej treści opublikowanym na [URL="http://polskatimes.pl/gazetakrakowska/malopolskazachodnia/chrzanow/179571,mieli-ratowac-zwierzeta-a-je-zabija,id,t.html"]stronie internetowej[/URL] "Gazety Krakowskiej", Zarząd Fundacji [B]Pro Animals[/B] – Na Pomoc Zwierzętom oświadcza, co następuje:

[LIST]
[*]Topienie zwierząt zawsze było i będzie przez fundację traktowane jako znęcanie się nad nimi. Walka z wszelkimi przejawami okrucieństwa wobec zwierząt jest jednym z celów statutowych fundacji. Cytowane słowa Jolanty Rackiej, wedle których miałoby to być rozwiązaniem problemu przepełnionych schronisk, nie padły ani w przytaczanej rozmowie, ani kiedykolwiek indziej. Zgodnie z oficjalnym i niezmiennym stanowiskiem fundacji w sprawie prób rozwiązania problemu nadmiernej populacji zwierząt, kastracje/sterylizacje są jedynym skutecznym na dłuższą metę środkiem prowadzącym do tego celu.
[*]Fundacja dopuszcza usypianie tzw. ślepych miotów (decyzja taka została podjęta tylko raz, jeszcze przed rejestracją fundacji), ale nie czyni tego na masową skalę, nigdy również nie było takich planów. Twierdzenia, jakoby Prezes Fundacji komukolwiek to proponowała w jakiejkolwiek formie (również ogłoszeń prasowych), albo próbowała tę czynność na kimkolwiek wymusić, są nieprawdziwe.
[/LIST]
Wszelkie tego rodzaju pomówienia kierowane pod adresem Fundacji [B]Pro Animals[/B] – Na Pomoc Zwierzętom są uważane przez Zarząd Fundacji za wysoce szkodliwe dla jej działalności i będą rozstrzygane na drodze sądowej. Szczegółowe informacje na ten temat zostaną podane wkrótce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...