Jump to content
Dogomania

w jakim wieku najlepiej wykastrować psa


moli1111

Recommended Posts

  • Replies 133
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hm :) osobiscie polecam przychodnie na Sojczym wzgorzu :) solidnie i nie jest calkiem drogo... :)bardzo dobrzy sa tez weci na Sienkiewicza w Tg :) a juz chyba najlepsi to chorzow- ul.Szczecinska :) ale to sa moje odczucia :) pewnie w Twojej okolicy jest kilku wetow...popytaj wsrod znajomych, rodziny :) pewnie tez jakiegos dobrego poradza:)

Link to comment
Share on other sites

Ja myślę, że najlepiej wykastrować psa gdy zacznie się "dobierać" do suczek we wiadomym celu. Oznacza to, że jest już dobrze rozwinięty.U niektórych psów jest to nawet 6 miesiąc życia, u innych 2 rok..
Mój ma 4 lata i 3 miesiące a kastrowanko odbędzie się dopiero 1 czerwca bieżącego roku. Miał jeździć na wystawy, ale nie wyszło...

Link to comment
Share on other sites

czasme kiedys pies zacznie sie dobierac do suczek jest za pozno na kastracje... znam taki przyklad...pies do dzis chce "gwalcic" wszystkie suczki i...ludzi :| teoretycznie kastrowac mozna juz od 7 miesiaca zycia ale ja bym tak w okolicach roku polecala :) poza tym moze pogada z wetem?:)
i tak musisz isc sie umowic na zabieg ;)

Link to comment
Share on other sites

mysle ze pies maja 4 lata przezyje :) zalezy to od wielu czynnikow ale jesli nie ma nadwagi i nic mu nie dolega to bedzie ok :) i tak przed kastracja przejdzie badanie wiec sie nie boj ;) oczywscie czekam na wiesci jak Twoj psiak po zabiegu :)

Link to comment
Share on other sites

to nie jest za pozno! skoro wet tak twierdzi to w koncu po cos ma ten tytul DOKTOR ;) a poza tym w tym wieku widocznie jest juz calkiem rozwiniety i mozna ciachac:) lepiej poczkaj niz wykastrowac cos, czego nie ma....absurd wiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Często wet doradza aby kastrować jeszcze szczenię, które nie nabrało jeszcze złych nawyków takich jak gwałty ludzi, przedmiotów itp... Psy kastrowane tak szybko są zazwyczaj łagodniejsze, spokojniejsze co wiąże się z tym, że też grubsze, bo skoro sam nie chce biegać to po co się wysilać... (oczywiści jest to myślenie niektórych osób, a nie moje...) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...