Jump to content
Dogomania

[bokser][suczka]czarne plamy i symetryczne łysienie


vahooz

Recommended Posts

Witam!
Chodzę z moją suczką po weterynarzach i każdy z nich ma swoją teorię - nie wiem już komu wierzyć a z pieskiem jest coraz gorzej.
Ok 6 miesięcy temu pojawiły się u mojej bokserki czarne symetryczne plamy po bokach. Poszedłem do weterynarza - zrobiliśmy badanie krwi - okazało się że jest mały problem z tarczycą i leczymy ją hormonalnie. Po miesiącu zażywania melatoniny oraz eltroxin'u poszedłem z suczką do kontroli - lekarz powiedział, że będziemy powoli i systematycznie zwiększali jej dawkę hormonów. Minęło pół roku - plamy się powiększają - ostatnio zauważyłem nawet drobne stany zapalne. Poniżej zamieszczam zdjęcia tych czarnych plam. Dodam tylko, że w wyniku powstania tej choroby, mój piesek nie zmienił swojego charakteru - dalej jest radosny i skory do zabawy. Czy ktoś z szanownych forumowiczów spotkał się z podobnym problem?
[IMG]http://iosolution.net/private/warka1.jpg[/IMG]
[IMG]http://iosolution.net/private/warka2.jpg[/IMG]
Pozdrawiam.
Robert.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Jakie badania wykonywaliście? Zmiany spowodowane przez nużeńce mogą się znacznie różnić od siebie i trzeba wykonać zeskrobiny czasami nawet kilkakrotnie żeby właściwie zdiagnozować chorobę.
Ja bym mimo wszystko postawiła na podstawowe badania (przynajmniej coś uda się wykluczyć). Zesrkobiny i posiew na bakterie (jeśli coś wyjdzie to antybiogram) no i jeszcze na grzybki, ze zdjęć ciężko mi niestety coś więcej poradzić.

Link to comment
Share on other sites

Popieram zdanie Chefrenka. Mimo iż rzeczywiście zmiany skórne powinny się rozpocząć od wewnetrznej powierzchni ud, ale za tym schorzeniem przemawiają: symetryczność plam oraz to że do rozwoju tego schorzenia może przyczynić się niedoczynność tarczycy.
Zresztą jeżeli zasugerujesz wetowi to schorzenie to jego głowa żeby to wykluczyć, jest to łatwiejsze niż postawienie prawidłowej diagnozy.
Przy rogowaceniu ciemnym pies powinien czuć lekki świąd, a zrogowaciałe komórki naskórka powinny odstawać od skóry jak łupież. Przejedz psa ciemną szmatką po tych plamach, jak pozostanie na niej "łupież" to raczej trafilismy z diagnozą. Jeżeli nie szukamy dalej.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...