Jump to content
Dogomania

zakup psa


bioder2

Recommended Posts

Witam wszystkich mam taki problem i niewiem co z tym można zrobić , zakupiłem szczeniaka z chodowli[B][COLOR=#414141][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B] z ogłoszenia na '' tablica.pl '' , w ogłoszeniu było napisane ,że pies jest z rodowodem oto link do ogłoszenia ''[URL]http://tablica.pl/oferta/labrador-labradory-czarne-szczeniaczki-z-rodowodem-ID3vNDL.html#2027232229[/URL] '' pieska odebraliśmy i zapłaciliśmy została spisana umowasprzedaży z numerem psiego czipa itd. z uwzględnionym dopiskiem ,że rodowód zostanie dosłany pocztą .
Podczas pierwszej wizyty u weterynarzaspytałem się co o tym myśli i dowiedziałem się , że powinienemdostać metrykę psa i to Ja powinienem wyrobić rodowód ( byłemzielony w tych sprawach ) poczułem się oszukany przez hodowcę , potych informacjach skontaktowałem się z hodowcą a tam usłyszałem, że dostanę rodowód z ich stowarzyszenia [B][COLOR=#414141][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B], powiedziałem , że to nie jest rodowód , w ogłoszeniu byłonapisane '' z rodowodem '' a Pani mi powiedziała , że za tę cenęco zapłaciłem za szczeniaka to nigdzie bym nie znalazł z rodowodem'' ZKWP '' , możliwe , że bym nie dostał ale w ogłoszeniu nigdzienie było napisane , że rodowód jest '' [B][COLOR=#414141][FONT=Verdana, Arial, Helvetica, sans-serif]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B]'' a nie '' ZKWP '' a ja święcie byłem przekonany , że rodowódjest tylko jeden jak dowód osobisty . Ciągle czekam na rodowód nieważne jaki mijają już 2 tyg. Hodowca nawet nie odbiera moichtelefonów a byli tacy mili .
Powiedzcie mi czy coś można z tymzrobić , może ktoś z Was miał z taką sytuacją do czynienia ?
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bioder2']Witam wszystkich mam taki problem i niewiem co z tym można zrobić , zakupiłem szczeniaka z chodowli[B][COLOR=#414141][FONT=Verdana]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B] z ogłoszenia na '' tablica.pl '' , w ogłoszeniu było napisane ,że pies jest z rodowodem oto link do ogłoszenia ''[URL]http://tablica.pl/oferta/labrador-labradory-czarne-szczeniaczki-z-rodowodem-ID3vNDL.html#2027232229[/URL] '' pieska odebraliśmy i zapłaciliśmy została spisana umowasprzedaży z numerem psiego czipa itd. z uwzględnionym dopiskiem ,że rodowód zostanie dosłany pocztą .
Podczas pierwszej wizyty u weterynarzaspytałem się co o tym myśli i dowiedziałem się , że powinienemdostać metrykę psa i to Ja powinienem wyrobić rodowód ( byłemzielony w tych sprawach ) poczułem się oszukany przez hodowcę , potych informacjach skontaktowałem się z hodowcą a tam usłyszałem, że dostanę rodowód z ich stowarzyszenia [B][COLOR=#414141][FONT=Verdana]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B], powiedziałem , że to nie jest rodowód , w ogłoszeniu byłonapisane '' z rodowodem '' a Pani mi powiedziała , że za tę cenęco zapłaciłem za szczeniaka to nigdzie bym nie znalazł z rodowodem'' ZKWP '' , możliwe , że bym nie dostał ale w ogłoszeniu nigdzienie było napisane , że rodowód jest '' [B][COLOR=#414141][FONT=Verdana]SWKIPR[/FONT][/COLOR][/B]'' a nie '' ZKWP '' a ja święcie byłem przekonany , że rodowódjest tylko jeden jak dowód osobisty . Ciągle czekam na rodowód nieważne jaki mijają już 2 tyg. Hodowca nawet nie odbiera moichtelefonów a byli tacy mili .
Powiedzcie mi czy coś można z tymzrobić , może ktoś z Was miał z taką sytuacją do czynienia ?
Pozdrawiam[/QUOTE]

Nic nie można z tym zrobić. Dałeś się nabrać i tyle. Jak byk masz napisane w ogłoszeniu z jakiej organizacji jest hodowla

Link to comment
Share on other sites

zadzwoń do stowarzyszenia, co z tym fantem zrobić, skoro hodowca jest u nich zarejestrowany to powinni mieć możliwość wpływu na niego..
co masz w umowie? że rodowód zostanie wysłany, czy że odebrałeś szczenie z rodowodem? bo to też ma znaczenie, jeśli podpisałeś że rodowód odebrałeś, to nawet jeśli tego nie zrobiłeś, wg dokumentów go masz i wtedy nie możesz zrobić nic, to już tylko od dobrej woli "hodowcy" zależy czy co go prześle czy nie - nie trzeba się znać na psach, żeby wiedzieć, że należy czytać co się podpisuje i nie podpisywać jeśli coś się nie zgadza.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='bioder2']ok. ale rodowód od nich powinienem dostać , prawda?[/QUOTE]

jeśli tak jest w umowie to powinieneś ;)
radzę zrobić tak jak radzi koleżanka wyżej z tym, że najpierw spróbowałabym jeszcze raz się skontaktować z hodowcą telefonicznie. Jeśli się to nie uda to wyślij mu maila (o ile masz jego adres)- poinformuj, że jeśli w ciągu 7 dni nie zostanie do Ciebie wysłany rodowód i nie przedstawi Ci dowód nadania na poczcie to skontaktujesz się z "szefostwem" stowarzyszenia do którego hodowca należy.
W następnej kolejności powiadom stowarzyszenie. Wątpię żeby to coś dało.

Inna sprawa, że rodowód który dostaniesz nie ma najmniejszego znaczenia w polskim świecie kynologicznym, równie dobrze możesz sam go sobie wydrukować :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...