Jump to content
Dogomania

obcy a mój pies


palisiak

Recommended Posts

[quote name='Koszmaria']ja jestem jakaś dziwna,ja się pytam właściciela czy mogę psa pogłaskać,nawet jak ten bez pytania na mnie skacze...[/QUOTE]
Zupełny ewenement z Ciebie :) A tak serio to wielki plus za to :)

Ja generalnie nie głaskam cudzych psów na powitanie. No chyba że się trafi taki że leci do mnie i od razu na kolana, ale jak jest sytuacja że spotykają się gdzieś psy to ja im się nie wtryniam. Daję się obwąchać i tyle. Do znajomych psów jeśli faktycznie podejdą do mnie i okazują sympatię to głaskam.
Ale niektórzy to witają się z psem serdeczniej niż ich psiak. Nieraz widzę że leci pies do psa, a właściciel nagle rzuca się mu na szyję i tita albo zaczyna go czochrać zamiast pozwolić mu najpier nawiązać dobre psie relacje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ja posiadam Shih Tzu, więc znam Twój problem... Mi w zasadzie pomaga mój charakter, to jest MÓJ pies i w żadnym wypadku nie jest to ZABAWKA, więc wystarczy to ludziom zakomunikować, bardziej lub mniej uprzejmie. Jak widzę nadchodzące dzieciaki, to od razu im mówię: Nie, nie możecie pogłaskać. Czasem dodaję, że ugryzie (Mój pies nie lubi dzieci, więc do końca nie mogę być pewna jak zareaguje.) A co do sytuacji u teściów, to już w ogóle skandal... Najpierw bym dokładnie wyjaśniła o co mi chodzi i dlaczego, a później twardo postawiła na swoim, tyle. Nie można pozwolić sobie ludziom wejść na głowę... Takie moje zdanie;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...