Jump to content
Dogomania

Niemcy!


natalka9860

Recommended Posts

Witam, mam pytanie w sumie kilka ;) Jakie dokumenty należy posiadać aby przewieźć psa do Niemiec? Czy potrzebny jest kaganiec dla Shih-Tzu? W jakim czasie otrzymuje się paszport? Jaki jest tego koszt? Na co należy uważać w Niemczech będąc na wakacjach z pupilem ? ;)

Link to comment
Share on other sites

aby przewiesc psa do Niemiec musisz wyrobic paszport w ktorym musza byc naniesione szczepienia i numer czipu.Czp musi miec date wczesniejsza od daty szczepienia p/wsciekliznie tzn min 21 dni do przekroczenia granicy.
szczepienia p/wirosowkom musisz wykonac 2 tygodnie przed wyjazdem ,nie musisz o ile pies byl szczepiony.szczepienia p/wirosowkom nie sa obowiazkowe czynimy jednak dla ochrony psa przed tymi smiertelnymi chorobami
Paszport moze byc wystawiony przed wyjazdem ze pies 48 godzin przed wyjazdem jest zdrowy.
Musi byc zaznaczone w pszporcie odrobaczenie

Kagance dla tych ras sa nieobowiazkowe
Pies w aucie musi byc zabezpieczony albo pasami bezpieczenstwa ,albo siedziec w klatce w ktorej musi byc dostep do wody .
Koszty sa rozne paszport od 60 zl czip od 60 zl
W Niemczech nie wiem ,bedac z psem na co nalezy zwrocic uwage?nie wiem o co Tobie chodzi?
Moze to wazne ,zeby psa przewozic tylko w aucie zabezpieczonego
Ze mozesz wchodzic prawie do kazdego sklepu (oprocz spozywczych)i restauracji z psem chyba ze nie ma na drzwiach napisane ze psy maja pozostac na zwewnatrz.
w srodkach lokomocji za psa na kolanych w torbie czy samolocie sie nie placi o ile ma tak do 6 kg.

Link to comment
Share on other sites

A ja mam trochę inne pytanie.
Mieszkam przy samej granicy niemieckiej i jestem ciekawa jak to jest, gdybym chciała iść z psami na spacer (mają fajne tereny :) )
Czy wtedy również obowiązkowy jest paszport, czy na te kilka godzin jest on niepotrzebny?
Ciekawi mnie to, bo widzę dużo Niemców, którzy przychodzą do Polski ze swoimi psami, a wątpię, żeby każdy miał dla niego paszport...A jestem ciekawa jak by to było, gdybym to ja wybrała się do nich z moimi psami :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Hahnoto']A ja mam trochę inne pytanie.
Mieszkam przy samej granicy niemieckiej i jestem ciekawa jak to jest, gdybym chciała iść z psami na spacer (mają fajne tereny :) )
Czy wtedy również obowiązkowy jest paszport, czy na te kilka godzin jest on niepotrzebny?
Ciekawi mnie to, bo widzę dużo Niemców, którzy przychodzą do Polski ze swoimi psami, a wątpię, żeby każdy miał dla niego paszport...A jestem ciekawa jak by to było, gdybym to ja wybrała się do nich z moimi psami :)[/QUOTE]
oczywiscie ze musisz miec paszport ,bo jak ciebie przypadkowo skontroluja to zabiora psa na kwaratanne i musisz za 2 tygodnie zaplacic prawie 700 euro
Wazna jesz zawsze ta data wsieklizny i czipa .To jest najwazniejsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='xxxx52']aby przewiesc psa do Niemiec musisz wyrobic paszport w ktorym musza byc naniesione szczepienia i numer czipu.[B]Czp musi miec date wczesniejsza od daty szczepienia p/wsciekliznie tzn min 21 dni do przekroczenia granicy.[/B]
szczepienia p/wirosowkom musisz wykonac 2 tygodnie przed wyjazdem ,nie musisz o ile pies byl szczepiony.szczepienia p/wirosowkom nie sa obowiazkowe czynimy jednak dla ochrony psa przed tymi smiertelnymi chorobami
[B]Paszport moze byc wystawiony przed wyjazdem ze pies 48 godzin przed wyjazdem jest zdrowy.[/B]
Musi byc zaznaczone w pszporcie odrobaczenie

Kagance dla tych ras sa nieobowiazkowe
Pies w aucie musi byc zabezpieczony albo pasami bezpieczenstwa ,albo siedziec w klatce w ktorej musi byc dostep do wody .
Koszty sa rozne paszport od 60 zl czip od 60 zl
W Niemczech nie wiem ,bedac z psem na co nalezy zwrocic uwage?nie wiem o co Tobie chodzi?
Moze to wazne ,zeby psa przewozic tylko w aucie zabezpieczonego
Ze mozesz wchodzic prawie do kazdego sklepu (oprocz spozywczych)i restauracji z psem chyba ze nie ma na drzwiach napisane ze psy maja pozostac na zwewnatrz.
w srodkach lokomocji za psa na kolanych w torbie czy samolocie sie nie placi o ile ma tak do 6 kg.[/QUOTE]
Czyli że chip musi być zrobiony minimum 21 dni przed przekroczeniem granicy tak?? A paszport nie rozumiem, może być wystawiony tydzień np. przed wyjazdem? I czy potrzebna jest ta klatka dla psa? Bo ja jadę autokarem...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Nie chciałabym zakładać nowego tematu, dlatego dopiszę się w tym temacie, ponieważ tak jak pisałam, koniec września, początek października będę jechała z Niemiec do Polski po swoją pociechę ( na stałe mieszkam w Niemczech) mam kilka pytań. Czy każdy kupiony pies musi być zarejestrowany w Gemeinde Rathaus ? Jak to wygląda i po jakim  czasie od zakupu trzeba zarejestrować? Jak wygląda sytuacja z testami psychologicznymi ? Słyszałam, że przechodzą je tzw "trudne rasy", nie bardzo rozumiem co jest wyznacznikiem do zrobienia testów pieskowi, a właściwie małemu szczeniakowi który został przywieziony? Jakie rasy zaliczają się do takich testów? Czy istnieją jakieś przeciwwskazania do przywiezienia małego szczeniaka do DE ? Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...