Jump to content
Dogomania

karmy dla psów- proszę o radę


optymistka_

Recommended Posts

[COLOR=#000000][FONT=georgia]witam
mam sunie po sterylizacji obecnie je BRIT L ale wet powiedział żebym jej kupowała coś "lżejszego" oczywiście rada wet to royal ale tym gównem nie chce truć psa wiec szukam czegoś innego. Prosze nie pisać jeśli macie ochotę mnie przekonywać do ROYALa bo to nic nie da bo nie bede karmic psa tym!

Myślałam o [COLOR=Red]BRIT PREMIUM Senior L[/COLOR] ale to jest od 7 lat a moja sunia ma 5 latek

znalazłam jeszcze kilka ale bym chciała abyście mi poradzili może mieliście styczność z tymi karmami i tylko niestety nie wiem jakiej wielkości są granulki karmy a potrzebujemy spore bo małe łyka a potem wymiotuje:
1) BRIT PREMIUM [COLOR=#000099][B][U]Light[/U][/B][/COLOR]
2) JOSERA Solido
3)PURINA DOG CHOW Light
4) BOSCH Light
5)BRIT CARE Senior Lamb & Rice
6)[COLOR=#000099][B][U]BOSCH[/U][/B][/COLOR] My Friend
7) JOSERA Economy
8) JOSERA Master

piszcie lub jak macie możliwość zrobienia [COLOR=#000099][B][U]zdjęcia[/U][/B][/COLOR] wielkości granulek karmy.... Będę bardzo wdzięczna o jakiekolwiek wypowiedzi sugestie itd

Moja sunia to mieszaniec amstafa z czymś.... tzw tatuś nieznany [IMG]http://imgx.wizaz.pl/forum/images/smilies/biggrin.gif[/IMG] wiec karma musi być spora mniej wiecej wielkości karmy frolic

sucha karma to jest forma takiej przegryski dostaje codziennie chude mięsko z warzywami i dlatego chcemy coś lżejszego na suche.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=#000000][FONT=georgia][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Widzę, że wypisałaś same karmy klasy bardziej ekonomicznej, tańsze, więc nie będę polecać czegoś, co kosztuje więcej niż 9zł za kilogram.
Te wywal,
[COLOR=#000000][FONT=georgia]PURINA DOG CHOW Light, gówno jak Royal tylko jeszcze słabsze [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=georgia]JOSERA Economy, pedigree i podobne[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=georgia]JOSERA Master, dokładnie to samo, co wyżej[/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000099][FONT=georgia][B][U]BOSCH[/U][/B][/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=georgia] My Friend, tańsze niż Chappi, a skład identyczny: 4% niby mięsa[/FONT][/COLOR][COLOR=#000000][FONT=georgia]
Reszta jest ok, ale zanim kupisz psu karmę light sprawdź czy na pewno nie możesz podawać karmy, którą jadła dotychczas. Ja też naczytałam się, że suki po sterylizacji tyją, że zmniejsza się zapotrzebowanie kaloryczne i kupiłam Ariona Light (chrupki duże, fajnie schodzi, smakuje, cenowo jak Bosch), po czym psina mi schudła więc wracam do normalnej Josery, u mnie festival. Linia profi (m.in. Solido) jest trochę słabsza, więc polecałabym ci dalej kupować Brita lub Boscha. Mają dobrą jakość w stosunku do ceny.
Brit Care wg mnie jest najlepszą opcją (wyższa półka niż Brit Premium, a dalej dobra cena)[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Z mojego doświadczenia dobrymi nietuczącymi karmami są:
- Simpsons Premium lub 80+20,bezzbożowa karma z dużą zawartością nietuczącego mięsa,granulki średniej wielkości,jest polecana dla psów m.in. ze skłonnością do tycia,
- Marcus Muhle,tłoczona na zimno co powoduje zachowanie wszystkich składników odżywczych,ma duże nie tyle granulki co kawałki,odpowiednie dla dużego psa lubiącego gryźć karmę,
-Black Angus oparta na naturalnych składnikach, zawierająca mięso wołowe,ze śledzia i kaczki,też tłoczona na zimno,i tak jak MM w postaci dużych kawałków.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...