Jump to content
Dogomania

2 trzydniowe szczeniaczki straciły matkę. Pilnie potrzebują pomocy!


caha

Recommended Posts

dwa maluszki
[IMG]http://images38.fotosik.pl/2064/920ecdc18d528d67med.jpg[/IMG]
[IMG]http://images38.fotosik.pl/2064/48fd7754a284f57d.jpg[/IMG]
[IMG]http://images36.fotosik.pl/495/83d0cd3a37ab67c8med.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

więc na szczęście maluszki są w azylu, zdaję sobie sprawę z bezdomności ale moje serce i sumienie by mi na to nie pozwoliło,
to są żywe stworzenia, i nie jest ich winą, że jacyś idioci nie potrafili upilnować suki i psa a potem się jej pozbyli
jeśli nie zmieni się myślenia ludzi co do traktowania zwierząt i ich rozmnażania, to nasza pomoc (jak i aborcje) zbyt wiele nie wniosą

Link to comment
Share on other sites

[quote name='caha']więc na szczęście maluszki są w azylu, zdaję sobie sprawę z bezdomności ale moje serce i sumienie by mi na to nie pozwoliło,
to są żywe stworzenia, i nie jest ich winą, że jacyś idioci nie potrafili upilnować suki i psa a potem się jej pozbyli[/QUOTE]
Będąc osobą decyzyjną działającą w jakiejkolwiek organizacji nazywającej się prozwierzęcą, nie można kierować się własnym sumieniem i tym, na ile jakieś decyzje są trudne. To mogą robić wolontariusze pod okiem bardziej obiektywnych i doświadczonych osób z kręgu pomagających bezdomniakom. Nie mówię tego złośliwie, ale obiektywnie. Poglądy każdego człowieka się zmieniają, mam nadzieję, że się z tym zgodzisz... I może następnym razem jednak zdecydujesz się zmniejszać ilość bezdomnych psów, sterylizować aborcyjnie, a nawet jeśli nie zdążysz, to... pomyślisz o tysiącach schroniskowych i bezdomnych w miejsce tych kilku rzekomo uratowanych istnień.
[quote name='caha']jeśli nie zmieni się myślenia ludzi co do traktowania zwierząt i ich rozmnażania, to nasza pomoc (jak i aborcje) zbyt wiele nie wniosą[/QUOTE]
Więc po co pomagać w ogóle? Przy takim założeniu nie byłoby mnie w ogóle na dogo, ani nigdzie gdzie ktoś pomaga zwierzętom.

A może jeszcze nie jest za późno? Może jeszcze się zastanowisz? :roll:

edit: Kiedyś też miałam taki dylemat moralny i raz podjęłam decyzję taką jak Twoja i nie zrobiłam nic, by je uśpić. Dzisiaj żałuję...

Edited by bric-a-brac
Link to comment
Share on other sites

bric-a-brac dziękuje za porady, ale wiem swoje, jeśli nie chcesz nam pomóc to swoje porady zachowaj dla siebie albo możemy pogadać na pw

nie napisałam, że mamy nie pomagać, tylko jak ważne jest uświadamianie ludzi i tyle

kończę temat bo dla szczeniaków on nic nie wnosi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...