Jump to content
Dogomania

Problemy z odrastaniem sierści


Sylwia95

Recommended Posts

Mam problemy z moim kundelkiem (wiek > 10 lat)
W sierpniu zaczęło się coś dziać z jego sierścią - weterynarz stwierdził, że to alergia pokarmowa.
Dostał od weterynarza kilka tabletek, zjadł duży worek karmy dla alergików i żadnej poprawy.
We wrześniu na grzbiecie wygryzł sobie sierść aż do krwi.
Pojechałam do innego weterynarza, tamten stwierdził, że to grzybica, dał zastrzyk i przepisał antybiotyk.
Przez jakiś czas było dobrze, ale w grudniu pies znowu zaczął się wygryzać. Powstały łyse placki na grzbiecie, łapach, ogonie, szyi. Sierść stała się słaba, matowa, z łupieżem.
Odwiedziliśmy trzeciego weterynarza. Pobrał zeskrobiny i próbki włosów.
Wyszły pojedyńcze ilości ziarniaków, pies dostał leki. Stwierdzono u niego APZS.
Regularnie dostaje Certifect. Od tego czasu wytarł sobie pyszczek i doszło kilka dodatkowych wyłysień.
Sierść nie chce odrastać. Dostawał już tran, cynk, algi z Beaphara oraz Biofaktor Dermatex.
Może ktoś miał podobny przypadek? Przez ponad pół roku walczymy z chorobą i żadnych efektów. Ostatnio piesio trochę schudł. Wygląda okropnie. W najbliższym czasie zabiorę go na konsultację z jeszcze jednym weterynarzem, jeżeli on nam nie pomorze to nie wiem co jeszcze mogę zrobić.
Może ktoś mógłby polecić jakieś sprawdzone preparaty, dzięki którym sierść u mojego psiaka odrośnie?
Myślałam nad zakupem oleju z łososia Brit Care. Jak myślicie, warto spróbować?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']możesz dawać mu wszystko,olej z łososia równiez,ale czy to samo apzs?moze inna choroba dodatkow?np tarczyca?[/QUOTE]

Dziękuję za odpowiedź. Nie wiem czy to samo APZS. Będę niedługo u innego weterynarza, zapytam go, może zrobi mu jeszcze jakieś dodatkowe badania.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...