Jump to content
Dogomania

Mój psiak ma mały apetyt.


anielica023

Recommended Posts

2 duże puszki? do tego jeszcze sucha karma? Może poprostu wcześniej jadła za dużo?
A jaką psiak dostaje karmę? (chodzi mi o marke)
Może przestała psu służyć ?

Jak poprzedniczki polecam wizyte u weta, a dziś i jutro możesz podać gotowanego kurczaka z ryżem, jeśli tego nie zje znaczy, że serio coś jest nie tak ;) :p

Link to comment
Share on other sites

o kurcze
poczytaj o żywieniu,przecież te karmy to śmiecie.
też bym ich nie chciała jeść.z podrobami nie wolno przesadzić,bo można przedobrzyć,a z nadmiarów pewnych minerałów czy witamin wychodzi się ciężej i dłużej niż z niedoborów.
przerzuć się na suche Brit,albo Arion[dobra cena] i na mokre którym będzie surowe mięso.
poczytaj o żywieniu BARF.
poza tym pisałaś że mała jest po matce CC-dawałabym jej suplementy na jej stawy.

Link to comment
Share on other sites

Tak myślałam, tak jak mówi KOszmaria, te karmy to przede wszystkim wypełniacze, nie dadzą Twojemu psiakowi tego czego potrzebuje, poza tym są kiepskiej jakości, psiak może mieć po nich bóle brzucha i wzdęcia. Dobre karmienie nie znaczy drogie polecam kupić w skelpie internetowym 15 kg worek karmy bosch lub brit, wtedy karmienie zamknie się w 150 zł na miesiąc ;) A to pełnowartoścowe, nieźle zbilanowane karmy. Na początku moze kręcić nosem, ale jeśli będziesz konsekwentnie dawać tylko suche to wkońcu zacznie jeść. Poczytaj troszke o żywieniu, jest u wiele tematów, może pomogą Ci wybrać odpowiednią karmę.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Byłam u weterynarza. Weterynarz zalecił do 6 miesiąca gotować jej mięso z ryżem. Od 4 do 6 miesiąca psom wychodzą zęby. Weterynarz też zabronił dawać psu jedzenia z przyprawami bo psy nie powinny jeść takich rzeczy ponieważ robią się póżniej wybredne. Gotuje jej ryż z grzbietami z indyka. oczywiście mieso jej wyskubuje i wrzucam do ryzu. Teraz już bardzo chętnie je i to dużo.

Edited by anielica023
Link to comment
Share on other sites

:happy1:
przypraw pies nie powinien jeść takich jak pieprz,curry.kapsaicyna może drażnić.
ale zioła,warzywa bym dodawała.
dobrze że indyk,a nie kura-mięso indycze jest tłustsze,lepsze dla szczeniaków.
poczytaj sama o żywieniu,nie zdawaj się tylko na radę weta-jak dla mnie samo mięcho i wypełniacz[ryż] to mało,ale spokojnie :)
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/67996-Przepisy-na-gotowanie-dla-psa[/url]

Edited by Koszmaria
Link to comment
Share on other sites

Najbardziej się ciesze że w końcu przybiera na wadze. Okropnie się martwiłam już myślałam że ma jakieś pasożyty. Jest dla mnie jak dziecko. Wziełam ją jak miała nie całe dwa miesiące i nie miałam pojęcia że szczeniaki jedzą inne rzeczy niż dorosłe psy.

Link to comment
Share on other sites

Nie polecam karmienia rosnącego psa wyłącznie ryżem z kurczakiem (grzbiety? Dużo tego mięsa tam jest? Czy raczej większość to ryż z dodatkiem mięska dla smaku?). W ten sposób możesz zafundować sobie ogromne niedobory, które będą rzutować na całe dorosłe życie takiego psa (a jak jest mixem cc to sprawa jest poważna!).
Najlepszą opcją dla ciebie byłoby stosowanie wyłącznie suchej karmy wysokiej jakości + ewentualne preparaty na stawy, bądź jakieś naturalne przysmaki (kurze łapki, galareta z raciczek itp).

Link to comment
Share on other sites

Nie no co ty. Nie karmie psa wyłacznie ryżem i kurczakiem. Dostaje raz dziennie gotowane jedzenie, a tak ma ciągły dostęp do suchej karmy, mleka i świeżej wody. A z tymi grzbietami to jest tak że gotuje jej dwa duże grzbiety co drugi dzień obieram z mięska i dorzucam do ryżu. Tym mięsem z jednego grzbieta spokojnie człowiek by się najadł. Teraz jeszcze doszła jej wątrubka. Roksia przybiera już na wadze i właśnie już kończy ząbkować. Najbardziej jej te zęby widocznie dokuczały.[attachment=2413:9944.attach]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...