Jump to content
Dogomania

prawa i obowiązki opiekuna wzietego psa z przytuliska??????


Recommended Posts

witam mam pytanie odnosnie prawa i obowiazkow opiekuna przygarnietego psa z przytuliska.opowiem sytuacje: w czwartek 21.03.2013r przygarnełam psa z azylu w ogłoszeniu na portalu gdzie ja wypatrzylam bylo pisane ze jest zaszczepiona i odrobaczona.na miejscu okazalo sie ze tak nie jest.podpisalam umowe i zaproponowali mi zebym podjechala do weterynarza i zaszczepila ja i odrobaczywila jeszcze na ich koszt no ok mysle sobie chociaz mialo byc to juz zrobione.w piatk jeszcze suczka czula sie dobrze chciaz jeden raz zwymiotowala nastepnego dnia popoludniu pogorszylo sie bo wymiotowala juz b.duzo dzwonialm do wetrynarza (juz byl wieczor)powiedzial mi sie to moze byc zatrucie tableta na robaki.bo nie powinno sie odrobaczywiac i szczepic w tym samym momencie bo przez szczepionke organizm sie oslabia a robaki ktore umieraja wydzielaja jakies toksyny ktore moga zaszkodzic psu.i tak sie stalo w tm przypadku sunia ma krwotoczne zapalenie jelit jest w klinice od wczoraj.i teraz moje pytanie czy pies wydawany przez przytulisko nie powinnien byc wczesniej odrobaczywiony zaszczepiony???i dawane zdrowe nowemu opiekunowi.moje drugie pytanie jak zaistniala taka sytacja ewidentna wina weterynarza to kto ma ponosic koszyty leczenia???przytuliso czy ja???kolejne pytanie w stanach moja kuzynka brala psa miala okres chyba 30dni aby moc zwrocic go lub w przypadku pojawienia sie jakis dolegliwosci leczyc go na koszt tego azylu czy u nas tez tak jest?ja zabralam psa z takiej przechowalni dla psow bezdomnych ona jest refundowana z gminy.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Schronisko ma obowiązek odrobaczyć i zaszczepić psa, potem zaszczepić go przeciwwściekliźnie i zaczipować. Powinien być też wykastrowany. Jeśli jednak pies był w schronisku 1 dzień...to mogło być to niemożliwe, chociaż wtedy chociaż powinni ją odrobaczyć i zaczipować. Nie powinni ci kazać jechać do weta, bo powinni to zrobić u siebie na miejscu. A jeśli odesłali cię do weta, na swój koszt i wet coś spiep**** to powinien na swój koszt ją leczyć, ewentualnie podzielić się kosztami ze schroniskiem, ale w żadnym wypadku za to nie powinnaś płacić, chyba że sama z własnej woli chciałaś to zrobić u swojego weta i o tym poinformowałaś schronisko.

Opowiem ci jak było z moją Lulu. Sunia zgarnięta z ulicy, spędziła w schronie tylko 2 dni i ją przygarnęłam od razu dnia 3-ego. Zdążyli ją odrobaczyć i zaszczepić (chyba nie miała robaków, więc to na wszelki wypadek było). Ponieważ była w szoku i gryzła pana doktora (york terrorysta... ;)) nie zaczipowali jej jeszcze. Powiedzieli, że po 2-tyg okresu kwarantanny mam przyjechać ponownie do schroniska, żeby ją zaczipować, jak już będzie spokojniejsza oraz zaszczepić przeciw wściekliźnie. Miała też zostać wysterylizowana w schronisku, ale raz, że dostała cieczkę, a dwa, że jednak chyba wolę to zrobić na własny koszt u dobrego weta... ;)

Ale wszystko było za darmo.

Link to comment
Share on other sites

Schronisko schronisku nie rowne. W naszym pies nie musi byc zaczipowany, czesc jest. Moj nie byl, czipowalam na wlasny koszt.
nie kazde schronisko ma weta u siebie, wiec jak ja mieliby zaszczepic?

a to ze lekarz nawalil to fakt, powinien ja leczyc za darmo (ale ja do takiego wiecej bym nie poszla).

Link to comment
Share on other sites

schronisko powinno adoptowac psa juz odrobaczonego zaczepionego po kwarantannie.Adoptujac psa nie przygotowanegodo adopcji , powinni sie liczyc na pokrycie kosztow zwiazanych z szczepieniami ,odrobaczeniem itd.w ciagu 2 tygodni po podpisaniu karty adopcyjnej.wazne jest tez co pisze w umowie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...