Jump to content
Dogomania

PoMoCy!!! mam problem z moim shih tzu


doris1106

Recommended Posts

[I]Hej na mam problem z 1 shi tzu i nie moge sobie z tym problemem poradzić mam nadzieje że udzielicie mi kilka rad a więc:gdy moja mama wychodzi do sklepu na godzinke lub półgodziny, zamyka ją w kuchni . Wraca a tu masakra! kupy na rozjeżdzane:angryy: bo po nich lata jak szalona a robi tak jak tylko się ją zostawi. jakies tydzień temu zostawiłam ją i wyszłam poczekałam doslownie 2 minuty i weszłam a tu juz kupsko zrobione:angryy: nakrzyczałam i muwiłam ze nie wolno.I tak jest codziennie:-( no i niewiem jak ją od tego oduczyć takiego zachowania.Licze na wasze rady:razz: i wiem że ona robi to na złość [/I]

Link to comment
Share on other sites

[COLOR="DimGray"]Po pierwsze: Psy się nie mszczą, nie robią niczego na złość. To nie leży w ich naturze.
Po drugie: Ile ma twój piesek? Jeśli jest jeszcze młodziutki to nie dziwię się, że nie chce sam zostawać.
Czy uczyłaś go zostawania samemu? Pies niczego się sam nie nauczy.
Czy przed wyjściem pies jest wybiegany, wykupkany? Załatwia się na dworzu?[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Przede wszystkim nie wolno bić!! Ten piesek twój powrót kojarzy z klapsem i mozliwe ze robi kupke ze zdenerwowania. Moja rady:
Nie zamykaj psiny w kuchni
Przed wyjsciem wyjdz z nią na dwór.
Chwal za załatwienie sie na dworzu.
Kiedy narobi w domu zignoruj psa.
Kiedy wejdziesz do domu entuzjastycznie sie przywitaj, daj smakołyk, pobaw sie.
Pozdrawiam i zycze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ona boi się zostania z tobą - załatwia się wszędzie i wariuje po prostu ze zdenerwowania. Ty krzyczac na nią po przyjściu jeszcze pogarszasz sytauacje, bo psina wie, że kiedy wrócisz, to ją ukarzesz i denerwuje się jeszcze bardziej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Nurr']Ona boi się zostania z tobą - załatwia się wszędzie i wariuje po prostu ze zdenerwowania. Ty krzyczac na nią po przyjściu jeszcze pogarszasz sytauacje, bo psina wie, że kiedy wrócisz, to ją ukarzesz i denerwuje się jeszcze bardziej.[/quote]
Dokładnie, ze zdenerwowania może robić kupkę lub się posiusiać. biega bo nie wie co się dzieje, zapewne nie masz zbyt dużej kuchni.. powina mić pod waszą nieobecnośc dosp do:
swojego posłania
misek z wodą i jedzonkiem
jakis zabawek/kości do pogryzienia, aby się nie nudzić.po radach umieszczonych tutaj napewno będzie lepiej. Bo jeżeli pies robi coś źle lub dobrze jest to zasługa tylko i wyłącznie właścicieli/a

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...