Jump to content
Dogomania

Guz między łopatkami.


olga2309

Recommended Posts

Witam, problemy ze zdrowiem mojego psa ciąg dalszy....
Tym razem chodzi o guz między łopatkami wielkości >1 cm. Nie jest to guz skórny. Jest tak jakby przymocowany do ścięgien lub mięśni między łopatkami. Jest twardy, można go trochę przesunąć w lewo w prawo, nie boli, skóra i sierść nie zmieniona. Nie boli nawet przy ucisku,pies się niem nie interesuje. Weterynarz kazała go masować, ale guz się nie wchłania a wręcz wydaje mi się,ze się powiększył. Lekarz nie wie co to jest. Pies kilkakrotnie dostawał zastrzyki w okolice karku, ale to były przecież zastrzyki podskórne, wiec guzek powinien być tak jakby na skórze. Psiak ma 6 msc. Za dwa dni wybieram się do weterynarza nie wiem czy mam nalegać na biopsje???

Link to comment
Share on other sites

No to może po szczepieniu, niektóre psy mają takie jakby to nazwać kulki ale są raczej pod skórą, wynikają z zaburzeń w krzepnięciu krwi i gojeniu się ale na pewno w ciągu 2 tygodni by się ten guzek wchłonął.
A biopsja cienkoigłowa wygląda tak że wygala się włosy, dezynfekuje i wbija kilka razy bez wyciągania igłę w guzek, możesz to sobie wyobrazić jako zastrzyk bo taką samą igłą się robi biopsję, to trwa chwilkę. Pobieranie materiału ok 1 minuty. Myślę że wystarczy znieczulenie miejscowe tak jak u dentysty.

Link to comment
Share on other sites

On miał po szczepieniu takie zgrubienia na skórze, ale wyglądało to całkiem inaczej. W tym wypadku jak trzymam fałd skóry w jednej ręce to mogę drugą ręką złapać ten guzek i jak chce go tak jakby wyrwać to czuć,ze jest "przymocowany" do mięśni lub ścięgien. Pies jest młody i szczupły, na karku nie ma praktycznie w ogóle tłuszczu i jestem pewna dlatego,ze ten guz nie jest na skórze. Martwię się o tego guza, do tego zmagamy się z zapaleniem pęcherza i po prostu ciągle coś!

Link to comment
Share on other sites

Moim zdaniem, to jeśli guz nie będzie się zmniejszał i oczywiście finansowo możesz sobie na to pozwolić, to zbadaj to. Ja adoptowałam ze schroniska psa z takim guzkiem. Wszyscy mówili - tłuszczak, zostawić póki nie rośnie. Nie będę mówiła, jak to się skończyło.
Moja psina po każdym szczepieniu również dostawała takich guzków - delikatnie masowane wchłaniały się po ok. miesiącu.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...