Jump to content
Dogomania

Czy jest w ciąży?


waldimors

Recommended Posts

Niewiem czy doberman zalicza się do tego działu ale mam taki prblem:
Moja 3-letnia suczka dobermana Aza biegając sobie(jak zwykle) w nocy w ogródku miała wypadek.:roll: Jakiś mieszaniec który miał ok. 80 cm przeskoczył nam przez przeszło metrowy płot i wiecie co..hm:siara: ..Czy Aza może być z tego w ciązy.Była z nim max. 2 godinki bo jechaliśmy do skpeu to nic nie było a po 2 godinach przyjechaliśmy i było.A czy ciaze jej nie zaszkodzi?Już ostrzegam ze to weta niemam sposbności się dostać:oops: .A jeśli jest w ciązy to może jej coś być?No i słyszałem że suka raz pwoinna być w ciazy ale to mozę plotki.Jeżeli doberman jest do innego działu to możecie przeniesc... :razz:

Link to comment
Share on other sites

Temat nadaje się do rozmnażania. Proponuję jedno- zadzwoń do weta i umów się na sterylizację. Nie będzie więcej wpadek i będzie to najzdrowsze dla Twojej suczki. Oby szybko, zanim jakakolwiek ciąża da znać poprzez narodziny kolejnych kundelków (które notabene zapełniają schroniska po brzegi).
Psom do kopulacji często wystarcza kilka minut.
Ciąża w żadnym wypadku nie jest suce potrzebna. Wręcz przeciwnie.

Jeżeli nie możesz się dostać do weta, to jak Ty się zajmujesz Azą? Jak ją szczepisz? Co byś zrobiła w razie jakiegoś wypadku?:roll:

Link to comment
Share on other sites

Jasne że jak cos się stanie to można z nią do weta pojechać ale on jest na urlopie a najbliższy jest bardzo daleko i niema rady!I będie dopiero za dwa tygodnie i niem azastępczego...:placz:
Ale szczeniaczków napewno do sroniska niedam bo warunki mam na 2 psy i zajomi ostatecznie bo już pytałem.:p
Ale to wszystko jest bardzoo drogie i mój tata uważa taie cos za świnstwo i twioerdzi ze nawet jakby ich było 7 t je wychowa niżeli ma je juz zabijać.Dobra, wiem jak bedziecie pisać: "Jesteś nieodpowiedizalny.."ale ja za to nie moge!:angryy: Szczepienia ma i podstwaowe badnia jka miała pół roku i szczepinoa jest co rok na groźlicę i jescz tam na coś więc raz w roku jest wizyta...Ale ona orpócz szczepien nie była u meta bo nie chorowała.Raz jak sobie nogę ogarła ale wtedy wet był u nas.Niestać mnie na 300zł za weta i jescze kolejne 300zł za skutki leczenia(tabletki lub sterylizacja).A nie wezme dobermana d auta bo jej sie niedobrze robi.

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze nie na grużlicę, tylko wściekliznę:roll:
Po drugie, koszt odchowania ciężarnej suki i szczeniąt (suka w późniejszym okresie ciąży musi mieć wręcz podwojoną ilość jedzenia, a ilość pożywienia potrzebna do odchowania kilku szczeniąt dużej rasy jest ogromna! To potrafi wynieść nawet kilka tysięcy złoty) wielokrotnie przewyższa cenę sterylizacji (ok.350zł). Po trzecie sterylka jest znacznie zdrowsza dla suki niż szczenięta. Wejdź do działu weterynaria- sterylizacja/kastracja i tam poczytaj. Znajdziesz tam bardzo dużo informacji na temat sterylizacji i jej kosztów. Na zabieg możesz pojechać i za miesiąć, oby we wczesnym stadium ciąży. Jest to bardziej humanitarne niż dorabianie kundelków do schornisk (tak właśnie, każdy kundelek, który rodzi się w jakimś domu, zabiera dom tym już narodzonym i umierającym w schroniskach i na ulicach:shake:).

Link to comment
Share on other sites

No to dobrze że można póxniej, tylko że mam pytanko: ile ciązą trwa jeśli już w niej jest i do którego meisaca można robic zabeig.A w który miesiącu zaczynają robić się bczki(znaczy kiedy zacznie grubieć).A czy można zobaczyć najpierw czy grubnie a potem sterylizować czy trzeba prędzej.Jak za miesiąc to całe szczęcie.

Link to comment
Share on other sites

Iga, DS są w marcu, więc plz nie wprowadzaj zamętu, bo dla tej suki to już trochę poniewczasie ;)

Waldimors, ciąża to ok.2 miesięcy, to, kiedy po suce zaczyna być widać zależy już tylko od niej i też od ilości płodów.

Powiem Ci tak. Im szybciej się zrobi sterylkę, tym bezpieczniej. Gdzie mieszkasz? Nie ma w okolicy żadnych innych weterynarzy? Weci często wolą przeprowadzać sterylki aborcyjne jak już cieczka się skończy i kiedy mają pewność, że suka jest w ciąży. Najlepiej zadzwoń, przedstaw sytuację i się umów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lulla Luck']Żakla, ale nie wszyscy mają pieniądze na sterylkę i mówie to tak profilaktycznie.[/quote]
No własnie.:-( Może Lulla ma tez takie dośwaidczenie, a ja bym wolał jakieś tabletki , o ile nie wyjdą jescze drozej.W tym tygodniu i tak nic nie zrobie więc mam 2 dni namysłu.A czy takie tabletki trzeba podać dopiero jak sie zobaczy czy suka jest w ciąży?I one są u weta?Ja nie mówię że sterylki nie zrobię ale mówię że mnie nie stać za bardzo.A kastracja?Słyszałem o tym ale niewem czy to tylko dla psów czy dla suk też.Mieskzam w Skrzyszowie i w okolicy są 2 wqety w tym jeden taki że:placz: ...Moja kuzyna była to na zapalenie płuc psowi przepisał tylko witaminy stwierdzajac że to może być niedobór, kuzynka na czeście mu nie uwieżyła i pojechała do tego drugiego i pies dotsał porżadne lekki...Zresztą nie wiem czy zapalenie płuc, może czewś innego.:roll:

Link to comment
Share on other sites

Leki wczesnoporonne daje się suce DO 48h po kopulacji. I są one bardzo ryzykowane, suki często mają po nich kłopoty i przeważnie i tak kończy się to sterylką.

Jeżeli sterylka będzie i tak i tak, to lepiej teraz. Żeby nie było szczeniąt.

Waldimors, odchowanie suki i szczeniąt wychodzi znacznie drożej niż sterylka. Wbrew pozorom te 300 czy 400 zł to nie jest ogromna suma. W porównaniu do kosztów miotu. Warto o tym pomyśleć i umówić się z wetem na operację. Ciąża bardzo obciąża organizm suczki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...