Jump to content
Dogomania

II Piknik Agility Białystok 23-24.06.2007


Bobek

Recommended Posts

[QUOTE][B][SIZE=3]nie chcesz mieć nigdy pretensji do sędziego, to naucz psa PEWNIE zaliczać strefy, a nie jednym pazurem i to jeszcze tylnym! [/SIZE][/B][/QUOTE]
Przy strefach bardzo szybkich zbieganych, trudno jest zobaczyc zaliczenie strefy nawet jesli pies to robi na pół poduszeczki tylnych łap. Ale tak coraz czesciej psy pokonuja srefy i sedzia powinien miec bardzo wprawne oko a jezeli ma wątpliowsci to rozstrzyga sie na korzysć psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 473
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='LALUNA']Przy strefach bardzo szybkich [B]zbieganych,[/B] trudno jest zobaczyc zaliczenie strefy nawet jesli pies to robi na pół poduszeczki tylnych łap. Ale [/quote]
Jesli pies zlicza strefe na pol poduszki tylnej lapy to nie jest strefa zbiegana :niewiem:
Moim zdaniem zbiegane strefy sa bardzo wyrazne i nie ma do nich watpliwosci.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pAuLiNka & Mika']A może jeszcze jakieś foty dalmatynki wygrzebiesz?? :razz: :razz: [/quote]

[IMG]http://img130.imageshack.us/img130/8452/8f0b0805ah9.jpg[/IMG]

[IMG]http://img74.imageshack.us/img74/492/8f0b0804hb0.jpg[/IMG]

[quote name='Ludek']Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że chce :).[/quote]

a zalogowac sie na wlasne konto to taki wielki problem... ze az przez posrednikow trzeba prosic... :evil_lol:

[quote name='Bobek']
Chuck Norriss
Cliff Richard.
Clint Eastwood
Czy może masz ich zdjęcia na torze? :crazyeye: Może gdzieś tam kiedys ich pstryknąłeś kilka fotek. :multi: :multi: :multi: Bardzo cie o to proszę,please choć jeden przebieg.:mad:[/quote]

mowisz masz... :p

cliff richard z tego co wiem publicznie nie biega po torze ale uczy sie dzielnie i obserwuje... dlatego byl rowniez na waszej imprezie... probowalem go ustrzelic jak wieczorem popijal sobie piwko... :evil_lol:
[IMG]http://img412.imageshack.us/img412/7576/cliffak1.jpg[/IMG]

z chuckiem norrisem bylo latwiej bo biegal jako honorowy czlonek klubu alpi... :eviltong:
[IMG]http://img249.imageshack.us/img249/4362/chuckhw9.jpg[/IMG]

no a z clintem eastwoodem to w ogole problemu nie bylo... przeciez tak dzielnie sedziowal sztafety... :diabloti:
[IMG]http://img175.imageshack.us/img175/8954/clintbw8.jpg[/IMG]

[SIZE=1][COLOR=LightBlue]mam nadzieje ze osoby bedace w rzeczywistosci na tych zdjeciach nie poczuly sie w zaden sposob urazone... jesli tak to prosze o info a fotki znikna... a pretensje kierowac do piotra...[/COLOR][/SIZE] :eviltong:

p.s.
sztafety to jeszcze mi duuuzo czasu zajma... :/

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meguś']Meguś - małe, białe puchate, Bolończyk walczący na Agility w Białymstoku też bardzo prosi o fotki, o ile na nich się znalazła. Łukasz bądź tak miły i w wolnej chwili wrzuć, jeżeli są zdjęcia Megi. Dzięki[/quote]

Czy to Pani pomyliła mojego westa z inną westinką? Bo tak patrze po zdjęciach Pani psinki, która tez chyba była jedna w swoim rodzaju, mam jej jedną fotkę chyba...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']Wot i prosze: jest strefa czy nie ma?:razz:[/quote]
Ja ją widzę, ale ja widzę różne rzeczy ;) . Myślę jednak, że sucz zaznaczy ją jeszcze bardziej, gdy pochylając się się do przodu dotknie strefy również pazurkami, zanim oderwie lewą łapę od podłoża.

Link to comment
Share on other sites

Robull, no przecież napisałam- sędziowanie oceniam bardzo pozytywnie:) strefy są mega trudne do oceny i jak wiemy nawet na Mistrzostwach Świata różnie to bywa, więc jeśli sędzia robi wszystko zgodnie ze sztuką, to plus za to i tyle! A sędziowanie slalomu- tu znowu mechanika się kładnia sędziowania;) (mądrzę się, ale ja 10 lat już inny szybki drużynowy sport sędziuję, i nam tą mechanikę wbili tak do łba, że ja tak mogę po nocach o tym trajkotać:razz: ).

A strefę bieganą nie zawsze widać, są psy tak szybkie że nie sposób zauważyć, czy postawił łapę na strefie czy tylko markował krok... i to głównie bordery tak robią, przez to że mają 'miękki' krok...

Link to comment
Share on other sites

Sajko
dzieki za ta uwagi :-) staralam sie, zeby byc w takim miejscu na torze, by dokladnie wszystko widziec, ale fakt - na tunele specjalnie nie zwrocilam uwagi - moj blad :) bo szczerze mowiac mimo braku stref i slalomu stresowalam sie sedziowaniem nieziemsko, glownie 'czy to juz odmowa czy jeszcze nie' ;) i kilka razy naprawde nie bylam pewna...

co do bieganych stref - to ja sie czasami powaznie zastanawiam widzac tak przebiegajacego psa czy zrobil ta strefe czy nie.. moja faworyta w strefach bieganych jest 'na dwie lapy', ktore widac idealnie :)

Lukasz
Chuck jest boski!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Meguś']Tak to ja. Jeżeli masz zdjecie mojej Megi i nie sprawi Ci to kłopotu, to wrzuc proszę na pn. Dzieki. Też Ci zyczę fajnych wakacji.[/quote]

Żeby nie było,że mam do Pani pretensje o pomyłkę, tak tylko się zapytałam :)
Zdjęcia przeszukałam, miałam przy samochodzie, ale skasowałam i zostawiłam tylko inne psy w akcji :placz:

Link to comment
Share on other sites

:D[quote name='ŁukaszK']mowisz masz... :p


no a z clintem eastwoodem to w ogole problemu nie bylo... przeciez tak dzielnie sedziowal sztafety... :diabloti:
[IMG]http://img175.imageshack.us/img175/8954/clintbw8.jpg[/IMG]

[SIZE=1][COLOR=LightBlue]mam nadzieje ze osoby bedace w rzeczywistosci na tych zdjeciach nie poczuly sie w zaden sposob urazone... jesli tak to prosze o info a fotki znikna... a pretensje kierowac do piotra...[/COLOR][/SIZE] :eviltong:[/quote]Łukasz, popłakałem się ze śmiechu:roflt:

:cool2::klacz:

P.S.
A ja się zastanawiałem, skąd u mnie takie zamiłowanie do Kaliber44 :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sajko']Robull, no przecież napisałam...[/quote]Sajko, wyluzuj... :) Wszyscy jacyś tacy spięci ;) Po prostu spodobał mi sie bardzo Twój post i odniosłem się do pewnego jego fragmentu, ponieważ lubię rozmawiać o konkretach. Podobała mi się też Twoja uwaga dotycząca ustawiania się przy tunelach i na pewno wyciągnąłem z tego naukę.

Link to comment
Share on other sites

Robull, jestem wyluzowana, miał być :razz: po tym, ale się był i nie wstawił ;) a ze slalomem- nie pamiętam sędziego, ale na zawodach w tym roku sędzia tak się ustawiał, że nie był w stanie ocenić czy pies minął tyczkę prawidłowo czy nie...

A biegane strefy są trudne, bo widziałam już pare borderów, które leciały nad strefą i wysuwały tylko jedną łapę 'na strefę'- ale ocenienie tego, czy ta łapa stanęła czy nie przy prędkości tych psów- praktycznie niemożliwe...

POwiem tak, sędziowanie agility wydaje się oczywiste dopóki się nie stanie na torze i nie spróbuje:evil_lol: co przeszkoda to pułapka dla sędziego, no i jednocześnie trzeba obserwować i psa i przewodnika, bo oboje mogą niezależnie błędy zrobić, złośliwcy:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Ostatnia ekipa opuszczająca Piknik załapała się na fotke w gazecie wyborczej :lol:
[url]http://img503.imageshack.us/img503/824/dsc03741lk9.jpg[/url]
DiscKillersi a w tle jeszcze Łódź ;);)

Niestety nie było napisane o Pikniku, artykuł był o podróży koleją.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...