Jump to content
Dogomania

Foksterier Szorstkowłosy w bloku?


Bienkovic

Recommended Posts

Witam!
Zaczne od początku - mam 20 lat mieszkam w bloku(1 piętro, mieszkam na wsi także mam bardzo dużo zielonego terenu, łąk itd). Ostatnio dużo myśle o tym, że chciałbym zaadoptować szczeniaka rasy Foksterier Szorstkowłosy - znalazłem nawet takowego :). Pytanie polega na tym czy piesek nie będzie cierpiał w jakiś sposób mieszkając w bloku? maksymalnie ile może być sam w domu to jakieś 4-5h, natomiast teraz przez kilka miesięcy ja siedze w domu także będe z nim przebywać bardzo duża ilość czasu. Przy okazji chciałbym się zapytać jak ze spacerami? ile potrzebuje czasu itd. Jak z wychowaniem? Nie chce żeby pies cierpiał w schronisku ale nie chce mu też zrobić krzywdy w jakiś sposób.

Edited by Bienkovic
Link to comment
Share on other sites

Nie wiem czy to jest w dobrym dziale, ale mniejsza o to :lol:

Nie widzę problemu z mieszkaniem w bloku. Bloki są fajne, ponieważ "przymuszają" właścicieli, żeby częściej wychodzili z psami na spacery (generalnie cieszę się, kiedy słyszę słowo "mieszkanie", a nie lubię hasła "dom z ogrodem", bo wtedy wiadomo, że człowiekowi się nie będzie czasami chciało wyjść ze zwierzakiem, a "czasami" potem przeradza się w "często" i w rezultacie piesek rzadziej wychodzi pozwiedzać okolicę, a to jest bardzo niefajne, bo ogród to tylko powiększenie części mieszkalnej i nie jest dla psa tak bardzo interesujący ;)).

Ze spacerami jak czujesz ;) Możesz wychodzić na krócej, ale przy tym będziecie się dużo bawić i szaleć albo możesz wychodzić na dłużej i mniej biegać, a po prostu więcej chodzić. Szczeniaczków nie przeforsowujemy zbytnio ;) Nie umieszczam konkretów z czasem, bo to już jest kwestia indywidualna pieska. Jeżeli w domu drzemie, nie przeszkadza (szczeniaki większość czasu przesypiają), zajmuje się innymi sprawami spokojnie (podgryza coś) to czas jaki spędza na zewnątrz jest odpowiedni. Jeżeli zachowuje się nadpobudliwie, domaga się zabaw, jest żywy, to fajnie mu ten czas wydłużyć. Dobrze jest nauczyć pieska, że na zewnątrz jest szaleństwo, a w domu wyciszamy się i spokój :)

To terier. Nie wszystkie chętnie współpracują z właścicielami (nie zostały wyhodowane, by trzymać się blisko, utrzymywać kontakt, etc. - głównie pracują same). Nos przy ziemi 24 h/dobę ;) Ale wszystko zależy od wychowania ;) Poświęć szczeniakowi dużo czasu i baw się z nim na dworze od pierwszych dni - pokaż, że jesteś fajniejszy od tych zapaszków. Ćwiczenie kontaktu jest bardzo ważne. Jeżeli spuścisz szczeniaka i pozwolisz mu, żeby sam sobie poszukał rozrywki (zwłaszcza teriera) będziesz później miał więcej kłopotów z utrzymywaniem kontaktu (czyt. m. in. przywołanie). Ale teriery to fajne, da się je fajnie ułożyć :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...