Jump to content
Dogomania

Yorki na allegro!!!


Ewelina & Hera

Recommended Posts

Guest Agata_B

Jeżeli kupie
to dopiero w maju,
do tego czasu wiele sie moze zmienic
może jakims dziwnym trafem znajdzie sie
sunia z rod
za 1400zł...
a w to watpie :diabloti::diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.6k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Agata_B']Jeżeli kupie
to dopiero w maju,
do tego czasu wiele sie moze zmienic
może jakims dziwnym trafem znajdzie sie
sunia z rod
za 1400zł...
a w to watpie :diabloti::diabloti:[/quote]

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta][SIZE=5]to kup sobie psa :cool1:[/SIZE]
skoro na sukę cię nie stać :diabloti:
zresztą co ja się będę produkować
życzę szczęścia aby była przede wszystkim zdrowa

ostatnio znajoma z pracy kupiła jackusię
bez rod suczkę za 700zł :cool3:
w wieku 3 miesięcy dostała parwo
ledwo z tego wyszła
jak się okazała sucz była nie zaszczepiona przez "hodowcę"
pomimo tego, że wpisy w książeczce jak najbardziej były :mad:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]
[/quote]

[CENTER]:diabloti::diabloti::diabloti:
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Nie chce psa :cool3:

nane, odnosnie tego:

"[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]statnio znajoma z pracy kupiła jackusię
bez rod suczkę za 700zł :cool3:
w wieku 3 miesięcy dostała parwo
ledwo z tego wyszła
jak się okazała sucz była nie zaszczepiona przez "hodowcę"
pomimo tego, że wpisy w książeczce jak najbardziej były :mad:''
[FONT=Verdana][/FONT] [FONT=Verdana][COLOR=Black]Jeżeli miałabym kupować sunie bez, to na pewno nie po 700zł, po rod rodzicach :P i musialabym na pewno obejrzeć na zywo ich. :)

[/COLOR][/FONT] [/COLOR][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Nie chce psa :cool3:

nane, odnosnie tego:

"[FONT=Courier New][COLOR=Magenta]statnio znajoma z pracy kupiła jackusię
bez rod suczkę za 700zł :cool3:
w wieku 3 miesięcy dostała parwo
ledwo z tego wyszła
jak się okazała sucz była nie zaszczepiona przez "hodowcę"
pomimo tego, że wpisy w książeczce jak najbardziej były :mad:''

Jeżeli miałabym kupować sunie bez, to na pewno nie po 700zł, po rod rodzicach :P
[/COLOR][/FONT][/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]ciekawe tylko dlaczego nie chcesz psa hmmm??
bo na psie się nie da zarobić czy jak ?? :cool1:

ona jest po rodowodowych rodzicach :diabloti:
[/COLOR][/FONT] [/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta][SIZE=5]to kup sobie psa :cool1:[/SIZE][/COLOR][/FONT] [/CENTER]
[/quote]

popieram.
co za różnica czy pies czy suka?
suczki spokojniejsze... srutututu :diabloti: znam kilka takich, przy których mój pies z adhd to aniołek.
więc nie zawsze się to sprawdza.

pies to pies.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Chefrenek, do maja jeszcze daleko, także wiesz :diabloti:

Chemicalo. - wymienic Ci? ok.

pies ucieka - u mnie kastracja odpada - moi rodzice uważają, ze to kaleczenie psa.

pies osikuje drzewka cześciej niż sunia - odpada. mam pełno drzewek (tuje, swierki)

psy czesciej sa dominujące - wolałabym uleglego psa, nie dominatora.

pies jest psem, facetem, a ja wole sunie, może dlatego, że sama jestem dziewczyną.

w życiu miałam psy i sunie, wole suke.

moja mama nie chce psa, chce suczke.

psy to zboczeńce :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Chefrenek, do maja jeszcze daleko, także wiesz :diabloti:

Chemicalo. - wymienic Ci? ok.

pies ucieka - u mnie kastracja odpada - moi rodzice uważają, ze to kaleczenie psa.

pies osikuje drzewka cześciej niż sunia - odpada. mam pełno drzewek (tuje, swierki)

psy czesciej sa dominujące - wolałabym uleglego psa, nie dominatora.

pies jest psem, facetem, a ja wole sunie, może dlatego, że sama jestem dziewczyną.

[B] w życiu miałam psy i sunie, wole suke.[/B]

moja mama nie chce psa, chce suczke.

[B] psy to zboczeńce[/B] :diabloti:[/quote]

Agata plisss zlituj się nad nami. :cool1:

Pisałaś, że ostatniego psa miałaś 7 lat temu, czyli byłaś bardzo mała. W tym wieku dziecko nie może sobie wyrobić zdania o tym czy pies jest lepszy/gorszy od suki. :-o:-o:-o

Link to comment
Share on other sites

[quote]pies ucieka - u mnie kastracja odpada - moi rodzice uważają, ze to kaleczenie psa.[/quote]Możesz się zdziwić jak suka zacznie zadzierać łapę przy sikaniu i obsikiwać drzewka. A mocz jest bardziej żrący od moczu psa...
Szczególnie będziesz mogła to zauważyć przed cieczką i w jej trakcie.
Mi się wydawało, że moi rodzice są niereformowalni, a sterylizują swoją sukę (nie mają suki dlatego, że chcieli, tylko dlatego, że ja mam psa).

Spokojnie - masz czas do maja, możesz sobie z nimi jeszcze wiele razy porozmawiać.
[quote]psy czesciej sa dominujące - wolałabym uleglego psa, nie dominatora.[/quote]W hodowli na podstawie obserwacji szczeniaków doświadczona osoba określa charakter psa.
[quote]pies jest psem, facetem, a ja wole sunie, może dlatego, że sama jestem dziewczyną.[/quote]
Ja jednak gustuję w facetach :evil_lol:

Jak masz czas do maja, to jeszcze sporo czasu zostało, a kasę można odkładać, na resztę dogadać się z hodowcą na rozłożenie w ratach.

Link to comment
Share on other sites

[quote]pies ucieka - u mnie kastracja odpada - moi rodzice uważają, ze to kaleczenie psa.[/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Jeśli chodzi o Yorki to z reguły nie mają tendencji do uciekania :diabloti:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[quote]pies osikuje drzewka cześciej niż sunia - odpada. mam pełno drzewek (tuje, swierki) [/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a suki sikają na wysokość lamperii w cieczce (niektóre robią to także na codzień) :cool3: [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

[quote]psy czesciej sa dominujące - wolałabym uleglego psa, nie dominatora.[/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wszystkie Yorki są dominujące tak naprawę ponieważ chciał nie chciał to terier - radze zmienić rasę :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[quote] pies jest psem, facetem, a ja wole sunie, może dlatego, że sama jestem dziewczyną.[/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a psy są bardziej za kobietami suka zawsze pójdzie do faceta (chociaż ja znam jeden wyjątek) :cool1:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[quote]w życiu miałam psy i sunie, wole suke.[/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]kiedy, ile lat temu ?? [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

[quote]psy to zboczeńce :diabloti:[/quote][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wg. mnie suki są gorzej zboczone ale co tam - nie znam się :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='nane'][CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Jeśli chodzi o Yorki to z reguły nie mają tendencji do uciekania :diabloti:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a suki sikają na wysokość lamperii w cieczce (niektóre robią to także na codzień) :cool3: [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wszystkie Yorki są dominujące tak naprawę ponieważ chciał nie chciał to terier - radze zmienić rasę :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]a psy są bardziej za kobietami suka zawsze pójdzie do faceta (chociaż ja znam jeden wyjątek) :cool1:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]kiedy, ile lat temu ?? [/COLOR][/FONT]
[/CENTER]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]wg. mnie suki są gorzej zboczone ale co tam - nie znam się :evil_lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]
[/quote]
7lat temu:cool1:

Link to comment
Share on other sites

W całym tym "zamieszaniu" dziwi mnie to, że Ty Agatko zawsze jako pierwsza pytałaś się nowych userów czy ich psy mają rodowód. W pewnym momencie było to trochę irytujące. Broniłaś r=r, dawałaś przykłady, a tutaj nagle się okazuje, że chcesz psa bez rodowodu...:roll:
Dzięki forum dużo się dowiedziałaś, czasami nawet sama byłam zaskoczona poziomem Twoich wypowiedzi i znajomości rasy, ale po tym co tutaj napisałaś to jestem w szoku.

Pies ucieka - sunie też potrafią, to zależy tylko i wyłącznie od właściciela i jego pracy nad psem.

Obsikiwanie to samo - można oduczyć psa załatwiania się w ogródku.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Jeju... wy mnie nigdy nie zrozumiecie.
Magda, ja doskonale rozumiem co to jest r=r i całkowicie popieram, ale uwierz mi, że to nie zalezy ode mnie!! Jak przegladam z mamą ogłoszenia i widzimy sunie po 1800+ to mama mówi ''pomarz!'' Oni tyle mi niedadza na psa, po prostu, nawet jakby raty były. 1300-1400max niestety :-(
Uwierz mi, że gdyby to ode mnie zalezało, to kupiłabym psa z rodowodem nawet bym sie niezastanawiała, bo duzo sie naczytałam o tych pseudohodowlach! Sama sie sobie dziwie, że i tak długo wytrzymałam, bo spójrz gdybym chciała to miałabym już 2lata temu yorka kupionego za 700zł bez rod , ale poczekalam kilka lat bo myślałam, ze cos do nich dotrze, ale niestety nie dotarło! :-(

Najbardziej chodzi o to, żeby cena nie była dużo większa od tych bez rod. Bo mama spojrzy na ogłoszenia (komputerem obsługiwac sie umie ;D) ładnych yorków bez rod (piesków) za 800zł to po co ma dawać 1300zł za takiego samego tylko ''z papierem''? <jej tok myślenia ;p>
Albo bez rdwd kupie sunie po 1000 to ona sobie pomyśli po co ma dac 1600 czy 1700zł z papierem?


Magda, bo nieraz jak mi napiszecie, to nie wiem co odpisać wiesz? :P
wiem, ze tu wszyscy chca dla piesków jak najlepiej, ale ile moge czekac?
wiem rodowod ważny itd ale bez niego też żyją psy, są zdrowe i szczęsliwe...

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

Kieszonkowego nie dostaje, bo mam karte do tel (ktorego prawde mowiac nie uzywam wcale) co miesiąc za 30zl. Powiem Ci nawet, ze aktualnie w skarbonce mam 70zl czyli mało.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Kieszonkowego nie dostaje, bo mam karte do tel (ktorego prawde mowiac nie uzywam wcale) co miesiąc za 30zl. Powiem Ci nawet, ze aktualnie w skarbonce mam 70zl czyli mało.[/quote]
No to jeszcze tylko 330 i będzie :multi: Karte kupuj za 10 zł jeśli nie używasz prawie i 20 zł miesięcznie będzie w kieszeni ;) Czekasz już pare lat wiec co za problem poodkładać jeszcze troche ?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Kieszonkowego nie dostaje, bo mam karte do tel (ktorego prawde mowiac nie uzywam wcale) co miesiąc za 30zl. Powiem Ci nawet, ze aktualnie w skarbonce mam 70zl czyli mało.[/quote]

A ja widzę kompromis. Zamiast bezpapierowego yorka kupiła bym shih tzu z papierami (nawet za 1000 zł są).;)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='tigrunia']No to jeszcze tylko 330 i będzie :multi: Karte kupuj za 10 zł jeśli nie używasz prawie i 20 zł miesięcznie będzie w kieszeni ;) Czekasz już pare lat wiec co za problem poodkładać jeszcze troche ?[/quote]
No kiedyś mi było łatwiej odkładać, bo wtedy z 2-3lata temu mi tak na ubiorze nie zależało, teraz juz trudniej, bo wiesz jak troche kaski mam i widze jakiś ładny ciuszek to grzech nie kupic :razz: Albo kino, pizza z koleżankami no wiesz:cool3:

No ale do maja jeszcze kupe czasu, wiec zapewne cos uzbieram:) Choćby 200zł.

Link to comment
Share on other sites

Agata mam wrażenie, że potrzebujesz naszej akceptacji dla swojej decyzji. To Ty podejmujesz decyzję i to Ty ewentualnie będziesz się borykała z jej konsekwencjami. Jeśli Ci chóralnie powiemy AGATA KUPUJ to będziesz się czuła usprawiedliowna i zadowolona. Jak dla mnie możesz kupić yorka i za 100 złotych, jeśli takiego znajdziesz. Ja będąc na Twoim miejscu poczekałabym do momentu zebrania pełnej kwoty dającej mi możliwość zakupu psa z rodowodem.

Pozdrawiam.
Kasia

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]"No kiedyś mi było łatwiej odkładać, bo wtedy z 2-3lata temu mi tak na ubiorze nie zależało, teraz juz trudniej, bo wiesz jak troche kaski mam i widze jakiś ładny ciuszek to grzech nie kupic "[/QUOTE]

Wybacz, ale wobec tego nie chcesz mieć psa aż tak bardzo, jak to głosisz.
Ot, chyba tylko taka sobie zachcianka.

Jest dośc oczywiste że jeśli mamy jakieś ogromne marzenie - w jego imię jestesmy gotowi zrezygnować z mniejszych, mało ważnych.
:razz:

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Berek']Wybacz, ale wobec tego nie chcesz mieć psa aż tak bardzo, jak to głosisz.
Ot, chyba tylko taka sobie zachcianka.

Jest dośc oczywiste że jeśli mamy jakieś ogromne marzenie - w jego imię jestesmy gotowi zrezygnować z mniejszych, mało ważnych.
:razz:[/quote]
Będe chodziła w starych butach, bo zbieram na psa, jasne.
Żadna zachcianka, gdyby to było moje ''chwilowe chcenie psa'' to bym nie czekała tyle lat. A kase na psa musialam wydac na kota który ledwo przezyl po operacji:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Będe chodziła w starych butach, bo zbieram na psa, jasne.
Żadna zachcianka, gdyby to było moje ''chwilowe chcenie psa'' to bym nie czekała tyle lat. A kase na psa musialam wydac na kota który ledwo przezyl po operacji:roll:[/quote]

To co będzie jak pies zachoruje? Będziesz wolała kupić bluzkę niż pójść z nim do weterynarza?:razz:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Będe chodziła w starych butach, bo zbieram na psa, jasne.
Żadna zachcianka, gdyby to było moje ''chwilowe chcenie psa'' to bym nie czekała tyle lat. A kase na psa musialam wydac na kota który ledwo przezyl po operacji:roll:[/quote]
Wyolbrzymiasz... Co ile kupujesz nowe buty? Do maja nie można się wstrzymać? Chyba nie zdzierasz ciuchów w przeciągu kilku dni.

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata_B

[quote name='Chefrenek']To co będzie jak pies zachoruje? Będziesz wolała kupić bluzkę niż pójść z nim do weterynarza?:razz:[/quote]
Sory Chefrenek ale po co sie glupio pytasz? Przeciez to oczywiste, że jak pies bedzie chory to ide do weterynarza. Weterynarz to koniecznosc :roll:

an1a - buty to był przyklad.;/
Nie dostaje kieszonkowego = nie mam swojej kasy .. tak trudno zrozumiec:roll:?


wrrrrr

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agata_B']Sory Chefrenek ale po co sie glupio pytasz? Przeciez to oczywiste, że jak pies bedzie chory to ide do weterynarza. Weterynarz to koniecznosc :roll:

an1a - buty to był przyklad.;/
Nie dostaje kieszonkowego = nie mam swojej kasy .. tak trudno zrozumiec:roll:?


wrrrrr[/quote]

No bo mówiąc szczerze nie rozumiem cię. Piszesz, że za operację zapłaciłaś ty. A co na to rodzice? Nie obeszła ich choroba? Kieszonkowe nastolatki może nie wystarczyć na utrzymanie psa, nie wspominając o leczeniu, które czasem idzie w setkach. :niewiem:

ps. i nie warcz tu na nas.:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...