Jump to content
Dogomania

Amputacja


lebciuuu

Recommended Posts

Witam.
Mozliwe ze podobny watek sie juz pojawil jednak jestes dzisiaj tak roztrzesiona ze przyznam, ze nawet dokladnie nie szukalam. Moj pies zostal dzis zmasakrowany przez drugiego czlowieka, mial cala pogruchotana kosc... Weternarz powiedz ze nie amputuje mu lapy, poniewaz pies jest na to za stary (w sierpniu bedzie mial 12 lat) i ze mozna go tylko uspic, jednak po konsultacji z drugim zdecydowalismy sie jednak na zabieg... Mam duzo watpiliwosci odnosnie mojej decyzji... Prosze jesli macie jaka kolwiek wiedze w tym temacie to blagam o opinie... pies jest nie duzy wazy 14 kg. i chodzi o lapke przednia.

Link to comment
Share on other sites

Mam psa z wada wrodzoną przedniej łapki, praktycznie w ogóle jej nie używa. To inna sytuacja, bo przyzwyczajała się do tego od szczeniaka ale mogę potwierdzić, że później gdy pies się 'zapozna' z sytuacją praktycznie nie widać różnicy przy bieganiu. Mam nadzieję, że Twój psiak sobie poradził. Ważne jak poszła operacja, do nowej sytuacji powinie się przyzwyczaić.

Link to comment
Share on other sites

Witam serdecznie,
w opisanej przez Panią sytuacji rzeczywiście największe ryzyko operacji wiąże się z narkozą. Jeśli zdecyduje się Pani na zabieg radzę wykonać przed nim badania krwi, które zobrazują czy organizm zwierzęcia " poradzi sobie" z narkozą. W zależności od typu złamania można spróbować także unieruchomić kończynę opatrunkiem ( kości mogą zrosnąć się ). Kończyna będzie zdeformowana i pies może potem jej nie używać ale uniknie Pani ryzyka związanego z operacją. Zwierzęta bez problemu chodzą na 3 łapach, największym problemem dla nich po urazie jest ból. Pozdrawiam i życzę powodzenia w leczeniu
Przychodnia weterynaryjna "Pies Kudłaty"
Pabianice , ul. Moniuszki 139

[url]www.pieskudlaty.pl[/url]

weterynarz Pabianice Łódź Ksawerów Dobroń

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...