Jump to content
Dogomania

Bardzo proszę o pomoc - skret zoladka u rottka!!!


kropeczka

Recommended Posts

Witam serdecznie:-( Jestem właścicielką 12-letniego Rotwailera. Właśnie akurat dziś dostał wzdęcia.Nie mam gdzie z nim jechać bo przecież wszystko pozamykane.Dzwoniłam do weterynarza to kazał mi przebić zołądek,dać nospę i masować.Po tym wszystkim ma lekkie rozwolnienie,ale boje się że to jeszcze za mało.Co mogę jeszcze dla niego zrobić???Słyszałam że jak krowy mają wzdęcie to podaje się im olej i drożdze,ale nie wiem czy mogę to podać mojemu pieskowi.Pomóżcie:placz:

ps. Czy ktoś się orientuje ile to może trwac???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Bardzo Ci współczuję.
Ja sama miałam w ubiegły poniedziałek skręt żołądka u mojej fili.
Pierwszy wet. wykonał prześwietlenie z którego nic nie był w stanie wyczytać, następnie zwiotczył mi sukę, wsadził sondę do żołądka i wypuścił część gazów.
Niespodziewanie wyjął ją, kiedy zaczęła wypływać treść żołądkowa, zamiast wyczyścić żołądek ile się tylko da.
Stwierdził, że skoro sonda weszła do żołądka, to nie ma w nim skrętu- nic bardziej mylnego, ponieważ skręt mógł wystąpić w okolicy śledziony.
Polecił mi zawieźć sunie do domu, podawać co 4 godziny espumisan po 8 tabletek i obserwować psa.
Po godzinie nie było żadnej poprawy, więc pojechałam do weta z kilkudziesięcioletnią praktyką,który natychmiast wykonał płukanie żołądka i operację.
Wystarczyłoby poczekać jeszcze godzinę i byłoby po psie.
Popytajcie w swojej okolicy o naprawdę dobrych lekarzy, ponieważ wizyta u pierwszego lepszego partacza grozi tragedią dla psa i właściciela.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Ci współczuję.
Ja sama miałam w ubiegły poniedziałek skręt żołądka u mojej fili.
Pierwszy wet. wykonał prześwietlenie z którego nic nie był w stanie wyczytać, następnie zwiotczył mi sukę, wsadził sondę do żołądka i wypuścił część gazów.
Niespodziewanie wyjął ją, kiedy zaczęła wypływać treść żołądkowa, zamiast wyczyścić żołądek ile się tylko da.
Stwierdził, że skoro sonda weszła do żołądka, to nie ma w nim skrętu- nic bardziej mylnego, ponieważ skręt mógł wystąpić w okolicy śledziony.
Polecił mi zawieźć sunie do domu, podawać co 4 godziny espumisan po 8 tabletek i obserwować ją.
Po godzinie nie było żadnej poprawy, więc pojechałam do weta z kilkudziesięcioletnią praktyką,który natychmiast wykonał płukanie żołądka i operację.
Wystarczyłoby poczekać jeszcze godzinę i byłoby po psie.
Popytajcie w swojej okolicy o naprawdę dobrych lekarzy, ponieważ wizyta u pierwszego lepszego partacza grozi tragedią dla psa i dla właściciela.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

[quote name='filbras']Bardzo Ci współczuję.
Ja sama miałam w ubiegły poniedziałek skręt żołądka u mojej fili.
Pierwszy wet. wykonał prześwietlenie z którego nic nie był w stanie wyczytać, następnie zwiotczył mi sukę, wsadził sondę do żołądka i wypuścił część gazów.
Niespodziewanie wyjął ją, kiedy zaczęła wypływać treść żołądkowa, zamiast wyczyścić żołądek ile się tylko da.
Stwierdził, że skoro sonda weszła do żołądka, to nie ma w nim skrętu- nic bardziej mylnego, ponieważ skręt mógł wystąpić w okolicy śledziony.
Polecił mi zawieźć sunie do domu, podawać co 4 godziny espumisan po 8 tabletek i obserwować psa.
Po godzinie nie było żadnej poprawy, więc pojechałam do weta z kilkudziesięcioletnią praktyką,który natychmiast wykonał płukanie żołądka i operację.
Wystarczyłoby poczekać jeszcze godzinę i byłoby po psie.
Popytajcie w swojej okolicy o naprawdę dobrych lekarzy, ponieważ wizyta u pierwszego lepszego partacza grozi tragedią dla psa i właściciela.[/QUOTE]

Niestety masz calkowita racje w tym co piszesz. Ja natomiast tarfilam na szczescie trafilam na dobrych wetow.
Mam jednak prosbe o kontakt osobisty w temacie a scislej mowiac o okresie pooperacyjnym .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='filbras']Zadzwoń- 501790093- pomogę, jeśli tylko będę w stanie.

Pozdrawiam.

[URL="http://www.filabrasileiro-filanteria.com"]www.filabrasileiro-filanteria.com[/URL][/QUOTE]

Witaj dzwonilam do Ciebie dzis ale numer nie odpowieda wiec moze wysle PW tak bedzie prosciej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...