Jump to content
Dogomania

Sznaucer- czy aby na pewno?


Anemone

Recommended Posts

Witam! Jestem tu nowa, więc wybaczcie, jeśli temat dodam w złym dziale ;)
Niecałe 3 lata temu dostałam na urodziny 2,5-miesięcznego Sznaucerka Miniaturowego(przynajmniej tak było napisane w książeczce). Przez kilka miesięcy wszystko było w porządku, jednak gdy Wedel trochę urósł, coraz mniej przypominał typowego Sznaucera. Według weterynarza może to być mieszaniec, ale nie jest w stu procentach pewny.
Jak myślicie, czy to na pewno jest Sznaucer? Jeśli nie, jaka to może być rasa?
3-4 miesiące:
[URL]http://iv.pl/images/39384704139601485947.jpg[/URL]

Teraz:
[URL]http://iv.pl/images/03145928219227992107.jpg[/URL]

Jeśli będzie trzeba, dodam więcej zdjęć.
Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

@zahirka11, dziękuję za odpowiedż! Rodowodu nie mam, ale podobno Pani u której pies został kupiony zapewniała, że jest to czysty sznaucer miniaturowy.
Dodam jeszcze, że mój Wedel obok miniaturki to nawet nie stał, wzrostem bardziej przypomina średniego.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='bolek olek']Piesek ładny to się liczy, ja miałem dwa sznaucery z rodowodami i oba zdechły na raka, dlatego może lepiej że ma domieszkę kundelka, bo takie pieski są z reguły mniej chorowite. A chyba na wystawy i tak nie zamierzałaś z nim jeździć.[/QUOTE]
Kolejny mit... :shake:
To że pies jest kundelkiem NIE znaczy że będzie zdrowiutki i nie zachoruje , jest mnóstwo chorych kundli tak samo jak rasowców.
TO zależy od psa a nie od "rasy"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie ma czegoś takiego jak "rasowe częściej chorują " !
[SIZE=5][I][B]Każdy[/B][/I][/SIZE] pies może zachorować , to nie zależy od tego czy jest rasowy czy nie.
To że miałeś 2 Sznaucery , które zachorowały na raka [SIZE=3][I][B]NIC[/B][/I][/SIZE] nie znaczy. 3 Kundelki mojej koleżanki też zdechły na raka i mix Jamnika kuzynki też.
Jeśli uważasz że rasowe są bardziej chorobliwe ( a przypominam ras jest kilkaset) to proszę podaj statystyki i dowody na to że kundelki są mniej podatne na choroby.

Link to comment
Share on other sites

Twój piesek jest jak najbardziej w typie sznaucera miniaturowego. W typie bo jest psem bez rodowodu, a zatem nie masz pewności co do pochodzenia jego rodziców. Widziałaś rodziców choćby na zdjęciach? No i napisałaś że jest większy niż powinna być miniaturka choć akurat i wśród rodowodowych zdarzają się psy przerośnięte choć raczej o parę cm a nie dobiegające do średniaka ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Szczerze mówiąc, teraz wygląda całkowicie sznaucerowato, widzę jednak, że moja sunia była inna jako szczenię ;)Bardziej owłosiona ;) Ale też nie jest rodowodowa to co ja tam mogę wiedzieć. W każdym razie sznaucer, nie ma się co martwić :) ( tzn pies w typie, bo jak bez rodowodu, to choćby nie wiem jak sznaucerowaty był to i tak jest " w typie" )

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...