Jump to content
Dogomania

Co to moze być??


Patik

Recommended Posts

Byliśmy już o trzech weterynarzy i wszyscy alergia,alergia i alergia ewentualnie pchełki,grzybica itp. oczywiscie pies dalej się drapie. Jest to roczna shih tzu .
Pies średnio co drugi dzień wymiotuje żółtą pianą,ma zaczerwieniona skórę(nie zawsze) .
Dostawała różne karmy,ryż z rybką, teraz wróciliśmy z powrotem do gotowanego.
Ale pies dalej się drapie,było na chwile lepiej i znowu się zaczęło drapanie itp.
Chciałabym się zapytać co to może być oprócz alergii ?? może ktoś się spotkał z czymś takim??
Najbardziej mnie niepokoją te częste wymioty, bo słyszałam ,że psy tak mają ale raczej nie co dwa dni:shake:

Link to comment
Share on other sites

to racja występujace wymioty tak często jak u twojego psa nie sa "norma".czy te wymioty pojawiaja się z rana "przed posiłkiem"?a może podajesz psiakowi do zabawy "włochate"zabawki np.tenisowe piłki czy pluszaki.
co do skóry -jak piszesz masz psa z długim włosem-więc pewnie czesto kapiesz-czy dobrze spłukujesz szampon albo odżywkę?a może ostatnio zmieniłaś jej kosmetyki.może warto kupić leczniczy szmpon p/świądowy

Link to comment
Share on other sites

Wymioty występują różnie , włochatych zabawek też nie ma.
Jeszcze częstrze wymioty miała po barfie dlatego zrezygnowaliśmy.
Włoski ma długie,bo nie obcinamy jej na zimę ,żeby jej ciepło było.
Kąpie ja średnio (jak sie ubrudzi) , ale w okresie roztopowym co 2 tygodnie, czasami co tydziej jak już jest naprawde brudna.
kąpałam ją w lecznuczych szamponach,przeciw świądowych,przeciwgrzybicznych itp od weterynarzy, średnio pomagały a do tego pies dalej był brudny po nich.
Odżywki nie ma a szampon wydaje mi się,że dobrze spłukuje.
Ktoś mi kiedyś powiedział o myciu psa w szarmy mydle ,ale coś mi się to nie podobałao,wiec może wy coś wiecie wiecej ??

Link to comment
Share on other sites

ja jeszcze wrócę do tych wymiotów-skoro aspekt żywieniowy wykluczamy(tylko gotowane i rzadnych dziwnych przysmaków np.suszone nogi kurze)to może warto byłoby pokusić sie o diete eliminacyną-świąd skóry jak i wymioty mogą miec ze soba powiązanie.na pewno powinnaś pójśc do weta z psem aby podał odpowiednie medykamenty na te wymioty.częste ich pojawianie się bez leczenia może spowodować przewlekły nieżyt żoładka..

Link to comment
Share on other sites

oże jeszcze raz spróbujemy z tą dieta,najgorsze jest to,że ona jest chyba najbardziej łakomym psem jakiego widziałam,znalazła ostatnio kostkę może 3 cm pod ziemią ;/
Teraz jest zima więc będzie łatwiej, więc może spróbujemy...

Link to comment
Share on other sites

w ktorych miejscach sie drapie?czy ma ewidentne objawy na skorze w miejscu w ktorych pies sie drapie?Przyczyny drapania sa rozne Np.alergia pokarmowa,alergia na pchly, milby ktore sa w kurzu,szampony dla psow,swizbowiecMoze warto zrobic zeskrobine w miejscach skory zaczerwienionej Piesek moze wymiotowac po snie np.sa to wymioty tzw glodowe ,moga byc wymioty spowodowane draznieniem przewodu pokarmowego przez sucha karme,wymioty spowodowane zla ,za tlusta karma ktora watroba i przewody zolciowe od razu zareaguja ,ze pies wymiotuje zoltymi wymiotami. Kiedy wymiotuje? Kiedy otrzymuje posilki?Wczesniej pies moze spozywac trawe ,ktora spowoduje wymiotyowanie.Dobry pomysl z tym gotownie(ryz musi byc dobrze rozgotowany)Mozna dodac siemie lniane-plyn po zaparzeniu siemienia lnianego. Mozna tylko radzic ,ale i tak ostatecznie musi sie wypowiedziec weterynarz badajac psa i ustalajac dokladna diagnoze ,a nie tylko wrozyc z kuli "moze byc to lub tamto"

Edited by xxxx52
Link to comment
Share on other sites

Najczęściej drapie sie w okolicach pyska,ale również szyi i łopatek,rzadziej są to okolice brzucha..
Za niedługo znowu jedziemy do weterynarza wiec jak znowu się nie wypowie to może po raz trzeci zmienimy lecznice.. Do tego będe jej bardziej pilnować z jedzeniem choć nie wiem czy to możliwe..

Link to comment
Share on other sites

Jak na razie żaden weterynarz nie wziął zeskrobiny, mimo że leczyliśmy ją na grzybice.
Jak tylko wyzdrowieje to jedziemy z powrotem do weterynarza może powie nam coś więcej ,ewentualnie jakieś badania zaleci.
Bo na razie jesteśmy przy tym,że alergia .
W wcześniejszej lecznicy kazali nam kupować trovet najlepiej w ich lecznicy ,do tego kase płaciłam w sumie za nic czasami, do tego psu nie przechodziło więc zmieniliśmy weterynarza byliśmy u niego dopiero raz ,wiec się nie wypowiadam jeszcze .

Link to comment
Share on other sites

jak ja to lubie, leczenie bez diagnostyki i to kurde najprostszej w przypadku skórnym i praktycznie niewymagającej nakładów finansowych ze str. weta. alergia, alergią, ale na co? osobiscie uwielbiam jak weci zachowują się jak dzieci we mgle, poda to, moze tamto, moze trafi, moze nie.
Patik, domagaj się zeskrobiny, choćby po to żeby wyeliminować świerzb, nużeńca itd., wystarczy zeskrobac i spojrzeć w mikroskop...

Link to comment
Share on other sites

Pierwsze co wręcz musisz robić to upomnieć weta o wykonanie diagnostyki. Co to za leczenie, kiedy nie wie się, co właściwie ma miejsce w organizmie?! Co do szarego mydła, ja kąpie Fifisława właśnie w nim, bo jest strasznym alergikiem. Na każdy szampon (nawet przeciwświądowy) reaguje zmianami skórnymi i potwornym drapaniem.

Link to comment
Share on other sites

Ja odnoszę wrażenie, że weterynarze są bardzo nieuczciwi. Kolejna włascicielka psa, która jeździ po weterynarzach z chorym psem, wydaje pieniądze i pies cierpi, bo nawet niezdiagnozowany, więc nie wiadomo co leczyć. Kpiny jakieś, czy co?
Może jak właściciele psów zasypia prokuratury donosami o znęcaniu się nad zwierzętami przez złośliwych weterynarzy, oraz o oszustwie i rozdmuchają sprawę w mediach, to szanowni weterynarze oprzytomnieją i nagle rozwiążą im się języki.
Patik nie wierz w żadną alergię. Najłatwiej jest wmówić alergię (obecnie to chyba na śnieg) i zarabiać na drogich karmach weterynaryjnych, które guzik dają.
Te wymioty to może być: przenoszona lamblioza, kokcydioza, leptospiroza, ale to tylko moje zdanie.
Spróbuj przez kilka dni potraktować psiaka wywarem z siemienia lnianego, bo może coś zjadł i zalega w przewodzie pokarmowym.
Dobra, już więcej nic nie napiszę, bo za moment rozwścieczeni weterynarze zrobią na mnie nalot, że im chleb odbieram. :D

Link to comment
Share on other sites

Mój pies zachowywał się podobnie i jak się okazało miał zapchane gruczoły okołoodbytowe. Nie było widać żadnych innych objawów tylko świąd, a wet mi powiedział, że niekiedy bywa tak, że pies nie potrafi poradzić sobie w danym schorzeniem co może prowadzić do biegunki lub wymiotów. Także sprawdź jeszcze taką ewentualność. Życzymy zdrówka dla psiaka :D

Link to comment
Share on other sites

W tym tygodniu jadę do weta jak coś będziemy wiedzieli to napiszemy ;)
Zacznę jej też dawać siemienie , bo w sumie czasami najprostsze metody pomagają ;P A do tego pomoże jej na jej włoski ;D

A co do weterynarzy to mam na razie nie za dobre opinie ,szczególnie po tych wcześniejszych, o dziwo ten wygląda na miłego, zrobił wszystko o co go poprosiłam i w sumie jeszcze więcej, dał mi szampon na świąd, powiedział co mam zrobić i wziął zaledwie 30 zł :crazyeye: ja sie szykowałam na 80 a tu taka miła niespodzianka ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Patik']Też jestem ciekawa a na wyniki czeka się,czy dostaje od razu (na miejscu)
I mam nadzieje,ze trafiłam na dobrego ,bo juz mam szczerze dość ;/[/QUOTE]
a co twoj wet powiedzial,biorac zeskrobine?

Bo z moimi chorymi psami bylo roznie np.lednego prowadzil wet do ciemnego pomieszczenia i uzywajac "jakijes lampy w ciemnosci stwierdzil grzybice ,bez robienia zeskrobiny
-w innym przypadku pobral zeskrobine i na miejscu przekazal diagnoze
-w innym przypadku pobral krew i zeskrobine , wykonal biopsje i stwierdzil lasmanioze
Mysle, ze jak nie ma odpowiedniegio sprzetu musi sie wyslac do laboratorum i po czasie otrzymasz wynik
W klinikach maja z regoly odpowiedni sprzet i wynik otrzymasz szybciej

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...