Jump to content
Dogomania

Pblo94

Recommended Posts

Witam zwracam się do was z prośbą o porade ponieważ mam Yorka 7miesięcy no i mam taki mały problem, mój piesek je bardzo mało w przeciągu całego dnia, jest zdrowy ponieważ byłem z nim u weterynarza(Zaszczepiony, odrobaczony). Mam karmę Royal, Purine pp, Ariona, Orijena dla ironi nawet pedigree kupiłem nawet jedzenia gotowanego je bardzo mało, no i surowego mięska jedynie trochę. Macie jakieś pomysły co to może być? a jesienią jadł normalnie na dworze jedzenie leonbergera, dla szczeniaków olbrzymich ras. Teraz już nie je ponieważ zimę mamy i chowam miskę. Nawet jak daje jemu tą samą karmę co Leonowi w domu to i tak nie je. Może to dlatego że 2miesiące temu zakupiłem z rodziną 2yorka i może przez to nie chce jeść?. Mały je moczoną karmę ma 3miesiące, próbowałem dawać pierwszemu też moczoną to przez pierwsze 2dni jadł spore porcje a potem przestał.teraz ma 1piętrze w domu miske z karmą cały czas. (Czytałem że pies przez zmiane miejsca może przestać jeść no ale ten młodszy[2] jest niesamowity je aż pęknie, miałem już sytuacje że wszedł na 1piętro schodami i zjadł całą suchą karmę starszego, brzuszek miał jak beczka, ciężko oddychał ale przetrawił naszczęście.), purina najbardziej podeszła Pinotowi (starszy) ponieważ widzę że jej je najwięcej. Innych nawet nie tknie. .A mój problem taki że jest maleńki(niski jak jamnik) może nie same kości ale jest mały choć jego matka miała 3,5kg a tata miał 1,9kg może dlatego taki niski jest. {Chciał bym aby podrósł póki nie jest za późno}

* PS.Piszę to może z nieładem ale inaczej nie potrafię ;]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Nie wiem, czy autor jeszcze tu zajrzy z nadzieją na pomocną radę, ale skoro temat jest poruszony,pozwolę sobie zabrać głos.
Zdrowy(a tak o nim piszesz [B]Pblo94 )[/B]nie zagłodzi się sam. Nam często wydaje się, że nasz piesek za mało je, a wcale tak nie jest. Kiedy weźmiemy pod uwagę, że żołądek kilogramowego szczeniaka jest wielkości kieliszka ,to łatwiej nam sobie wyobrazić ile on może w niego wrzucić. Nawet rozciągnięty kilkakrotnie. Warto zrobić bilans dzienny(z ręką na sercu) i wziąć pod uwagę każdą nawet, najmniejszą przekąskę. Może był mały gryzaczek , ciastko psie,plasterek szyneczki pod stołem, łyżeczka jogurtu, jeden psi kabanosik...No i więcej taki maluch może nie zjeść.

Piszesz, że zjada odrobinę surowego mięsa. Nie może dostać nic lepszego. Weź pod uwagę, że zapotrzebowanie szczeniaka na białko wynosi ~9,5g na kilogram masy ciała(dwukrotnie więcej niż pies dorosły). W mięsach jest na ogół ok 13-22%białka. Czyli w 10 gramach mięsa mamy 2g białka. Jeżeli Twój szczeniak waży kilogram, to na cały dzień starczy mu 50g mięsa. Gdyby nie wziął do pyska nic więcej. Odpowiednio pomniejsz tę porcję, jeżeli jednak coś chrupnął w ciągu dnia.

Jeżeli jednak masz szczeniaka niejadka; co zdarza się niezwykle rzadko, gdyż maluchy zwykle są zachłanne; są sposoby,by zachęcić go do posiłku. Polej karmę czymś smakowitym. Może to będzie rosół, może łyżka naturalnego jogurtu. Świetnym wabikiem jest [B][COLOR=#006400][URL="http://www.zwierzaczek-wroclaw.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=4420&virtuemart_category_id=1"]pasztet Trixie[/URL]. [/COLOR][/B][COLOR=#006400]Nie znam psa, który się mu oprze.
[/COLOR]Zawsze można też spróbować karmić podczas zabawy. Nieraz wystarczy tylko rzucać chrupka, by zachęcić psa do zjedzenia choć kilku.

Oczywiście problem niejadka może leżeć w behawiorze, ale o tym nie piszę, bo się nie znam.
Pozdrawiam

Edited by Zwierzaczek71
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Całkowicie zgadzam się z Tobą Zwierzaczek71, a może po prostu przyczyna jest taka, że jak napisałeś to piesek przestał jeść z nadejściem zimy, więc może po prostu ma mniej ruchu i jego organizm nie potrzebuje tyle jedzonka. Wydaje mi się, że skoro maluch jest zdrowy to po prostu nie je, bo najzwyczajniej najada się mniejszą ilością pokarmu, nie bój się pies sobie sam krzywdy nie zrobi:) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...