Jump to content
Dogomania

Pies trzęsie się gdy widzi kota, strach czy napływająca agresja?


Klaudia M.

Recommended Posts

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Kontrole miałam do tej pory, kota zamykałam w sypialni gdzie psy nie wchodziły. Gdy kot wychodził na zewnątrz, psy nie wychodziły na spacer. Ale sytuacja jest dość męcząca i niebezpieczna. Tym bardziej że za kilka lat będziemy mieć dziecko, i ciężko jest wytłumaczyć szkrabowi że żeby wejść do pokoju należy powoli otwierać drzwi i odgonić kota, i pilnować zeby kot nie uciekł do salonu gdzie czyha na niego psi gang.
A poza tym, to mój dom i chcę się w nim czuć swobodnie, nie będą mnie jakieś dwie łobuziary terroryzować. Oddanie je odpada, więc MUSZĄ zaakceptować kota... nawet jeśli miałabym użyć siły.

Ps: Użycie siły nie jest potrzebne, bo psy widząc kota nie atakują go. "Atakują" (biegną w jego stronę) dopiero jak kot chce się przemieścić z miejsca w miejsce. I tak jest lepiej niż sądziłam.

Link to comment
Share on other sites

Oswajamy całą gromadkę powoli, żal mi mojej kotki...która narażona jest na wielki stres:/
Póki co od czasu do czasu wpuszczamy obie sunie do sypialni i póki kot się nie rusza to jest ok. Gdy próbuje się przemieścić to biegną w jego stronę, raz tylko nie mogłam odwołać Saby. Ale zanim dorwała kota, to chwyciłam ją za fraki i uspokoiłam. Wika już nie próbowała nawet podbiec. Myślę, że czeka nas dużo pracy bo sunie nakręcają się nawzajem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...