Jump to content
Dogomania

Stowarzyszenie Dogi Adopcje


Alla Chrzanowska

Recommended Posts

Co do kalendarza,to mam taki pomysł, by okładka to był kolaż, zbiór, układanka zdjęć uratowanych dogów. Zjęcia do takiej układanki mogą być małe, gorszej jakości, a do tego logo i nazwa SDA oraz rok oczywiście, a miesiące już tematycznie :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='onek']Co do kalendarza,to mam taki pomysł, by okładka to był kolaż, zbiór, układanka zdjęć uratowanych dogów. Zjęcia do takiej układanki mogą być małe, gorszej jakości, a do tego logo i nazwa SDA oraz rok oczywiście, a miesiące już tematycznie :)[/QUOTE]

I to jest to. Coś takiego jak na 1 stronie w 2 poście. I bardzo jestem za naturalnymi zdjęciam, żeby nie były przesadnie artystyczne, jak w tym roku pewnej fundacji, na której zdjęcie psa w ogóle nie jest zgodne z jego cieniem i wyraźnie widać, że były to dwa zdjęcia, które zostały nałożone na siebie...
Tylko określmy się, co robimy. Czy "Cztery pory roku z dogiem", czy "Doże szczenięta"? Może jakieś głosowanie zróbmy...
Ja optuję za "Cztery pory roku z dogiem".

Głosy:
"Cztery pory roku z dogiem" - 4 głosy
"Doże szczenięta" - 1 głos

Edited by Alla Chrzanowska
Link to comment
Share on other sites

dziewczyny, robiac bazarki na SDA pamietajcie
" Jeżeli pieniądze z bazarku mają być przekazane na konto schroniska lub fundacji ogólnie, a nie na konkretne działanie/konkretne zwierzęta (Sprzedający nie wie jakie są najpilniejsze potrzeby) proszę w pierwszym poście podać pełną nazwę organizacji, link do strony WWW oraz do wątku na dogomanii (jeśli istnieje), koniecznie w bazarku na konkretną organizację należy podać również jej numer KRS, adres prowadzonej działalności. W takim wypadku do rozliczenia bazarku będą potrzebne potwierdzenia odbioru przesyłek (na potwierdzenia czekamy 2 miesiące - jeśli nie będzie informacji o braku dostarczenia przesyłki - uznaje się ją za doręczoną) przez Kupujących oraz dowody wpłat (potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska/fundacji. Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi.
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/B]"

Link to comment
Share on other sites

[quote name='tu_ania_tu']Allu zrobisz post z bazarkami rozliczonymi - link do bazarku i kwota?[/QUOTE]

Oczywiście, ale myślę, że wystraczy ostateczna kwota zsumowana z całego roku, ale jeśli chcesz tak, to niech będzie tak. Ja mam swoje, więc przyślij mi pozostałe i będzie ok.
[quote name='tu_ania_tu']ale taki kalendzarz chyba w ubiegłym roku FRD miała, czy się mylę?[/QUOTE]

Niezupełnie taki, tam były zdjęcia dog i człowiek, były też zdjęcia we wnętrzach, były i szczeniaki. To był taki miszmasz. A ja widzę to jako tylko dogi i tylko w plenerze. Lub tylko szczenięta.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Oczywiście, ale myślę, że wystraczy ostateczna kwota zsumowana z całego roku, ale jeśli chcesz tak, to niech będzie tak. Ja mam swoje, więc przyślij mi pozostałe i będzie ok.[/QUOTE]
Allu, chodzi mi o cos innego. Te bazarki które sa robione nie na komkretne psy a na SDA - trzebaby robić z nimi tak jak ja robie z tymi na konkretne psy:
link do bazarku i kwota uzyskana - tak żeby mieć kontrolę nad kasą która wpływa z tych ogólnych bazarków

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Alla Chrzanowska']Niezupełnie taki, tam były zdjęcia dog i człowiek, były też zdjęcia we wnętrzach, były i szczeniaki. To był taki miszmasz. A ja widzę to jako tylko dogi i tylko w plenerze. Lub tylko szczenięta.[/QUOTE]

Ja myślałam, że Ani chodzi o ubiegłoroczny, ten stojący. Na nim rzeczywiście były pory roku i dogi w różnym wieku. Same, bez ludzia. Bardzo mi się z resztą ten kalendarz podobał.

Link to comment
Share on other sites

No to teraz dopiero sajgon mi wychodzi... :( Kurcze-jakie dowody wpłaty od kupujących ja mam zbierać??i w jaki sposób niby je modowi wysyłać?
Czyli co?ty już nie musisz potwierdzać wpłynięcia wpłaty tylko ja mam generować elektroniczne potwierdzenie przelewu na Sda i modowi je słać??

Teraz zaległości reszta.
Ponieważ działam jeszcze w 2 innych stowarzyszeniach-kwestię loterii mam w praktyce obcykaną od lat.Stronę prawną wam zostawiam,natomiast podpowiem co innego.
Loteria przyciąga zawsze dużo osób-u nas robimy tak,że każdy los wygrywa!To baardzo zachęca do wydania tych 5zł na los(tyle akurat u nas kosztuje) Kilka-kilkanaście fantów jest naprawdę extra-przyciagających oczy i budzących wielkie pożądanie i żyłke hazardu,reszta różna(fanty dajemy od siebie spośród członków).
Jażdy los ma numerek,każdy fant ma numerek,proste losowanie konkretnego numerka.
koszt druku losów niemal zerowy-zwyczajnie na drukarce,tylko potem pociąć na kawałki i zwinąć każdy,a drugie pary do fantów umocować.Robi to 2 osoby godzinę przed wystawą ;)Naprawdę nie ma co tu kosztów nabijać-losy byle miały np.pieczątkę SDA z tyłu,a potem odbiramy je od losującego i idą w kosz.... W przypadku psiej loterii myslę,że wcale wszystkie fanty nie muszą wiązać się z tą konkretnie rasą czy nawet z psami! U nas loterię obsługuje 1 osoba...(sprzedaż losu,losowanie,wydanie i zapakowanie nagrody) choć pewnie w 2 byoby sprawniej gdy jest większy rzut ludzi.

Jak wiecie psie wystawy omijały mnie dokładnie szerokim łukiem,ale jeśli coś tam w Lublinie jest,to jeśli do mnie zadzwonicie to na pewno przyjadę i będę sterczeć na stoisku z wami i pomagać(bo sama to raczej bym chyba nie ogarnęła ;) )

kalendarz.
Mnie jest obojętne jakie psy tam będą-patrzę wyłącznie od strony estetycznej. Jeśli kalendarz ma być sprzedwany "na zewnątrz" to ma być wizytówką SDA.
Zdjęcia musza łapać za oko,być wyrażne,dobrze skadrowane,troche przez grafika 'podciągnięte'jeśli trzeba-tak-dla niektórych może i kiczowate,dla innych po prostu ładne...
.Mają wyglądać pięknie na ścianie,a nie być "artystyczne" bo
pierwsze kupi nawet człowiek nie związany z rasą po prostu urzeczony urodą doga, drugie kupi nieliczna grupka adopcyjnych zapaleńców.
Dlatego o ile składanka na pierwszej stronie psów z adopcji mogłaby być-to jednak ja widziałabym ją na stronie ostatniej, a na pierwszej zdjęcie które od razu przyciągnie wzrok laika a co za tym,zachęci do zerknięcia w środek i zakupu.
Kalendarz ma pomóc zgromadzić dla SDA konkretne fundusze a nie reklamować jego osiągnięcia-bo do tego jest www, dlatego ja w kalendarzu takim nie widzę psów w typie-takich jak np mój Mel!
My sobie tu możemy swoje myśleć,ale klientów mamy szukać nie wśród tych co już pomagają a pozyskać nowych którzy zauroczenia urodą i dostojeństwem rasowego doga wspomogą te wszystkie biedaki których uroda ma co najmniej pewne niedostatki ;) sorry-biznes is biznes.
Do tego dołożyłabym koniecznie funkcjonalność-ponieważ męża firma obsługuje masę zakładów i firm -od lat wypracowane jest jakich kalendarzy ludzie najbardziej potrzebują i jakie najchętniej kupują.
Proponowałabym tu coś w układzie kalendarza rodzinnego firmy tebra(można na all zerknąć). kalendarz 2 stronny,12 miesięcy,format nieduży,poręczny(każda strona A4 wisi otworzone w poziomie 2 strony-górna to zdjęcie,dolna kaledarium z niewielką ilością wolnego miejsca na zapiski. papier miekki,śliski,kalendarz tani, a ładny i funkcjonalny.

Wracając do tematyki-dla mnie ważne by psy były bez ludzi,w żadnym wypadku nie zdjęcia z wystaw,ostre,wyrażne. Niech dog wygląda pięknie a nie jak 'sierotka',bo to,że nas jakaś scenka wzrusza nie znaczy wcae,że obiektywnie jest to zdj.dobre na kalendarz.. ;)
Dla mnie ideałem są zdjęcia jakości prezentowanej czasem przez AnnęEwę.

No-to się nagadałam:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

:evil_lol: raz a dobrze..

Docha-ale przecież zawsze wysyłam spłatę bezposrednio na konto stow.-a niby gdzie?
cyt Anię
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/B]"
Czyli robiąc bazar mam teraz słać dowód przekazu modowi a Ania nie musi mi już potwierdzać na bazarze że wpłynęło-bo tak mi to wychodzi....
Co nie byłoby takie złe ostatecznie bo nie mogę się doczekać potwierdzenia wpłynięcia kasy z 2 bazarów do Moniki z czego jeden bazar mi już w ogóle zginął tak to dawno było.. :(

Nie rozumiem tego ustępu
...Kupujących oraz [B]dowody wpłat [/B](potwierdzenie przelewu/skan/zdjęcie) [B]dokonanych przez Kupujących na oficjalne konto schroniska[/B]/fundacji. Wszystkie dowody wpłat zbiera Sprzedający i dopiero przy rozliczaniu się z pieniędzy przedstawia je Moderatorowi

[I]Niby jak ja mam zbierać dowody wpłat,jeśli te osoby wpłacałyby bezpośrednio na SDA?? Co?Czekać aż mi wyślą dowód że przelały na SDA?tak Ania potwierdzała,że wpłynęło-czyli dodatkowe czekanie,dodatkowe pw i ogólnie jeszcze więcej czasu zajętego....W sumie tylko chyba raz czy dwa miałam kogoś kto chciał koniecznie od razu na konto Stow.wpłacać,ale teraz przy takiej komplikacji nie zgodziłabym się na to-przy bazarkach i tak jest dośc roboty i czasmi po kilka pw trzeba wysłać zanim doczeka się człowiek wpłaty i adresu do wysyłki(nie wiem czemu niektórzy nie mogą go od razu wysłać tylko piszą-wyślę ci jak wpłacę kasę..:roll:)[/I]

Edited by Norel
Link to comment
Share on other sites

[quote name='docha']Dag, modowi musiałabyś słać potwierdzenie wpłaty jeśli wysyłasz pieniążki za zakupy bezpośrednio na konto Stowarzyszenie. Przeczytaj jeszcze raz uważnie to co napisała Ania pomijając nawiasy.[/QUOTE]

[quote name='Norel']:evil_lol: raz a dobrze..

Docha-ale przecież zawsze wysyłam spłatę bezposrednio na konto stow.-a niby gdzie?
cyt Anię
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/B]"
Czyli robiąc bazar mam teraz słać dowód przekazu modowi a Ania nie musi mi już potwierdzać na bazarze że wpłynęło-bo tak mi to wychodzi....
Co nie byłoby takie złe ostatecznie bo nie mogę się doczekać potwierdzenia wpłynięcia kasy z 2 bazarów do Moniki z czego jeden bazar mi już w ogóle zginął tak to dawno było.. :([/QUOTE]

Właśnie wysłałam potwierdzenie wpłaty z zapytaniem czy dobrze rozumiem nowe zasady, zobaczymy, co odpowiedzą...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Norel']:evil_lol: raz a dobrze..

Docha-ale przecież zawsze wysyłam spłatę bezposrednio na konto stow.-a niby gdzie?
cyt Anię
[B]Jeśli pieniądze (z kosztami wysyłki) zbiera Sprzedający - to on przedstawia dowód wpłaty wszystkich środków (poza kosztami wysyłki) na konto schroniska/fundacji na PW do Moderatora w celu rozliczenia i usunięcia bazarku.[/B]"
Czyli robiąc bazar mam teraz słać dowód przekazu modowi a Ania nie musi mi już potwierdzać na bazarze że wpłynęło-bo tak mi to wychodzi....
Co nie byłoby takie złe ostatecznie bo nie mogę się doczekać potwierdzenia wpłynięcia kasy z 2 bazarów do Moniki z czego jeden bazar mi już w ogóle zginął tak to dawno było.. :([/QUOTE]

ja tak czy siak potwierdzę, ale skan do Moda trzeba wysłać.

Link to comment
Share on other sites

Odnośnie kalendarza. Nieskromnie napiszę, ze jestem Kwiecień 2013 w kalendarzu fundacji RD i jestem dumna z psów, małża autora oraz z siebie :B-fly:Chociaż może niektórzy na mnie plują lub rzucają strzałkami:2gunfire: a co mi tam :diabloti:. W myśl zasady pomagam psom zasilamy z małżem także konto fundacji kupując co nieco, przekazując zdjęcia z majątkowymi prawami autorskimi do kalendarzy, tak jak większość z nas.

Wkleję tutaj zdjęcia z cyklu pory roku, o których pisała Alla , te które mam w dużej rozdzielczości.
Osobiście wolałabym szczeniorki i zdjęcia Ali Arhusowej - są bossskie

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...