Jump to content
Dogomania

Supermix Kroketten


A&L

Recommended Posts

chrupki wygladaja jak pasza dla krolikow ;)
moje yorki niechetnie jadly ta karme, ale za to smakowala im karma platkowa KOBERS LAMM UND REIS rowniez mielismy 23M
zrezygnowalam z tej karmy poniewaz moim psom wlos zaczal tracic blask, lamac sie itp
wiec jak teraz to kupie im czasem 1kg i dostaja to jako "dodatek/przysmak"a nie karma podstawowa[URL="http://www.zdrowakarma.pl/karmakoeberssupermixkrokiety1kgwspanialakarmanajwyzszejjakoscisuchakarmadlapsa-p-175.html"]
[/URL]

Edited by ania90
Link to comment
Share on other sites

Mi się z Kobersowych karm najbardziej podoba ta ze względu na stosunek białka do tłuszczu. Chyba ją kupię, a później może spróbuję innych Kobersów. Myślałam też właśnie o tym Lamm und Reis. A jak jest z dawkowaniem, bo coś słyszałam, że dużo trzeba dawać tej karmy?

Link to comment
Share on other sites

ja dostalam miarke do karmy wiec wg miarki "dawkowalam"
supermix kroketten (jedna miarka = 130g)
1/2 miarki pies 2-4kg
3/4 miarki pies 5-10kg
1 miarka pies 11-17kg

lamm und reis
1/2miarki (ok 50g) pies 2-4kg ilosc miarek cieplej wody 1/3
1 miarka (ok 100g) pies 5-10kg ilosc miarek cieplej wody 1/2
2miarki (ok 200g) pies 11-17kg ilosc miarek cieplej wody 1

u nas wychodzilo na tyle ile tabela sugerowala na karmie, no ale roznie to bywa wiec duzo zalezy od psa ;)

Edited by ania90
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Suka je już tego Koberska któryś tydzień, więc mogę co nieco napisać.
Ogólnie niestety nie jestem zadowolona.
Głównym zauważalnym minusem karmy jest to, że strasznie się kruszy i dużo karmy się marnuje, bo robi się z niej pył, a nie sądzę, żeby jakikolwiek pies chciał jeść coś takiego.
Ma też moim zdaniem nieciekawy zapach. Do tej pory kupowałąm karmy z wyższej półki i jak karma bazowała na rybie, to śmierdziała tą rybą, a Kobers nie pachnie naturalnie. Nie czuć mięsa, tylko jakąś dziwną chemię, zboże.
Poza tym psu karma wcale nie smakuje i jest wielka walka, żeby zjadła chociaż jedną porcję dziennie.
Suka zaczęła się też na niej bardzo drapać, myślę, że powodem może być kukurydza.
O kupach nie wspomnę, bo normalnie pies robił kupę raz dziennie, teraz robi praktycznie na każdym spacerze i to czasami po kilka...
Także ogólnie jestem na nie, jakby ktoś był zainteresowany ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Moja opinia na temat tej karmy po miesiącu karmienia ok. 9-10-letniego, malino-podobnego psa: karma jest bardzo fajna, ale generuje bąki. Częstotliwość wypróżnień się u nas nie zmieniła (każdy spacer min. 1 kupa, ale on tak już ma - na każdej karmie), ale konsystencja tak. Są bardziej miękkie i ciężej się je zbiera. Takie jakieś, bo ja wiem, wrzecionowate :D I raczej śmierdzą.

Wcześniej zjadł worek 18kg Koebers 23P i tamta była jednak lepsza jeśli chodzi o te kupy i bąki. Tych drugich nie było prawie w ogóle. Cóż, jestem trochę w czarnej dupie, bo mam tego Kobersa jeszcze 30kg :P Ale cóż - grunt, że pies jest żwawy, lubi karmę i widać, że mu ona odpowiada.

A, nie zgodzę się z opinią o zapachu. Moim zdaniem te krokiety pachną jak ciastka z suszonego mięsa. Może nieco mocniej kojarzyło mi się to w przypadku 23P, ale generalnie skojarzenie to przypalony pasztet mojej mamy ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...