Jump to content
Dogomania

Pomóżcie mi proszę!! jak wychować 10dniowe szczenięta ????


agiii

Recommended Posts

  • Replies 117
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Karilka']agii - cieszę się, że zauważyłaś problem bezdomności zwierząt. Większości ludzi, ciężko to przychodzi.
Ogłoś maluchy w internecie jako mieszańce małej rasy. Tak jak powiedziała poprzedniczka - szczenie będzie bezpieczniejsze, jeżeli "nie uda" mu się dorównać urodą mamusi.
Temat bezdomości jest bardzo poważny. Szkoda, że nadal są weterynarze (!) którzy propagują rozmnażanie. Myślę, że ze spokojną głową możesz podać imię i nazwisko weterynarza do świadomości publicznej. Gdzieś jest nawet taki wątek dotyczący nie polecanych i polecanych weterynarzy.
Pozdrawiam serdecznie![/QUOTE]
Wiesz dlaczego gadaja te herezje ,bzdury ,ze "suczka musi dla zdrowia chociazby raz urodzic" i te inne klamstwa?
Przyczyna jest jedna -nie dorobili by sie tak szybko,a tak kazdy potencjany miot daje kase zaczynajac od srodkow p/robakom ,szczepien ,juz nie mowie jak szczeniaki sa chore.Tu chodzi nie o" zdrowie "psow tu chodzi tylko o interes weterynarzy, aspekt ekonomiczny!
Pomysl ,jakby psy nie byly chore i nic sie nie mnozylo ,to coz to byl by interes?

Link to comment
Share on other sites

Powiem wam że mój wet też mi tak powiedział żebym dopuściła sunię że jest taką piękną pinczerką,a ja jej mówię że nie! że chcę wysterylizować i koniec,że pies nie ma rodowodu i nie będziemy bawić się w pseudo hodowlę,uszanowała moją decyzję i bez problemu wykonała zabieg...wszystkie moje suczki są po sterylce tak jest łatwiej dla mnie i zdrowiej dla nich...w planach mam kupić sobie sunie z papierami,ale też jej nie chcę dopuszczać,będę ją wystawiać ale to będzie tylko hobby.

Link to comment
Share on other sites

Witam, mam tygodniowego szczeniaczka którego porzuciła matka. Karmię ją tym mlekiem dla szczeniąt. Wszystko byłoby super, gdyby nie to, że mała się nie załatwia. Siusiu robi, ale gorzej z tym drugim. Byłam u wet, dała jej jakiś płyn, który ma pomóc, ale póki co nie widzę żadnych efektów. Mała nie chce jeść tak dużo jak jadła wcześniej. Co mogę zrobić, żeby jej pomóc się załatwić? Proszę o szybko odpowiedź!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='engelina_88']W umowie powinien być zapis, że w razie niedotrzymania warunku sterylizacji można psa odebrać.[/QUOTE]

zanim się psa odbierze pies może spłodzić kolejne egzemplarze

kupowałam kota z opcją na kolanka, i w umowie była zawarta kara pieniężna - dosyć bolesna więc w razie potrzeby mogę podesłać na maila wzór

Link to comment
Share on other sites

Do weterynarza, ale znającego się na takich maluchach. Ja niestety podczas problemów z tak małymi szczeniętami objeździłam kilka lecznic, zanim trafiłam na lekarza, który widać było, że wie co robi, a nie patrzy z wielkimi oczami i strzela lekami na ślepo, po czym mówi "przyjść jutro". Dla takich maluchów jak pisałam godziny to wieczność, a każde podanie leków to duże obciążenie. Nasz wet w przypadku, gdy szczenię nie może się załatwić potrafi "wycisnąć" je delikatnie niczego nie uszkadzając i bez podawania leków. Podawałam też czasami Espumisan dla niemowląt w kroplach, ale nie rób tego bez konsultacji z dobrym weterynarzem! To może być zupełnie inne schorzenie, wcale nie wzdęcie, więc szczenię trzeba zobaczyć na żywo.

Dlatego właśnie nie należy rozmnażać psów bez stosownego przygotowania. Bez kontaktu z doświadczonym weterynarzem, własnej wiedzy weterynaryjnej i przynajmniej podstawowej z zakresu genetyki. Później są komplikacje, szczenięta i matka chorują, umierają i jest płacz :( A propos, obserwuj matkę w kierunku tężyczki, u yorków bardzo częsta.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Agiii,inna rzecz-wyprowadzaj swoje psy poza ogród...po pierwsze-dla ich zdrowia psychicznego,a po drugie-dla bezpieczeństwa.w Sokołowie sąsiedzi będą znać Ciebie i Twoje pieski,gdyby nie daj boże,któryś uciekł,albo został ukradziony,to sąsiedzi będą wiedzieli na jakiego psa być wyczulonym i komu dać znać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...