Jump to content
Dogomania

Agresywne zachowanie.


olekg89

Recommended Posts

A więc problem polega na tym ,ze Kaja 3letnia suka atakuje bezpowodu i kiedy ma paowód Czarka większego i starszego od siebie psa.
Zwykle wyglada to tak ,że czarek wchodzi do pokoju kaja wstaje powoli podchodzi i gryzie.GRyzie mocno (czasem do krwi).
Ona dominuje w ich małym stadzie.Jezeli Czarek sie postawi wyszoruje nią glebe naprzykład zostaje pogryziony do krwi.Zwykle wychodzi z tego z zadrapaniami w najlepszym wypadku.
Pół godziny temu ugryzła go w okolice odbyty ,bez wyraźnego powodu.
Niewiem już jak reagować.Dostała w kufe i odesłałem ją do łazienki.Ale co dalej?
Może ktoś doświadczony mi doradzi jak reagować.
Z góry dziękuje.

Link to comment
Share on other sites

Hmm a może to Tobie się wydaje, że ona nie ma powodu go gryźć? Może on narusza jakieś jej terytorium albo przestrzeń osobistą? I dlaczego od razu bić po kufie? szkoda tysięcy receptorow węchowych, które pies w tym momencie straci bezpowrotnie - a węch to jego podstawowy zmysł.
Pozwól psiakom ustalać właśną hierarchię stada. Może jakoś sam ją zaburzasz wyróżniając np psa - przytulając po ugryzieniu. Wiem, że to brzmi drastycznie, ale... powinieneś raczej pokazać psu, że suka jest wyżej w hierarchi - wtedy on zrozumie, że to fakt i przestanie się jej narażać, a ona zdobędzie pewność siebie i może nie będzie tak zaciekle atakować.

Link to comment
Share on other sites

[I]Jeśli wcześniej (mam na myśli 3-5 mies) nie było takich zgrzytów, tam musiało się cos stać. W Twoim wypadku, opis do tej sytuacji musi być bardzo szczególowy, łacznie ze szczególami, które Tobie wydają sie nieistotne. Jeśli mam to pominąć, zapytam, czy pracowałes wczesniej, w kierunku PT z którymkolwiek z psów?[/I]
[I]Borsuk[/I]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...