Jump to content
Dogomania

SKOCZÓW Bielsko CIESZYN - potrzebne plakaty!!! KTO jest na miejscu??? POMOC POTRZEBNA


Agnieszkaaguzia

Recommended Posts

Niestety. Macie rację...nawet tutaj działa zasada zwykłego marketingu...dobre hasło...kup, sprzedaj... Tak zmienię tytuł jak ktoś ma jakies pomysły to proszę o sugestię.
Co do schronisk to wiem, że trzeba się z nimi skontaktować, ale boję się, że sam telefon nie wystarczy. Tu trzeba dostarczyć zdjęcia, żeby właściciel mógł psa rozpoznać. Faks też niewiele pomoże bo niewiele będzie na nim widać. Z mojego doświadczenia (złego, bo sama kiedyś straciłam psa) wynika , że dla większości ludzi każdy pies jest taki sam. Dlatego jezeli ktoś mieszka w pobliżu tzn. Bielsko, Cieszyn, to PROSZĘ o wydrukowanie zdjęć i dostarczenie ich do schroniska.
Pies jest narazie w domu tymczasowym, ale nie wiem jak długo to potrwa...
Dzięki za rady, zawsze coś się przydaje. Pozdrawiam.
Ps. Niestety z allegro zerowy odzew... przecież to taki cudny pies... czy naprawdę musi pomieszkać w schronisku i musi przeżyć dramat, żeby komuś się zrobiło szkoda i żeby go zechciał??? Czy nie lepiej pomóc mu kiedy jeszcze nic złego się nie wydarzyło??? Zresztą to ludzka kategoria myślenia, dla niego utrata kochanego domu jest pewnie wystarczającym dramatem... Działam dalej, kto może zapraszam do pomocy. Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Piesek jest wybitnie człowiekolubny. Pozostawiony sam szczeka i skamle. Nawet towarzystwo innego psa, choć wtedy się ucisza, nie zastępuje mu kontaktu z czlowiekiem. Uwielbia być głaskany, podaje łapę, umie chodzić na smyczy. Jest czystym psiakiem - nie załatwia się w domu. Przez pierwsze godziny nie odstępuje człowieka na krok...potem się troszkę uspokaja i już zdarza mu się zasnąć w drugim pokoju. Wydaje mi się, że będzie bardzo oddany nowemu właścicielowi. Pies jest zrównoważony, spokojny, ale też potrafi ekspresyjnie wyrażać radość (skacząc na metr dwadzieścia na widok człowieka:). Acha weterynarz ocenił jego wiek na 1,5 - 2 lata. Pies jest mały - więcej zdjęć na allegro - tam widać jaki jest w stosunku do ludzkiej nogi - sięga do połowy łydki. Waży ok 5 - 6 kg.
aukcja allegro:
[url]http://www.allegro.pl/item176081558_znaleziono_super_psa_bedzin_skoczow_zobacz.html[/url]
Jeżeli macie jeszcze jakies pytania to chętnie odpowiem.

Link to comment
Share on other sites

Domek tymczasowy prawdopodobnie zostanie domkiem na stałe. Piesek jest poprostu superowy, dobrze ułożony. Zależy nam jednak na tym, żeby zrobić wszystko, aby znalazł się "stary" właściciel. Po psiaku widać, że ktoś go bardzo kochał, dbał o niego i poświęcał mu dużo czasu...chyba wiecie co to oznacza - jak ktoś musi za nim tęsknić.
[B]W związku z tym gorąca prośba o PLAKATY i dostarczenie zdjęć psa DO POBLISKICH SCHRONISK, ewentualnie LECZNIC.[/B]
Przypominam , że pieska znalazłam w SKOCZOWIE POGÓRZU przy barze Mr Hamburger. To bar przydrożny , leży na trasie w kierunku cieszyna.
CHĘTNI DO ROZWIESZENIA PLAKATÓW PROSIMY O POMOC!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnieszkaaguzia']Czy ktoś może dostarczyć do schroniska w Cieszynie i Bielsku Białej zdjęcia psa??? Może jakieś plakaty?? Mieszka tam ktoś??? Psiak przebywa u znajomych ...nie wiadomo jak długo...na pewno do poniedziałku...w każdym bądź razie dziękuję za zainteresowanie.[/quote]

Ja mogę do Cieszyna do schronu, mogę też powiesić w okolicy Pogórza np. przy tym barze i na okolicznych słupach. Jest wątek bielski, mogę tam poprosić o umieszczenie w bielsku w schronie.

Link to comment
Share on other sites

Super!!! Powieście proszę fotki gdzie się da. Koniecznie w schroniskach - to najważniejsze, chociaz ludzie nie zawsze szukają tam psów. Może w jakichś pobliskich lecznicach byłoby dobrze. Napewno wiecie, gdzie u Was najlepiej się "rozreklamować" :) Najlepiej z moim numerem telefonu 661 233 300. Gdyby właściciel się znalazł byłoby cudownie. Dziękuję Wam za pomoc w imieniu Psa:).

Link to comment
Share on other sites

Agnieszka tylko tak sobie myślę czy jego czasami ktoś tam nie wyrzucił, bo piszesz, że od tygodnia tam był:-( Jeżeli został tam wyrzucony, to możliwe, że czekał tam na swojego pana. Oczywiście plakaty porozwieszam, ale cieszę się, że w razie czego będzie miał domek, bo coś mi intuicja mówi, że małego ktoś sie pozbył.

Link to comment
Share on other sites

Kurcze nic na 100% powiedzieć nie mogę, ale zachowanie psa mówi, że dla niego człowiek = dobro:) . W dodatku na spacerze u nowych opiekunów ujawniła się jego uciekinierska natura. Nie wiem czy to dlatego, że właściciele nowi, czy dlatego, że wiosna... może on poprostu ma taki charakter. O tym, że się zgubił mówi mi jeszcze jego wychowanie, jest zrównoważony, umie się zachować w domu i na spacerze i w ogóle dobrze wygląda. Natomiast martwi mnie to, że podobno za jedną z tych osób (z baru) pobiegł do jej domu, aż do skoczowa, po czym niechciany wrócił z powrotem pod bar...taką drogę do baru zapamiętał, a do domu nie... ale psom też czasem "odbija" i jak się zapędzą za daleko, albo pobiegną za czymś i nie zwracają uwagi na pozostawianie śladów to nie mogą trafić do domu. Nie wiem co się stało...nie było by sprawy gdyby ludzie zakładali psom identyfikatory, a tak...
Jedyne co nam pozostało, to spróbować znaleźć "starego" właściciela, jeżeli się nie uda to trudno, przynajmniej próbowaliśmy...

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, może... cały czas myślę, z której strony mógł się tam dostać, z Bielska raczej odpada, więc albo to będzie Pogórze, albo Skoczów, albo naprawdę auto, które go tam zostawiło. Czyli trzeba powiesić w Skoczowie, Pogórzu i cieszyńskim schronisku, któremu akurat będę prowadziła stronę www (ta stara już jest nieaktualna), więc mam kontakt:p

Link to comment
Share on other sites

W Pogórzu już wiszą, na początku tygodnia będę w schronie, to tam też zawieszę. Zobaczymy...Dobrze, że go zabrałaś, tam jest tak blisko drogi szybkiego ruchu, aż boję się myśleć, co by było, gdyby mu przyszło do głowy szukać pana:-(

Link to comment
Share on other sites

[B]Chciałam podziękować osobom, które przyłączyły się do pomocy psiakowi. [/B]Odzew na plakaty i ogłoszenia niestety był znikomy... nic to jednak... Dla niego zaczyna się nowe życie w nowym domku! :multi: Zawsze lepsze to niż schronisko lub co gorsza śmierć pod kołami samochodu. Mam nadzieję, że tym razem będzie miał więcej szczęścia i nowi właściciele nie pozwolą mu się tak łatwo zgubić.
W razie pytań proszę się ze mną kontaktować telefonicznie, gdyż w najbliższych tygodniach będę miała ograniczone możliwości korzystania z forum.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

[B]Chciałam podziękować osobom, które przyłączyły się do pomocy psiakowi. [/B]Odzew na plakaty i ogłoszenia niestety był znikomy... nic to jednak... Dla niego zaczyna się nowe życie w nowym domku! :multi: Zawsze lepsze to niż schronisko lub co gorsza śmierć pod kołami samochodu. Mam nadzieję, że tym razem będzie miał więcej szczęścia i nowi właściciele nie pozwolą mu się tak łatwo zgubić.
W razie pytań proszę się ze mną kontaktować telefonicznie, gdyż w najbliższych tygodniach będę miała ograniczone możliwości korzystania z forum.
Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję!!! :multi:

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, bo dla mnie pozostawanie pieska przez tydzień pod tym barem było bardzo podejrzane...nikt go nie szukał, nikt nie zrobił ogłoszeń, że zginął (patrzałam jak wieszałam o znalezieniu), dziwne. Moim zdaniem był tam zostawiony dlatego tym bardziej się cieszę, że ma nowy dobry domek:multi: Napisz kiedyś jak tam jego losy:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...