Jump to content
Dogomania

I znów.. Łupież u szczeniaka


CzarnyŁobuz

Recommended Posts

Przeczytałam już wiele tematów, ale nadal nie wiem co robić, a martwię się o mojego psiaka..
Mój Romuś ma trzy miesiące i jest ze mną od 3 tygodni. Jest bardzo rozbrykany, wesoły i kochany. Nie wygląda na zestresowanego.
Przez pierwszy tydzień, zanim zamówiłam porządną karmę, dostał Pedeegre, bo akurat miałam w domu. Nic się nie działo, miał śliczną sierść. Od tygodnia daję mu Royala dla szczeniąt, którego polecił mi weterynarz i strasznie się od ok. 5 dni z niego sypie. Dzisiaj mam wrażenie, ze ma tego łupieżu jeszcze więcej :( Jest czarny, więc bardzo to widać. Innych objawów jakiejś choroby nie ma. Skóra nie jest zaczerwieniona, a sierść jest mięciutka i nadal lśniąca.
Chciałam Was spytać czy możliwe, żeby łupież z opóźnieniem pojawił się po Pedeegre? Czy raczej błyskawicznie dostał po Royalu? Wizytę u weta mam na 3.10, ale to jeszcze 10 dni.. Czy możliwe jest, że sama zmiana karmy spowodowała taką reakcję i psiak musi się przestawić i będzie wszystko ok za parę dni?
Nie chcę dramatyzować, ale boję się też, że przeoczę jakąś alergię lub jeszcze coś gorszego..

Link to comment
Share on other sites

nie wiemy jaki jest Twój pies, mojemu nie szkodzi żadne mieszanie ani zamienianie karm. Kup dobrą karmę dla alergików szczeniaków i mu podaj. teoretycznie nową karmę powinno się wprowadzać poprzez stopniowe dodawanie nowej do starej, ale ja tak nigdy nie robiłam (mój pies nie ma wrażliwego żołądka-wręcz przeciwnie). Wg mnie lepiej mu zmienić karmę niż karmić taką, która mu zdecydowanie nie służy. Moja sucz łupieżu nie ma odkąd je karmę jagnięcina z ryżem zamiast drobiowych. Ale podkreślam, że moja jest dorosła i też ma strusi żołądek.

Link to comment
Share on other sites

No ciężko jeszcze powiedzieć jak wrażliwy on jest.. Póki co wiem, że ogólnie straszny z niego łakomczuch :)
Karmę dla psów wrażliwych to z Royala mu zakupić czy już mam sobie tę firmę darować i jakąś inna spróbować?
Połączyć to z kąpielami i wyczesywaniem czy póki co tylko karmę sprawdzić? No i jak to jest w ogóle z tym czesaniem przy łupieżu? Czytałam w którymś wątku, że po wyczesaniu łupież może zniknąć, ale jak obejrzałam dokładnie jego skórę, to boję się, że tylko ją dodatkowo podrażnię.

Link to comment
Share on other sites

szczerze mówiąc to royala bym sobie darowała. Poszukaj wśród karm bezzbożowych Taste of The wild, wolfblut, orijen, acana, fish4dogs itp. Musisz sobie poczytać, porównać składy i coś wybrać. z kąpielami i czesaniem wstrzymałabym się do czasu wizyty u weta, czy twój pies się drapie, ma zaczerwienione uszy, wyciek z oczu? czy jedyny objaw to ten łupież?

Link to comment
Share on other sites

No właśnie nic innego nie wygląda niepokojąco, a oglądam go codzinnie kilka razy. Sierść mu nawet nadal ładnie błyszczy i tym bardziej widać te białe płaty. Oczka też są błyszczące, uszka czyste i jasne. Ten łupież do wczoraj też był tylko na głowie, a dzisiaj się przeraziłam, bo doszło aż do ogona i chyba właśnie na końcu jest go teraz najwięcej. Dosłownie skóra tam już na nim jest cała popękana.
No dobrze, to jutro kupię mu jakąś dobrą karmę na wagę, zobaczymy czy coś się zmieni. Właśnie bałam się też czy mogę tak skakać z tymi karmami, czy mu to nie zaszkodzi dodatkowo. Ale skoro tak trzeba, to tak zrobię :)

Link to comment
Share on other sites

No właśnie chciałam od razu, ale w domu mi mówią, że dramatyzuję.. Poczytałam też, że łupież jest częsty u psów + ta zmiana karmy i już zgłupiałam.

A Omegan lub algi morskie mogłabym podać takiemu maluchowi? A w sumie to bardziej w żywieniu poczytam.
Zadzwonię jutro w takim razie do weta, może będę mogła podjechać, bo naprawdę się martwię. Pociesza mnie, że psiak nie zachowuje się jak chory, nie jest jakiś osowiały, nie drapie się przesadnie, nie wygląda jakby osłabł.
Dziękuję za rady, utwierdziłam się przynajmniej że nie przesadzam..

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

moja sunia dostawala royala dla szczeniat wszystko bylo dobrze i jakos za tydzien zaczelo sie z niej sypac.psinka moze dostac takiego lupiezu kiedy dostaje bogate w bialko smakolyki, dodatkowo jakies jedzenie lub tak po prostu. ja kupilam jej szampon dr. seidla i przeszlo po jednej kapieli.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...