Jump to content
Dogomania

Doberman Z Gór Przeznaczenia


dobi

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • 3 months later...

spod Ffm ? co znaczy ten skrot.

Ja czytam tu juz dosc dlugo, tylko troche mam problemy(z gramatyka i z blendami) :oops: bo od mojego 9 roku zycia jestem w niemczech (mam 26 lat). Ale daje sobie rade, jestem czesto w Polsce ( cieszynie)

Ala i Gizmo

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 4 weeks later...

Hmm no Jamaica jest moja ;-) oczywiscie.

Spytasz czemu JUZ jej nie wystawiam ? bo ma dyzplazje HDC/D - jak nie pierwszy i nie ostatni pies z tej hodowli. Znam tez psa z powazna wada serca z tej hodowli (juz chyba nie zyje.. a byl o wiele mlodszy jak Wega)

Hodowce znalam osobiscie (BARDZO dobrze) i niestety moge sie pod tym podpisac. NIE kupujcie dobermanow z tej hodowli.

Wiem ze dysplazaj zdarza sie w kazdej hodowli - ale uwazam ze trzeba byc odpowiedzialnym za to zo sie robi i uczyc sie na wlasnych bledach. Niestety jezeli hodowla jest zrodlem utrzymania nie kazdy potrafi byc fair i nie kazdy wyeliminuuje z hodowli chore zwierzeta.

Link to comment
Share on other sites

No, tak... smutne. Wiem o czym mówisz. Niestety zdarzają się hodowcy ignorujący wady, oby ich było jak najmniej.

Wiesz,

ostatnio właśnie wspominałam Jamaice ze znajomym, no taka ładna i nie wystawiana :( Szkoda, że ma dysplazję. Dobrze Gosia, że są ludzie szczerzy i moga ostrzec. Ja to doceniam.

Link to comment
Share on other sites

Spoko powróci w weteranach - moge zapewnic ze bedzie krolowa ringu weternaow ;-))) Ma 4 latka a wyglada na 18 m-cy ;-) Ona to typ dobermana który jest wiecznie mlody - TAK Wega jest naprawde pelna piekna i elegancji - jednak piekno to nie wszystko....

Kocham ja strasznie - swoje juz przeplakalam - wszystkie plany o hodowli poszly w las z nia - no ale jest z nami i ja strasznie kochamy - medale i pucharki stoja na szafeczce obok Momusiowych ;-)

Link to comment
Share on other sites

Gosia,

przykro mi ze Wega ma dysplazje.

Nie chce bronic Hodowcy bo sam musi za tym stac co robi. Nie jest to pierwsza i nie jedyna Hodowla w ktorej pies albo psy maja dysplazje. Dysplazja jest genetyczna i napewno byla w ktorysm Pokoleniu przed Wega i innymi. Hodowcy wztecznych Pokolen terz sa albo byli odpowiedzialni za ich Psy. 10-20 Lat temu nikt nie wyciangal Psa z Hodowli jak mial Dysplazje, nikt sie nie przyznal ze jego Pies jest chory.

Twoj Maestro ma poniektorych takichsamych Przodkow jak np. Gizmo:

v. Harros Berg, v.Le Dobry, v.Frankenhorst, v. Rensloo, v.Hermansjomaik, v. Disapora, v. Neederlands Stam i tak dalej.

Skand wiesz czy ktorys Pies z tych Hodowli nie mial dysplazji i czy twoj pies nie ma ich w Genach?

Szczeze powiedziawszy ja bym tez juz nie kupila Psa z tej Hodowli i z aktulanych Miotow. Jak kupowalam Gizmo Hodowla byla w moich oczach calkowicie ok i wychodzilo z niej duzo dobrch psow. Ja mialam dalej Kontakt do Hodowcy i tez zalwarzylam zmiany w jego rodzinie i hodowli. Jesli Alkohol gra jakas role to sie wszystko zmienia. Zobacz ile Szczeniakow w jakim czasie bylo po Miocie G i H.

Gizmo jest zdrowy i testowany na dysplazje w BRD. Psy ktore nie sa testowane na dysplazje w Niemczech nie dostaja zezwolenia na robienie testow Hodowlanych w Niemczech (ZTP).

Jesli hodzi o Serce to w BRD jest to Przyczyna Smierci Dobermana Numer 1.

Mam Rodzine i jest mi to barzo warzne zeby Pies nie byl agresywny, lekliwy, nie gryzl i mial zdrowe nerwy i dorby charakter. Te cechy ma moj pies, jest super w Pracy na Placu i jeste szczesliwa miec tak dobrego psa jako czlonka Rodziny.

Mnie osobiscie rozczarowal Hodowca jesli hodzi o pozniejsze Mioty. Nie wiem ile chorych psow sie urodzilo i nie chce mowic ze wszystkie Psy z tej chodowli sa zle bo i Poprzedni hodowcy sa odpowiedzialni w koncu od kogos kupil Suki i od kogos mial Reproduktora!

Z doswiadczenia wiem ze jest wiencej Hodowli ktore zyja z ich psow i zawsze takie Hodowle beda.

Jak sie mozna zkoncentrowac na wszystkich Psach jesli ich sie ma wiencej nich 5. Jesli hodowca ma duzo suk i duzo Miotow to nie ma czasu isc do Pracy bo ma wystarczajonco roboty z Szczeniakami, Wystawami i tak dalej. Za co zyja ci Hodowcy?

Pozdrowienia

Ala i Gizmo

Link to comment
Share on other sites

Po pierwsze to bardzo sie ciesze że Twoj pies jest zdrowy - przecież nikomu nie zycze aby mial chorego psa !!!!

Nie przeczytalas uwaznie mojego maila SAMA napisalam ze dysplazja zdarza sie w najlepszych hodowlach. Ja wystawialam Wege jeszcze - wiedzialam ze ma dysplazje jak i hodowca i to nie to zmienilo moje podejscie do tej hodowli, tylko inne fakty..

Na tym skoncze ten temat, uwazam ze te rozwazania to nie najlepszy temat na forum.

Jezeli ktos bedzie chcial kupic dobermana z Hodowli Z Gor Przeznaczenia zaprtaszam na priva. [email protected]

pozdrawiam

Małgorzata

Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Podłacze sie choc troche czasu mineło moj pies ma 9 lat ma sie dobrze i tez jest z gor przeznaczenia wlasciciel p.Kisiel pies sie wabi niko oile pamienatam to matka wabila sie erika , nie wiem nie chce ni sie szukac papierow , szukam rodzenistwa z tego miotu kontakt [email][email protected][/email] .[IMG]http://sat-box.pl/niko.jpg[/IMG]
[IMG]http://sat-box.pl/niko1.jpg[/IMG]
[IMG]http://sat-box.pl/niko2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...