Jump to content
Dogomania

Pies ucieka na spacerach i nie chce za nic wrócić - pomocy :c


Zuzeu

Recommended Posts

Temat nowy założe, bo każda sprawa jest indywidualna :P Pies ma rok, często ucieka pod płotem, ale wtedy sobie wraca do domu sam, no ale płot do załatania i jest po problemie, natomiast ma manie do uciekania na spacerach. Wcześniej gdy go puszczałam na łące to kręcił się kręcił ale po 15 minutach wracał (komenda 'do mnie' działa tylko gdy jest na lince treningowej, inaczej udaje głuchego), od jakiegoś czasu problem jest poważniejszy bo zupełnie przestał wracać. Jak ucieknie musze sie przebić przez łąki pola lasy żeby go jakoś do domu zaciągnać, a i tak ma to za świetną zabawę i dalej zwiewa (ostatnio musiałam go zgarniać spod wejścia do kościoła.. do którego kawałek jednak jest) no i nie wiem co tu zrobić żeby zaczął wracać, żebym była troche bardziej interesująca od 'jego spraw'. No i pomysłu już nie mam, dlatego zwracam się do Was i licze na odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

Gdy będzie spuszczony a ty chcesz żeby przyszedł do cb zawołaj go jeśli nie przyjdzie ponów próbę i odwróć się w przeciwnym kierunku ( zacznij np biec ) gdy pies nie przyjdzie zawołaj go jeszcze raz i schowaj się gdzieś np za drzewem. Niech się trochę przestraszy i cię poszuka. Bo przecież pies ma się pilnować cb a nie ty psa. Jeśli ta metoda nie poskutkuje to mając go na lince trzymanej luźno zawołaj go i pochwal , rób tak kilka razy na każdym spacerze. Po jakimś czasie niby przypadkiem wypada ci linka z rąk i wtedy go wołasz ( powinien przyjść bo nie zorientuje się że go "puściłaś" ) później spróbuj go spuścić jeśli nie przyjdzie wróć do II etapu :) Życzę powodzenia, napisz jak idą postępy :) I pamiętaj żeby nie ganiać za psem bo wtedy on czuje się pewnie że jego pan jest z nim najlepiej się wrócić lub zaczekać chwilę ;)

Edited by Czaki
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...