Jump to content
Dogomania

Wszystko na raz w jednej misce. :)


aniawis39

Recommended Posts

Od kilku tygodni ciągnie mnie do kuchni, ale kuchni wyłącznie dla zwierzaków - podejrzewam, że ludzi bym potruła. :lol: W domu mam dwa myszoskoczki i od roku w planach mam zrobienie im sałatki na jeden dzień (czyli jeden posiłek), ale nie mogę się pozbierać do kupy i tego wszystkiego ogarnąć. ;) Może w przyszłym roku... W każdym bądź razie. Zakupiłam dziś nowy numer "Mojego psa", w którym to jest ciekawy artykuł o domowym jedzeniu, a właściwie jego składnikach. Chodzi tu o składniki, które na "coś" działają np. dobry wzrok. I teraz. Kiedyś, kiedyś, kiedyś pojawi się w moim domu pinczer miniaturka (etap: rozmowy z Mamą i namawianie na malca). Do większości składników mam dostęp "darmowy", bo rosną w moim ogródku i nie będzie problemu z ich zdobyciem. Wątek założyłam właściwie po to, by dowiedzieć się, jakie składniki zmiksować, by uzyskać dobry posiłek dla psa (chodzi mi tu o to, by nie przedobrzyć). Co mam? Jajka (kupowane), orzechy włoskie, marchewka, kalafior (kupny), agrest, porzeczki (nie wiem czy w ciągu najbliższych 5 lat nie zostaną wywalone z ogródka), natka pietruszki. To wszystko. Co z czym połączyć? Dodam również, że mogłabym mu to robić, bo ja wiem - co dwa tygodnie? Oczywiście jeżeli nie jest to za często. Raz na jakiś czas do karmy dostawałby jogurt. Karma będzie na co dzień, cóż szkoła nie pozwalałaby mi na gotowanie dla psa, dzień w dzień, a Mama chodzi do pracy. ;) Więc "normalnie" byłby "skazany" na karmę kupną. Także takowe, domowe posiłki dostawałby raz na jakiś czas, najpewniej w weekendy. Czekam na odpowiedzi. :cool3:

Link to comment
Share on other sites

Dla szczeniaka, z tego co piszesz, nadaje się jajko, jogurt, marchewka... Reszta to już tak trochę dyskusyjnie.
Jak chcesz coś dodawać, to regularnie, a nie raz na dwa tygodnie, bo szczeniak może mieć sensacje żołądkowe, jak będzie jadł suche, i po 2 tygodniach nagle napcha się zmiksowanymi warzywami z połowy ogródka. Jeśli nie chce na stałe karmić świeżym, to lepiej po prostu dodawaj do karmy odrobinę mięsa, jogurtu, może gotowanej marchewki, żeby było jakieś urozmaicenie, a zarazem pies nie miał takiego bajzlu w żołądku ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...