Jump to content
Dogomania

Rudawo-różowe plamy na pysku jak się ich pozbyć?


Marta&Luśka

Recommended Posts

Witam
Mam pytanko do właścicieli psów o białym umaszczeniu i problemach w okolicy pyska i oczu (bardziej pysia) czy znacie i macie jakieś godne polecenia kosmetyki, które pomogą się pozbyć tych przebarwień. Cenne też byłyby dal mnie uwagi groomerów, dlatego proszę o podrzucenie nazw takich specyfików już sprawdzonych, gdyż jest ich tyle na rynku że nie wiem co wybrać. Z góry wielkie dzięki ;)

Link to comment
Share on other sites

Mnie wet powiedział, że najpierw trzeba znaleźć przyczynę takich zabarwień, a dopiero zastanawiać się nad specyfikami - mam też białego psa ;) Bo specyfiki działają raczej doraźnie, ale może po prostu psiak ma w diecie coś, co powoduje takie zabarwienia?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 6 months later...

Kłopoty z przebarwieniami wokół pyszczka oraz wokół oczy eliminuje suplement diety Angel's Eyes. Jest to preparat, który nie wybiela plam a eliminuje przyczyny ich powstawania. Efekty są gwarantowane. Preparat jest bezpieczny dla psów, kotów a także szczeniaków, kociąt i szczennych suk. Polecam.
[URL]http://jezozwierz.com.pl/p/7/11934/angels-eyes-powder-preparat-na-przebarwienia-preparaty-witaminowe-zdrowie-dla-kota.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

U seterów angielskich takie przebarwienia są nagminne. Psy mają obfile fafle, pysk ciągle mokry, nie ma szans żeby sierść się nie przebarwiła od wilgoci. Szcerze ja nie mam pomysłu co z tym zrobić.

Ja nawet zrobiłam psu badanie w kierunku grzybicy, myślałam, że może jakieś drożdzaki powodują te przebarwienia. Ale posiew wyszedł całkeim czysty.

Link to comment
Share on other sites

Czy probowaliście Państwo Angels Eyes? To preparat, który eliminuje problem, nie wyeliminuje mokrego pyszczka, ale substancje która jest zawarta w ślinie i łzach i powoduje zabarwienie siersci. Przez pierwsze 3 miesiące polecam stosowanie preparatu Angels' Eyes, a dla utrzymania efektu Angels Eyes Natural.

[URL]http://jezozwierz.com.pl/p/7/11934/angels-eyes-powder-preparat-na-przebarwienia-preparaty-witaminowe-zdrowie-dla-kota.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

A może jeszcze jakiś konkret? Co w specyfiku powoduje,że znika problem?

Bo, jak wiadomo przyczyn przypadłości może być bardzo wiele.Wśród nich wrodzone czynniki podrażniające oko i stymulujące nadmierną sekrecję łez. Mogą to być rzęsy skierowane wgłąb gałki ocznej (entropium) u chow – chow, shar pei, źle rosnące rzęsy, chociażby dwoma rzędami, jak często u shih tzu, lhasa apso, cocker spanieli, sheltie, pudli . Mogą też być to zbyt krótkie powieki ,częste u kotów. Oko nadmiernie łzawi też, gdy podrażnia je ciało obce w worku spojówkowym , przy stanach zapalanych powiek i spojówek, na tle alergicznym , zakaźnym, przy jaskrze. Krótko-czaszkowe psy , jak buldog, bokser miewają zbyt szeroką i słabo napiętą szparę powiekową, wówczas też mamy do czynienia z nadmiernym wypływaniem łez poza worek spojówkowy. Niedrożne kanaliki łzowe to kolejna przyczyna i często nie dająca się wyeliminować chirurgicznie.
Sam zaś skład filmu łzowego i 'substancje w niej zawarte' mimo, że mogą się różnić nieco zależnie od właściwości osobniczych, stanu zdrowia i czynników zewnętrznych zawsze jest podobny. Łzy to złożona mieszanina, która dzięki zawartości tłuszczów i innych substancji, utrzymuje się na oku. Łzy zawierają w końcu lizozym- enzym rozkładający ściany komórkowe bakterii, co czyni je narzędzie immunologicznym organizmu.
Który problem eliminuje, bądź którą 'substancję zawartą w łzach' neutralizuje Angels' Eyes?
Jeden z moich psów jest biały i chciałabym znaleźć 'cudowny sposób' na problem rdzawych zacieków pod oczami, ale chciałabym znać mechanizm działania takiego preparatu. Zdaje się jednak , że w preparacie polecanym cuda czyni zawarty w nim antybiotyk. Nawet jeśli działa skutecnie nie wiem czy chcę swojemu psu miesiącami podawać antybiotyk...

Edited by Zwierzaczek71
Link to comment
Share on other sites

W takim razie posegregujmy informacje:

Jako hodowca.

Dlaczego powstaje problem z brązowymi zaciekami (wokoł oczu i pyszczka)? Za powstawanie brązowych plam odpowiedzialny jest barwnik zawarty we łzach i ślinie a także moczu zwierzęcia - nazywamy go porfiryną. Porfiryna zawiera cząsteczki żelaza, stąd brunatny kolor. Kolor, staje się jeszcze ciemniejszy w kontakcie ze słońcem.
Dlaczego jedne rasy produkują jej więcej a drugie mniej - do końca nie wiadomo.

Dlaczego AE jest skuteczny? - bo zawiera Tylozyne w postaci winianu. Czy jest to antybiotyk - tak, ale jego dawka jest minimalna.

Czy AE jest bezpieczny? Generalnie tak.
Czym jest AE natural? To produkt bez antybiotyku o podobnym działaniu. Nieco mniej skuteczny ale całkowicie naturalny.

Mam nadzieję, że to wyjaśnia Państwa wątpliwości.

Jako osoba, która prowadzi sklep. Polecam Państwu jedynie najlepsze specyfiki i tylko takie towary staram się dobierać do mojego sklepu, bo sam jestem hodowcą. Dodatkowo posiadam informacje od zadowolonych lub nie klientów i lata doświadczenia.
Rozumiem, że trudno zaufać komuś kto na tym "zarabia". Ale jeśli sposób zarabiania można połączyć ze swoją pasją to czemu nie ;-) Czy nigdy nie zdarzyło Wam się zapytać sprzedawcy o radę??

Link to comment
Share on other sites

Ja moge polecić jeden z najnowszych produktów Plush Puppy - mydełko [URL="http://plushpuppy.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=221&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=60&lang=pl"]Wonder Blok[/URL] , które niweluje nie tylko zażółcenia na białej sierści, ale również brązowe przebarwienia na czarnej sierści.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Ja moge polecić jeden z najnowszych produktów Plush Puppy - mydełko [URL="http://plushpuppy.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=221&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=60&lang=pl"]Wonder Blok[/URL] , które niweluje nie tylko zażółcenia na białej sierści, ale również brązowe przebarwienia na czarnej sierści.[/QUOTE]

Pisałam do Plush Puppy na facebooku z pytaniem o Wonder Blok ale nikt mi nie odpisał. U mojego białego malucha po ostatniej wizycie u fryzjera pojawiła się ruda plama na grzebiecie.. fryzjerka używała kosmetyków bodajże Oster (nie wiem czy to może mieć wpływ), ja zawsze używam plush puppy. Po kilku kąpielach w domu mam wrażenie, że ta plama troche wyblakła ale nie do końca. I moje pytanie brzmiało czy Wonder Blok może pomóc w usunięciu tej plamy?
finigan używałaś tego preparatu? pomaga na tego typu przebarwienia?

Link to comment
Share on other sites

Ja zamówiłam Wonder Blok i jest poprawa. Co prawda moja ma mocno pyszczek przebarwiony, ale teraz jest co raz lepiej. Osobiście mam wrażenie, że działa bardziej intensywnie niż szampon wybielający. Ogólnie te produkty bardzo lubię, bo mi nie niszczą szaty, a u moich długowłosych psów to bardzo ważne.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Monia85']Ja zamówiłam Wonder Blok i jest poprawa. Co prawda moja ma mocno pyszczek przebarwiony, ale teraz jest co raz lepiej. Osobiście mam wrażenie, że działa bardziej intensywnie niż szampon wybielający. Ogólnie te produkty bardzo lubię, bo mi nie niszczą szaty, a u moich długowłosych psów to bardzo ważne.[/QUOTE]

Tak, rzeczywiście produkty Plush Puppy przede wszystkim pielęgnują włos. Są hypoalergiczne i mają bardzo dużo naturalnych odżywczych składników. Szampon [B]Herbal Whitening[/B] to jedynie szampon "rozświetlający" - tzn sprawiający ,że biel odzyskuje swoją naturalną "świeżość" i blask... ale nie ma w tym szamponie żadnych składników wybielających ani rozjaśniająych, dlatego można go z doskonałym rezultatem stosować również na wszystkie inne umaszczenia. Świetny efekt uzyskuje się na umaszczeniach czarnych, szarych, wilczastych i marmurkowych, ponieważ optycznie "intensyfikuje/ożywia" każde z tych umaszczeń.

Natomiast mydełko [B]Wonder Blok[/B] jest typowym produktem usuwającym przebarwienia - dlatego tak wyraźnie na przebarwieniach widać efekt mydełka a nie szamponu ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...