Jump to content
Dogomania

Owczarek Środkowoazjatycki z rodowodem - szukał nowego domu i go znalazł


azjofanka

Recommended Posts

:-( Bardzo mi smutno pisać taki post.
Obecna właścicielka mojego szczeniaka [B]Wostoka Reatum[/B] (3 lata) zadzwoniła z prośbą abym znalazła dla niego nowy dom. Zmarł jej mąż, który zajmował sie psem, syn wyjechał do internatu a ona została z nim sama. Niestety nie radzi sobie z nim - on jej nie słucha i ucieka kłusować do lasu. Nie ma go z kim zostawiać gdy jedzie do syna czy rodziny.
Nieżyjący właściciel Wostoka był z nim bardzo zwiazany i bardzo z niego zadowolony - kilkakrotnie z nim rozmawiałam przez te 3 lata kiedy Wostok był u niego. Planował go wystawiać ale nigdy chyba tego nie zrealizował.
[B]Rodowód, fotki rodziców i fotki Wostoka - szczeniaka[/B] są namojej stronie
[URL="http://www.reatum.republika.pl/szczenieta.htm"][COLOR=#006699]http://www.reatum.republika.pl/szczenieta.htm[/COLOR][/URL]

Właścicielka jego mieszka w małej wsi pod Częstochową i chce go oddać za darmo w dobre rece. Rozumien, że po stracie męża jest jej trudno.

Z jej opowiadań wiem,że Wostok akceptuje koty, nie poluje na kury (podobno mogą spać w jego budzie), nie atakuje ludzi gdy ucieknie. Nie jest zbyt agresywny wobec obcych, gdyż Państwo ci prowadzili działalność usługową w domu i kręciło sie tam wielu ludzi. Pies nauczył się nie straszyć klientów.
Postaram sie o jakieś aktualne fotki. To był piekny szczeniak - umaszczony jak moja Dumka, z długim włosem, pieknym ogonem i uszami.
Pochodzi z bardzo udanego miotu. Mam jego braci: Wiedźmina i Wanga - Stalina - [B]wspaniale sprawdzają się w roli stróża[/B]. Wostok był mocnym i dużym szcznięciem, podobnym w budowie do mojego Wiedźmina. Pan,który go wybrał dość szybko go zarezerwował ale odebrał go gdy psiak miał ponad 4 m-ce. Zdażyłam sie do niego przywiązac i sentyment wielki pozostał mi do niego mimo, że już wówczas osrtowalczył z Wiedźminem.

Na pewno pies potrzebuje [B]mądrego i doświadczonego[/B] nowego przyjaciela/właściciela.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pozwolę sobie zacytować dwie wypowiedzi o Wostoku z innego forum

[URL]http://www.ysolom.fora.pl/viewtopic.php?t=420[/URL]


[quote name='"MOGUL"']Witam Pani Kasiu - bardzo mi przykro z powodu tragedii rodzinnej właścicilki , i trudnej decyzji oddania tak ukochanego psa . Oby znalazł nowych kochających właścicieli - którzy jestem przekonana będą z niego bardzo zadowoleni - powinni tylko posiadać warunki terenowe .
Dobrze by było Pani Kasiu , zamieścić jego rodowód - cały miot był bardzo udany i to nie tylko ze względu na eksterier / potomkowie Bajnaka, Karakusza, Karagioza / ale i wspaniały stróżujący charakter .
Brat Wostoka to Pani piękny Wiedźmin - o którego wzorowych cechach stróża i obrońcy opisuje Pani na swojej stronie ...Czy Wostok chodził na Wystawy ?
[B]WIEDŹMIN-[/B]
[URL="http://img301.imageshack.us/my.php?image=wiedmin9954743om5.jpg"][IMG]http://img301.imageshack.us/img301/428/wiedmin9954743om5.th.jpg[/IMG][/URL][/quote]

[quote name='"MOGUL"']Co prawda zdjęć jeszcze nie mamy - ale jego bracia i siostry były doceniane na wytawach , same doskonałe i w czołówce ....ale specjalnie godnym polecenia jest pochodzenie tych psów i ich naturalny pierwotny charakter - zrównoważone świetne stróże !!!!!!!!, taki pies do hodowli czarno białych - z linii Bajnaka to "miodzik ", czysta krew - te nie mają domieszek mastifów...ich babka Alabasty Ałma Ata sprowadzona od Rabyshki ....i Karim ojciec też ...[/quote]

Link to comment
Share on other sites

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?p=3904191&posted=1#post3904191[/URL]

[quote name='azjofanka']Pies, o którym pisze Mucha w poprzednim poście wychowywał się z dziekiem przez 3 lata - ma więc doświadczenie. Pan, który go kupił był z synem (10 lat) i potem kilkakrotnie mi mówił, że obydwaj się uwielbiają.
Włącicielka mówiła, że jest przyjazny nawet dla kotów i kur.
Co do wątpliwości czy azjata i dziecko to dobry pomysł .. z całą pewnością piszę - TAK. Mam kilkoro znajomych właścicieli azjatów z małymi dziećmi, którzy bardzo chwalą mądrość i opiekuńczość psów. Twierdzą również, że dla ich psów dzieci (nie tylko ich własne ale również ich koledzy i koleżanki) mają szczególne prawa. Wrecz mogą z nimi robić co chcą. I nie tylko suczki. Sama widziałam samca, u którego byłam z "romantyczna wizytą z moją suczką" po którym dziecko właściciela po prostu skakało. Pies tylko pojękiwał cichutko i nie w głowie mu było być niezadowolonym. Na prawdę lubił te dziewczynkę, był dla niej czuły i opiekuńczy.
Mój Wiedźmin choć nie wychowywał się z dziećmi jest [B]niezwykle[/B] [B]delikatny[/B] w kontakcie z ludźmi (oczywiście tymi których zna) i jest zagorzałym obrońcą swojego człowieka.
Jednym słowem dla dzieci polecam. Oczywiście trzeba znać rasę i umieć ułożyć dużego psa.
Wostok jest potomkiem mojej suczki - bardzo mądrej i zrównoważonej. Jej synowie (z tego samego miotu), którzy zostali u mnie maja bardzo dobre charaktery. Polecam - szkoda mi Wostoka. Musi mu być baaardzo smutno, ze stracił Pana i jeszcze chcą go oddać.[/quote]

Link to comment
Share on other sites

Dziekuję bardzo w imieniu Wostoka za wszą pomoc i wsparcie.
Bardzo mi sie podoba to "w górę piesku".

Cały czas nie mam zdjęć. Trochę się zaczynam złościć - mnie chba bardziej zależy niż jago właścicielce, ale po smierci męża w sumie nic dziwnego, że nie ma głowy. Cóż cierpliwie będę się przypominać i spytam czy mogę umieścić jej numer telefonu.
Dziś po południu dzwonie znowu.

Do góry piesku!!

Link to comment
Share on other sites

Też o to się trochę boję, ale chcąc znaleźć równowagę przypominam sobie, że jest też wielu wspaniałych ludzi.
Pani Wostoka mówiła mi, że ktoś się już nim interesował (jeszcze przed telefonem do mnie) ale go nie oddała, bo Wostok na nich szczekał i warczał - "a przecież nie na wszystkich tak reaguje. Penie źli ludzie byli "- tak to skomentowała. Myślę, że trochę go zna i potrafi ocenić czy pies nieakceptuje człowieka w jakiś szczególny sposób.
Mam nadzieję, bo może była to tylko reakcja na to, że mu się przyglądali dłużej, a nie jak inni zwykli goście przeszli koło niego bez gapienia.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo Wam wszystkim dziękuję za pomoc w imieniu Wostoka.
Rozczula mnie to "w górę piesku".
Właściielka nie przysyła mi zdjęć ale ktoś z miłośników azjatów mieszka w tej samej wsi Aleksandria pod Czestochową i przejdze sie tam, zdobi zwiad i fotki - mam nadzieję.
Czekam z niecierpliwością.
W góre piesku!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mucha']Taki piękny pies, czy w dzisiejszych czasach naprawdę nikt nie potrzebuje dobrego stróża?[/quote]

Tym bardzie, że owczarki środkowoajatyckie pilnują obecnie "luksusowych rezydencji" - wyczytałam to w artykule na temat ras stróżujących. tak więc rezydencja zyskuje na wydlądzie gdy pilnuje jej Wostok :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dziś wieczorem bedę miała fotki Wostoka i wiecej informacji o nim.
Natychmiast zamieszczę.

Przerażające jest jednak to, że już interesowali sie nim ludzie, którzy zajmują się walkami psów - hieny jedne :angryy: . Całe szczęćcie [B]mądry pies naszczekał na nich i nawarczał[/B] co spowodowało, że właścicielka zrobiła się czujna i go im nie dała.
[B]Bardzo mądra psina :loveu: i właścicielka, [/B]Powiedziała: "żeby tylko nie poszedł na walki, bo tacy już tu byli. To taki dobry, łagodny pies, tak się łasi.."

[B]Nie zdawałam sobie sprawy, że ten proceder w polsce też ma miejsce i że tak szybko docieraja do psów.[/B]

Ludziska, szukajmy, szukajmy, że by biedak nie wpadł w jakieś okropne, mordercze łapy !!!
To wspaniały pies i dodaje luksusu domowi, którego strzeże ;)

Do góry Piesku!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...