Jump to content
Dogomania

8 mies. Spaniel ciągle biega i czegoś szuka...


kruchaa1

Recommended Posts

Mój spanielek u nas w mieszkaniu potrafi biegać "jak opętany" z nosem przy podłodze, machającym ogonem i z niezwykłym uporem szukając czegoś. Staramy się wtedy zająć go jakąś zabawką i na chwilę przechodzi i jest w miarę znośnie. Natomiast prawdziwy problem pojawia się gdy biega luzem na dworzu lub jestem z nim np. u moich rodziców w domu...potrafi nieustannie przez 3-4 godz biegać i szukać, nie chce za bardzo wtedy nawet pić i jeść (a to straszny łakomczuch) jest to bardzo uciążliwe i myślę, że szkodliwe dla psa, biega nawet w największe upały ledwo co sapiąc:( proszę napiszcie, czy to normalne u młodych spanielów? nie miałam nigdy psa tej rasy a spaniele moich znajomych nie mają takich problemów. Pytałam się weterynarza, przyznał, że jeszcze nigdy czegoś takiego nie widział (bo oczywiście u weta w gabinecie też biegał jak opętany) zaproponował mu jedynie żel na uspokojnie;/ Naprawdę nie wiem już co robić i jak na takie zachowanie reagować...mieszkam w małym mieście i nie ma tu behawiorystów ani treserów;/ każda Wasza rada się przyda bo naprawdę nie wiem co robić, proszę o pomoc...pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Happy dostawała bzika i nadal dostaje, ale nigdy w takim stopniu jak Ty to opisujesz. Może znajdzie się ktoś z Waszej okolicy, kto pomógłby Wam zrobić kilka ćwiczeń na samokontrolę i pokazać, jak postępować z psem.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...