Jump to content
Dogomania

Elena Serebryyannikova-Zagorskaya


Recommended Posts

Witam!
Sędzina nie znana w Polsce. Dała się poznać na wystawie w Będzinie. Ja u niej psa na szczęście nie wystawiałem, więc jej sędziowanie pozostawię bez komentarza. Jestem ciekaw opinii osób które u tej Pani wystawiały, czy są zadowolone z oceny, fachowości itd.


Widzę, że nie ma chętnych, to sam pozwolę sobie napisać co nieco.
Buldog Francuski: było 29 psów zgłoszonych, czy tyle było wystawionych nie wiem, ale strasznie długo z nimi zeszło, ponad dwie godziny!!! Po części na pewno przez bałagan i słabą znajomość tematu przez pomocników, ale też przez to że psy były dokładnie oglądane i macane. Co mi się spodobało to jednej wystawczyni zwróciła sędzina uwagę, że pies za bardzo z zziajany i żeby go schłodzić.

Chin japoński: było 5 zgłoszonych i faktycznie tyle było o ile dobrze pamiętam. Z tą rasą poszło w miarę szybko, psy też trochę pomacane, pobiegały i poszły.

Chiński grzywacz: 5 psów i też szybko poszło z oceną, która też była w miarę.

Mops: W mopsach też było zamieszanie ale dokładnie nie wiem, bo się na chwilę oddaliłem żeby zobaczyć co się dzieje na ringu głównym.

Pekińczyki: cały jeden pies i też zamieszanie, bo jak shih tzu weszło po pekińczykach na ring to wołali właściciela pekińczyka :)

Shih Tzu: psów jak na krajówkę zgłoszonych sporo bo 20. Ocenianie no cóż lubię tą rasę i znam się na niej. Moje wnioski takie, że albo Pani sędziuje po znajomości, albo kompletnie nie zna tej rasy!!! Aczkolwiek stawiłbym na to pierwsze ponieważ wygrywały psy z zaprzyjaźnionej hodowli rosjanki, które nie powinny wygrywać ze względu na przygotowanie szaty i prezentację na ringu. Jedna suka w klasie otwartej miała tak marny i krótki włos, że nie powinna być w konkurencji.

Terier Tybetański i Lhasa apso: też poszło w miarę.

Ogólnie jak na sędziego zagranicznego to patrząc na ocenę Shih tzu sędzina układowa i ja na pewno nikomu nie polecam jechać do niej z Shih tzu. Jeżeli chodzi o resztę ras to nie mam większych zastrzeżeń. Tylko zwrócę uwagę, że jeżeli sędzina będzie oceniać w Waszym oddziale to poproście organizatorów żeby mieli tłumacza dobrego dla niej i rozgarniętych pomocników w ringu.

Edited by Jlu
Link to comment
Share on other sites

Jaka wiedza o tym co było oceniane na ringu , taka wiedza o wystawie oraz sędziowaniu . Na tym ringu nie były oceniane BULDOGI ANGIELSKIE , tylko BULDOGI FRANCUSKIE . Oj , oj , oj taka maleńka różnica .
A co do sędziowania , ja tam nie wiem , ale bywa jeszcze gorsze sędziowanie , no i to na wielu ringach na jednej wystawie wyższej rangi . Sama byłam świadkiem. Wszystkich się niezadowoli , zawsze będzie ktoś "pokrzywdzony" , tym bardziej , że ocena sędziowska jest subiektywna , ponoć , tak słyszałam , dlatego nie zawsze można wygrać , współczuje .
Bo nikt nie jest doskonały .

Edited by Jagusia23
Link to comment
Share on other sites

Ja nie wystawiałem tylko przyglądałem się więc mi nie trzeba współczuć. Pomyłka (literówka) każdemu się trafia, Jagusia 23 tu chodzi o merytoryczną ocenę pracy sędziego a nie czepianie się kogoś!?! Czyż nie? Nie potrzebne są Twoje złośliwości w moją stronę bo nie znasz mnie i nie wiesz czy potrafię wystawić psa, czy mam pojęcie co jest w jakiej rasie ważne itd itp. Nie o to chyba w tym wątku chodzi?!? Ja Tobie współczuję, że tego nie rozumiesz :) Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jlu']
Terier Tybetański i Lhasa apso: też poszło w miarę.
[/QUOTE]
Ocenianie lhasa apso poszło w miarę? Chyba żartujesz.

Cytuję swoją wypowiedź z innego wątku:
[COLOR=#222222][quote name='bognik']Ja byłam prawie cały czas przy tym ringu i byłam przerażona. Lhasa apso miały wejść koło 13:00, a weszły po 15:00, kiedy już zaczęły się finały. Dziewczyny, które były do pomocy przy tym ringu nie miały zielonego pojęcia o tym, co i jak mają robić. Widziałam, jak dziewczyna spoza ringu tłumaczyła jednej jak wygląda porównanie i na czym polega :-o
Co do tłumaczek, to chyba tuż przed lhasakami zmieniły się. Ta druga pani zbytnio nie zwracała uwagi na to, że jest na ringu po to, żeby tłumaczyć. Sędzina zwracała się do wystawców, a oni nie rozumieli co do nich mówi, bo pani tłumaczka była zajęta czymś innym.
Do tego podczas oceny lhasaków zrobił się wielki chaos, bo parę psów nie dojechało i dziewczyny z ringu nie wiedziały kto ma iść w jakiej kolejności. Sędzina się zdenerwowała, odwróciła plecami do wystawców, którzy byli już na ringu z psami (a był upał!) i przez dobre 5 minut paliła papierosa. Żenada po prostu :shake:

Ogólnie dla mnie wystawa bardzo fajna poza tym, co się działo na ringu nr 15.[/QUOTE]

Co do sędziny, to napiszę, że bardzo zwracała uwagę na uzębienie psa, liczyła wszystkie zęby. [/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jeżeli chodzi o Shih tzu na pewno nie pojadę do tej baby już nigdy bo albo się na tej rasie kompletnie nie zna albo...
U mojego psa stwierdziła za dużą kufę gdzie jeszcze żaden inny sędzia się do niej nie przyczepił, a nasz wet pytał czy korektę mu robiliśmy bo pierwszy raz u Shih widzi tak idealny nos. Przyczepiła się jeszcze do szaty że mało obfita bu ha ha, nie wspominając o tym że nasz pies szedł na ringówce i ogon nosił jak trzeba. Więcej nie komentuje :) niesmak po wystawie pozostał na długo :)

Edited by Silent Dog
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Silent Dog']Jeżeli chodzi o Shih tzu na pewno nie pojadę do tej baby już nigdy bo albo się na tej rasie kompletnie nie zna albo...
U mojego psa stwierdziła za dużą kufę gdzie jeszcze żaden inny sędzia się do niej nie przyczepił, a nasz wet pytał czy korektę mu robiliśmy bo pierwszy raz u Shih widzi tak idealny nos. Przyczepiła się jeszcze do szaty że mało obfita bu ha ha, a nasz konkurent był idealny dla niej, a jak dla mnie na show w ogóle nie przygotowany, jak stwierdził znajomy cytuje (jak z waty), już nie wspominając o tym że nasz pies szedł na ringówce, a konkurent się szarpał. Więcej nie komentuje :) niesmak po wystawie pozostał na długo :)[/QUOTE]

Jeżeli Pan zaczyna swoją karierę z kynologią od totalnej krytyki międzynarodowej Sędziny i wyzywania Jej od "tej baby" to nie wróży to nic dobrego. Jest pan dopiero 5 minut członkiem w ZKwP i ma pan za sobą kilka wystaw a prezentuje pan "wiedzę" działacza z kilkunastoletnim stażem ! Jeszcze nic pan sam nie wyhodował , żadnego miotu pan nie miał ale krytykuje pan innych. Ten piesek, jak to pan nazwał z "waty" to piesek z mojej hodowli. Pan na razie nie wyhodował nic, żadnego własnego psa , który by reprezentował pana hodowlę na wystawach ale do krytykowania innych jest Pan pierwszy widzę.
Jeżeli nie zgadzał się pan z oceną sędziny to należało wpłacić kwotę 100 zł. i złożyć protest, o czym mówi art. 8 Reg. Organizowania Wystaw (Wszelkie protesty i roszczenia, z wyjątkiem werdyktu sędziego (rozdział III pkt 13), należy przedstawićna piśmie i złożyć kaucję w wysokości 100 zł w sekretariacie wystawy. Jeżeli po sprawdzeniu okażą się one nieuzasadnione, kaucja przypadnie organizatorowi wystawy. W przeciwnym razie następuje
zwrot kaucji i zadośćuczynienie w postaci zwrotu opłaty za zgłoszenie psa na wystawę.)

Nadmienię Panu jeszcze ,że bardzo przykro było czytać pana słowa właścicielce tego pieska którego pan tak "obrobił" .To była jej 3 wystawa dopiero i zraził ją pan chyba skutecznie do dalszej przygody z kynologią. Dla niej te wystawy to była piękna przygoda, zabawa i frajda na weekendowe wyjazdy z jej synkiem i pieskiem. Szkoda ,wielka szkoda .... mam nadzieję, że panu się uda znaleść w obecnych,trudnych czasach kynologicznych kogoś kto kupi psa z pana hodowli na wystawya inny nie zrazi go swoim postępowaniem do wystawiania psa .

Link to comment
Share on other sites

Drogi Panie Janku, nie zna mnie Pan a tym bardziej mojej wiedzy :) Tym bardziej nie wie Pan ile jestem członkiem ZKwP, a członkostwo w ZKwP to gwarancja wiedzy i znajomości psów? Trzeba mieć hodowle, żeby móc ocenić fachowość sędziego? No ja odpowiem NIE!!! NIE TRZEBA!!! [U]Na dodatek to, że ta sędzina jest sędzią międzynarodowym, to tylko źle świadczy o niej i jej wiedzy!!![/U] A sam Pan wie, że ciężko kupić ładną sukę na której można rozpocząć hodowle w takim typie jaki danej osobie się podoba, ja szukam już bardzo długo drugiej suki, a pierwsza była kupiona do kochania, a nie celów hodowlanych i dopiero w tym roku zrobiliśmy jej uprawnienia, jak skończyła 3 lata!!! Nie wszyscy dopuszczają sukę po skończeniu lub nawet nie 2 lat.

Fora internetowe są od tego żeby wyrażać swoje zdanie i każdy ma do tego prawo!! Tylko mało kto ma odwagę podpisać się oficjalnie pod swoimi wypowiedziami.

P.S. Mój pies nie zawsze wygrywa o czym nie wstydzę się informować na swoim FB i niech Pan poszuka moich negatywnych wypowiedzi na temat innych sędziów :) Oszczędzę czas, NIE MA!!!!! BABA tak mogę określić każdą kobietę, tak samo jak każda kobieta może nazwać faceta CHŁOPEM ;)

[COLOR=#ff0000][B]Edytowałem poprzedni post żeby nie czuł się Pan obrażony, bo może za dużo nie potrzebnie napisałem :), ale zdania na temat tej sędziny (baby) nie zmienię, bo przyczepiła się do rzeczy których u mojego psa nie ma!!! A Pan na spokojnie niech obejrzy filmik i popatrzy na tą ocenę, ale nie z punktu widzenia hodowcy, dla przypomniania: [/B][/COLOR][URL="http://www.youtube.com/watch?v=GwoYurwYLNw&feature=player_embedded"][SIZE=3][U][B]FILM[/B][/U][/SIZE][/URL] [COLOR=#000000][B][SIZE=5], który nie wiem czemu usun[SIZE=5]ę[/SIZE]liście![SIZE=5]?! [SIZE=5]Wrzuciłem nasz.[/SIZE][/SIZE][/SIZE][/B][/COLOR][COLOR=#ff0000][B] Wystarczy posłuchać tego co mówi ta sędzina, to stek bzdur! No chyba że na białorusi jest inny wzorzec Shih Tzu :)
[/B][/COLOR]
Pozdrawiam!

Edited by Silent Dog
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...