Jump to content
Dogomania

Czy już czas na "seniora" ?


Zulisja

Recommended Posts

Witam :)
Mój pies ma 7,5 roku, jest mieszańcem sznaucera z terierem rosyjskim. Do tej pory karmilismy go karmą Brit dla dorosłych psów, na niej jest napisane, żeby podawac ją do 7 roku życia, a potem zmienić na tę dla starych psów. Nie wiem, czy trzymać się sztywno tej reguły, czy dawać mu jeszcze jakiś czas karmę dla dorosłych psów, a zmienić na seniora dopiero wtedy, gdy zaczną się pojawiać pierwsze oznaki starości(na razie na szczęście w ogóle ich nie ma). Jak było u Was ? Kiedy zaczeliście podawać swoim psom karmę dla seniorów ?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam psy kilkunastoletnie i mimo że zastanawiałam się długo nad przestawieniem na seniora dałam sobie z tym spokój. Jeśli przyjrzysz się uważnie składom karm typu senior zobaczysz, że najczęściej w porównaniu z karmami adult mają małą zawartość mięsa, więcej wypełniaczy typu kukurydza i przez to jak dla mnie kiepską wartość odżywczą. Według mnie przestawianie na seniora ma sens w przypadku, gdy pies ma już widoczne oznaki starzenia, jest mało aktywny, tyje, przestaje odpowiednio przyswajać obecną karmę albo niewskazane są już dla niego karmy z większą zawartością białka i tłuszczu (np. wątroba szwankuje). Dodatkowo dla starszego psa nagła zmiana karmy niekoniecznie może mu posłużyć i wyjdzie na gorsze. Jeżeli Twój pies jest zdrowy, ma dobre wyniki badań, jest tak samo aktywny jak wcześniej i nie tyje ani nie chudnie za bardzo, zostałabym na tym co jest. Ja dodaję moim psiakom tylko preparat dla starszych psów GeriatiVet, suplementy na stawy (mają z tym problem) i wszystko gra.
Jeżeli jednak zdecydujesz się na seniora pamiętaj, żeby wprowadzać go stopniowo.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję, potrzebowałam właśnie takiego wyjaśnienia.
Pies jest bardzo zdrowy, nie choruje, i nie ma żadnych oznak starości, poza siwymi włosami.
Po tym co mi napisałaś, poczekam z przestawieniem się na seniora, z tą karmą jest mu na razie dobrze, więc chyba faktycznie nie ma sensu jej teraz zmieniać.
Jest ktoś jeszcze chętny do podzielenia się swoją opinią ? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...