Jump to content
Dogomania

Galastop


barberry

Recommended Posts

Słuchajcie, moja suczka niedawno skończyła 4 cieczkę. Ostatnim razem 'ciężko' przechodziła ciążę urojoną (łącznie z laktacją), dostała wtedy od weterynarza Galastop. Faktycznie zadziałał bardzo szybko mimo, że objawy były silne. Wet specjalnie dał mi całe opakowanie przewidując, że kolejna cieczka zakończy się tak samo.
Zauważam już u Lilo pierwsze objawy ciąży urojonej - lekkie powiększenie gruczołów mlekowych, ciągłe spanie, ogólnie 'dziwne' zachowanie. Mleka jednak jeszcze na pewno nie ma. Czy mogę w związku z tym już podać Galastop aby zapobiec dalszemu rozwijaniu się ciąży urojonej? Chyba lepiej podać od razu niż czekać na pojawienie się mleka?

W ulotce leku jest: [I][FONT=arial]Wskazania:[/FONT] [COLOR=#000000][FONT=Arial]Zahamowanie wydzielania prolaktyny przez Galastop powoduje szybkie zanikanie objawów ciąży urojonej, w tym laktacji i objawów w zachowaniu się zwierzęcia.[/FONT][/COLOR][/I]
Wynika z tego, że chyba działa on nie tylko na zatrzymanie laktacji a ogólnie na zanikanie ciąży urojonej...? :roll: Wolałabym się upewnić.
_____
Tak tylko dodam:
-Planujemy oczywiście wysterylizowanie Lilo bo wiem, że laktacja po każdej cieczce może się bardzo źle skończyć.
-Suczka ma pozabierane wszystkie zabawki, ograniczone czułości i maksymalną dawkę ruchu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry']Wet specjalnie dał mi całe opakowanie przewidując, że kolejna cieczka zakończy się tak samo.[/QUOTE]

A czy po otwarciu buteleczki Galastop nie powinien zostać wykorzystany w ciągu miesiąca, a potem nadaje się jedynie do wyrzucenia?

Nasza podpieczna także ma ciążę urojoną, ale ma mleko już w gruczołach i ma dostawać Galastop lub tabletki.

Link to comment
Share on other sites

[FONT=verdana]No własnie na tej stronie wyczytałam, że :
[I][COLOR=#000000]

[SIZE=2]Ciąża urojona u suk:[/SIZE][/COLOR][SIZE=2]
[/SIZE][COLOR=#000000][SIZE=2]Zahamowanie wydzielania prolaktyny przez Galastop powoduje szybkie zanikanie objawów ciąży urojonej, w tym laktacji i objawów w zachowaniu się zwierzęcia.
[/SIZE]
[/COLOR][/I][SIZE=2][COLOR=#000000]A moja ma wszystkie objawy oprócz samej laktacji to czemu jeszcze się wstrzymać? Ciąża urojona jest tam osobnym wskazaniem niż samo wstrzymanie laktacji.[/COLOR][I][COLOR=#000000]

[/COLOR][/I][COLOR=#000000]Tak czy inaczej dzięki gryf80 za odpowiedź.[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gryf80']nie,nie wyrzuca się po otwarciu.barberry poczekaj jeszcze z tym podawaniem,poczytajcie z resztą:
[URL]http://www.veterynaria.pl/leki.php?cmd=info&id=760[/URL][/QUOTE]

No właśnie w tej ulotce jest napisane:

Trwałość:
W opakowaniu oryginalnym 3 lata, [B]po pierwszym użyciu - 28 dni
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='barberry'][FONT=verdana]No własnie na tej stronie wyczytałam, że :
[I][COLOR=#000000]

[SIZE=2]Ciąża urojona u suk:[/SIZE][/COLOR][SIZE=2]
[/SIZE][COLOR=#000000][SIZE=2]Zahamowanie wydzielania prolaktyny przez Galastop powoduje szybkie zanikanie objawów ciąży urojonej, w tym laktacji i objawów w zachowaniu się zwierzęcia.
[/SIZE]
[/COLOR][/I][SIZE=2][COLOR=#000000]A moja ma wszystkie objawy oprócz samej laktacji to czemu jeszcze się wstrzymać? Ciąża urojona jest tam osobnym wskazaniem niż samo wstrzymanie laktacji.[/COLOR][I][COLOR=#000000]

[/COLOR][/I][COLOR=#000000]Tak czy inaczej dzięki gryf80 za odpowiedź.[/COLOR][/SIZE][/FONT][/QUOTE]
też racja-ciąża urojona nie zawsze z laktacja przebiega(moja suka nie miala laktacji,tylko gromadzenie zabawek,ale niczego jej nie podawałam)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Może zamiast kombinować to lepiej wybrac się do weterynarza i zapytac?
Ciążę urojona można też leczyć zachowawczo, bez stosowania leków.
Wystarczy zmniejszyc porcję żywieniowe, ograniczyć dostęp do wody, zapewnic psu zajęcie, ruch, zmęczenie fizyczne i psychiczne, zabrac zabawki, itd.
Jeśli jest juz laktacja to listwe mleczną można smarowac jodyną (wnika ona do gruczołu i hamuje laktację).
Galastop jest lekiem który wpływa na prolaktyne (hormon powodujący laktację) a więc działa od samej "góry". Pytanie tylko czy właścicielowi się chce bawić w to co napisałam na górze? Pomijam już koszty bo Galastop jest po prostu drogi.

A co do pytania wyżej to odpowiedź brzmi tak: Tak można go podać nawet jak nie ma mleka w gruczole, zadziała tak samo, wyhamuje ciążę urojoną.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...