Jump to content
Dogomania

Amik- ropień zęba i brak DT - skazany na eutanazje??!! Pomozmy!!


Nemko

Recommended Posts

Sprawdzilam, ale nie widze tutaj ogloszenia z Amikiem, wiec kopiuje watek z fb. Jesli watek Amika juz gdzies jest - prosze o info!! Pomozmy mu!!
Wiadomosc o Amiku zamiesciła fundacja Psiegrane marzenia


[IMG]http://img18.imageshack.us/img18/9264/imagespsiegranemarzenia.jpg[/IMG]


"Amik ma około 12 lat, może i więcej. Nieśmiały, unika kontaktu z człowiekiem, tak jakby nigdy nikt go nie głaskał, nie wie co to dom i własny ludź. Przesiaduje w schroniskowej budzie, słabszy, więc odganiany od miski, gryziony, izolowany. Jest smutny, zrezygnowany, czasem wybiega do wyciągniętej przez kraty ręki, ale z miejsca jest odpychany prze inne psy z kojca i wraca z powrotem do budy. Ożywia się na spacerach, wtedy śmiało biegnie przed siebie, ogonek trzyma w górze, odzyskuje energię.
Amik ma problemy z uzębieniem. Ropa z zęba wybija się na zewnątrz poprzez skórę na mordce. Brzydko to wygląda i pozostaje jedynie wyrwanie chorego zęba ale najpierw trzeba podleczyć stan zapalny. Amik w tej chwili jest na antybiotyku ale rokowania nie są najlepsze, w warunkach schroniskowych rana nie chce się goić, wszystko się ślimaczy. Ze wzgledu na wiek Amika zaczęto rozważać eutanazje bo mały cierpi. To kurdupelek, może znajdzie sie dla niego miejsce u kogoś."
kontakt: 606-133-847


[IMG]http://img585.imageshack.us/img585/7983/amik1.jpg[/IMG]

Zapytalam na Watku na fb gdzie przebywa Amik- podobno w malym schronisku w woj.wielkopolskim

Link to comment
Share on other sites

Podobno dostaje antybiotyk celem wyciszenia zapalenia;/ Wiem tyle ile Wy...znalazlam watek na fb, dlatego pisze tutaj, moze ktos tam pojedzie i chociaz wezmie go na dt?? Ja juz czekam na swoja tymczasowiczke i nie moge wziac wiecej psow...

Link to comment
Share on other sites

sluchajcie, tak sie robi...nie wolno psa operowac jak jest takie duze ropne zapalenie. stan ostry musi przejsc w przewlekly, bez zaostrzenia - wtedy bedzie mozna psa zoperowac i wyrwac przyczynowy ząb. Chodzi o to, zeby ktos go wziąl na dt do czasu operacji...aby spokojnie sie zaleczylo...Zeby ktos pomogl poprowadzic leczenie...

Link to comment
Share on other sites

Nie wirze ,zeby psa sie usmiercalo z powodu ropy w zebie.
Antybiotyk antybiotykiem ,ale nalezy zab wyrwac gdyz sieje bakterie w calym organizmie.Przeciez jeszcze nie masz tymczasowiczki ,to moze zajmij sie tym psem z jego chorym zebem,przeciez to jest pol porcji.
W jakim schronisku on przebywa,i skad wiecie ,ze ma 13 lat ,gdyz na zdjeciu nie wyglada na pieska seniora?

Link to comment
Share on other sites

Nie atakuj mnie, mieszkam daleko i na razie nie moge go wziac z tego samego powodu, co mojej tymczasowiczki - nie musze sie tlumaczyc. Myslalam,ze moze jak go oglosze tutaj , to ktos sie nim zainteresuje. i sformulowanie: "Zajmij sie tym psem z jego chorym zebem" jest mocno przesadzone. I nie pytaj mnie onic wiecej, gdyz wiem tyle ile jest opisane w pierwszym poscie. Byc moze ktos zechce podrazyc temat Amika i dowiedziec sie wiecej. I nie zachowuj sie tak, bo swoimi atakami tylko zrazasz do pomocy (mnie moze nie, ale innych)

Link to comment
Share on other sites

Jestem pewna, że rozważając eutanazję, dziewczyny wzięły pod uwagę różne czynniki i konsultowały to z weterynarzem. Jeśli nie ma chętnych, a pies się męczy - co to za życie, w bólu i cierpieniu? Oczywiście to nie znaczy, że jestem mordercą psów, bo zaraz pewnie i takie głosy się podniosą. Po prostu - sytuacja zwierząt bezdomnych jest, krótko mówiąc, do dupy i czasami trzeba podejmowac takie bolesne i niesprawiedliwe decyzje, z którymi później musimy żyć. Oby się znalazł jakiś DT dla niego... Jestem zapsiona po uszy, żałuję - wzięłabym... :(

Link to comment
Share on other sites

Wiem, rozumiem. Mialam nadzieje, ze znajdzie sie DT dla niego chociaz...:( Ja wynajmuje niecale 40m i tez bede miala 2 psy. Jedna sunia z padaczka i slepa, druga slepa... i wiecej juz nie moge.Tez nie dam rady...Slabe panstwo ta Polska...bardzo...:(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...