Jump to content
Dogomania

Czy nie znajdzie się nikt kto zaopiekowałby się ślepą sunią z cukrzycą????


Yorija

Recommended Posts

[quote name='musiaczek']nie musisz mi tego pisac boks to nie lozko i pani z ktora mogla by spac i sie przytulic:)
dlatego bardzo chce poznac Misie osobiscie[/QUOTE]
jak to to Wy śpicie z psem????
o żesz - a ja cały czas walczyłam, żeby Metro ze mną nie sypiał :-)
i na jakieś krótkie czasy to mi się udawało
ale i tak co jakiś czas budziłam się w poprzek bo akurat Metro władował i rozpychał po całym łóżku
Babu to się nie odważę do wyrka wziąć bo jak by chciała zejść to by pewnie spadła
kiedyś to miałam nawet pomysł, żeby łózko zlikwidować i materac na ziemi trzymać
ale wtedy to już zupełnie z łóżka zrobił sobie Metro leżankę - podnosił po prostu trochę bardziej łapę i juz był w łóżku
ja rozumiem ten brak
mi bardzo brakowało psa - dużego z którym mogłabym chodzić na długie spacery a co również - to brakowalo mi tego kieratu, żeby co rano wstawać i iść na spacer
:-)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 301
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Yorija']jak to to Wy śpicie z psem????
o żesz - a ja cały czas walczyłam, żeby Metro ze mną nie sypiał :-)
i na jakieś krótkie czasy to mi się udawało
ale i tak co jakiś czas budziłam się w poprzek bo akurat Metro władował i rozpychał po całym łóżku
Babu to się nie odważę do wyrka wziąć bo jak by chciała zejść to by pewnie spadła
kiedyś to miałam nawet pomysł, żeby łózko zlikwidować i materac na ziemi trzymać
ale wtedy to już zupełnie z łóżka zrobił sobie Metro leżankę - podnosił po prostu trochę bardziej łapę i juz był w łóżku
ja rozumiem ten brak
mi bardzo brakowało psa - dużego z którym mogłabym chodzić na długie spacery a co również - to brakowalo mi tego kieratu, żeby co rano wstawać i iść na spacer
:-)[/QUOTE]

ja z moja sunia spalam na lyzeczke przytulona rano buziaczki :)
tak byla nauczona czulosci eh wiecej nie bede pisac bo nie kazdy to zrozumie
teraz tescie maja bernardynke to jak jest u mnie zawsze ze mna spi a ma juz 5 m-cy
oni nie pozwalaja jej na lozko wchodzic a u mnie ma luz

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']ja rozumiem ale do rozmiaru - spaniela - powyżej to jak to tak? :-)
Mega łóżko? O rety - ta benia urośnie i to dopiero będzie fajny futrzak do przytulania - ale gdzie Ty będziesz spała?
pokaż zdjęcie jak śpicie razem :-)[/QUOTE]

no moja sunia byla malutka jak widac w moim profilu a czasami w nocy tak sie rozciagala w poprzeg ze nieraz spadlam :)
narazie bernardynki u mnie nie ma jak bedzie na noc moj TZ pstryknie fotke :)
no ma juz 5 m-cy i jest coraz wieksza juz widac jak mase nabiera.
Ja ja przywiozlam z hodowli jak miala 6 tyg wtedy to byla fajna nieporadna kulka:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alinka6']A moja psica też jest mała i ma swoją poduszkę obok mojej głowy, cobym się nie musiała zanadto nachylać do całownia![/QUOTE]
Kobiety, kobiety :-) może byście tak mnie zaadoptowały :-)
Ja to mam kicha bo pół dnia spędzam na myciu balkonu bo mi sikają.
Albo u veta - bo coś zdrowe być nie chcą.
Reszta w pracy lub praca w domu.
Ja to też chcę mieć poduszkę. A mam stado sierściów co to o 6 rano albo i wcześniej łażą po mnie co bym dłużej nie spała.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alinka6']I jest wredna, bo mi koty przegania z łóżka i gryzie Krystiana po nogach, jak w nocy wstaje z łóżka i przypadkowo popatrzy na nią z góry. Ale mnie nigdy nie ugryzła! ;)[/QUOTE]
oj tam wredna od razu
może trochę zaborcza, może trochę rozpieszczona :-)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']Ja to mam kicha bo pół dnia spędzam na myciu balkonu bo mi sikają.
Albo u veta - bo coś zdrowe być nie chcą.[/QUOTE]
Dlatego musisz się jak najszybciej pozbyć Marszałka! On w ogóle, kompletnie i absolutnie nie pasuje do waszego stada!;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Yorija']oj tam wredna od razu
może trochę zaborcza, może trochę rozpieszczona :-)[/QUOTE]
Nie! Po prostu są pewne zasady.
Jedna z nich wyraźnie określa: w nocy do kibla chodzimy w kucki i zgarbionym. I już.
A Lili może nie ma wszystkich łap, ale za to ma wszystkie zęby i nie zawaha się ich użyć. Kocham tego psa:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alinka6']Dlatego musisz się jak najszybciej pozbyć Marszałka! On w ogóle, kompletnie i absolutnie nie pasuje do waszego stada!;)[/QUOTE]

mogę go przywieźć - ale obiecasz, że znajdziesz mu tym razem super dom?
Ja się do niego przyzwyczaiłam już trochę za bardzo
Się czuję jak bym go drugi raz miała zdradzić
chyba zaadoptuję Zdzisława - nie ma Korka - a Zdzisio też taki ledwie poskładany - szczenka zdrutowana, bioderka uszkodzone, oczka prawie nie widzą
zaadoptowałam drugą sucz
to miał być pies właściwy - taki co to będzie mnie zmuszał, żebym wyszła co dzień na spacer, taki co to miał mieć siłę pójść ze mną na spacer na 2-4h
zobaczyłam zdjęcie ślicznej suczki - po pierwsze z oczami Metrusia, po drugie dużej, po trzecie nawet futro ma podobne do Metra i dawali jej 2 lata
strasznie mi do niej serce zabiło
rozsądek mówił nie - za młoda, za chwilę znajdzie dom a takie biedne sierotki w schronach umrą bez pomocy
a potem Korek się pochorował i mi już było tak strasznie, że stwierdziłam, że potrzebuję jakiegoś zdrowego, młodego zwierza, który będzie mnie "wspierał"
no i pojechałam do schroniska - poznałam Sonię :-) - nie pasował mi tylko sposób w jaki chodziła, poprosiłam, żeby zrobili jej rTG podczas sterylki
pogadałam z dziewczynami ze schronu - miały ją wysterylizować i potem by trafiła do mnie
zadzwoniła do mnie Paula w dniu sterylki - zrobili zdjęcie i wyszło, że ona ma dysplazję i koszt operacji jednego biodra to 1000zł i zapytali czy nadal ją chcę adoptować - oni nie zamierzali jej uśpić - jak w niektórych schroniskach mogliby zrobić po takiej diagnozie - chcieli jej zrobić te operacje a pieniądze zebrać
no i oczywiście powiedziałam, że nadal chcę ją adoptować
a kolejny dzień - telefon, że oni nie oglądnęli dobrze zdjęć bo prąd im wyłączyło i zrobili sobie nad nimi konsylium i wyszło, ... że ma około 8 lat i te zmiany w biodrach to zwyrodnieniowe i nieoperacyjne i znów pytanie czy adoptuję
no to mam sucz - w moim typie - chora i starszawa
i sika mi w domu i pije jak smok
diagnozujemy
ma coś bardzo dziwnego w brzuchu - jakiś "guz" wypełniony jakimś płynem
może to po sterylce a może nie
w najgorszym razie będą musieli ją otwierać
o żesz
z "radości" piję piwo
to ja już chyba wiem dlaczego ona nie grzeje dupska w swoim dotychczasowym domu
wywalili bo zaczęła chorować

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alinka6']Nie! Po prostu są pewne zasady.
Jedna z nich wyraźnie określa: w nocy do kibla chodzimy w kucki i zgarbionym. I już.
A Lili może nie ma wszystkich łap, ale za to ma wszystkie zęby i nie zawaha się ich użyć. Kocham tego psa:)[/QUOTE]
ale ze trzy łapy chyba ma
no i kto łazi do kibla po nocy? hę?
po nocy jak się idzie do wuca to po drodze trzeba jeszcze obsłużyć kilka futrów
to już lepiej nie pić po 18 i nie sikać po 20

Link to comment
Share on other sites

[quote name='alinka6']Właśnie mi zjadło posta, ale napisałam, że:
mogę wziąć Marszałka, ale czy mu znajdę super dom...? Postaram się w każdym razie bardzo.
A na leczenie Sonii chętnie się dorzucę. Z Babu to samo.
No to masz... eh.[/QUOTE]

e tam
Marszałek jest taki kochany i cudowny
ileż on już kotów i psów poznał w swoim życiu
u mnie... z 7
u dziewczyn coś około 14 - to już 21
w Toruniu 1
a psów .. Metro, Elik, Babu Babu, Taco i spaniel z Torunia
bogatą ma osobowość, prawda?
ja to nie mam serca obciążać Ciebie Marszałkiem
Aga - mówiła, że go mogłabyć wziąć
ale nie mogę, no nie mogę

Link to comment
Share on other sites

moi tesciowe to maja chyba z 14 kotow Sare bernardynke i Maksia mieszanca cos a`la wilczur ma 11 lat
jak ja lubie z tymi zwierzakami przebywac no ale oni maja dom a ja mieszkam w bloku.
Tak mi sie marzy zmienic blok na dom i wtedy swoja gromadke miec.
Moja sunia jak zaczela chorowac a lubila pospac od malego to tylko jak ja przypililo nawet w nocy to siurala gdzie sie dalo i spowrotem do lozka tylko rano bylam zdziwiona ze podloga sie blyszczy:)
nie rozumiem jak mozna wywalic psiaka bo choruje

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musiaczek']moi tesciowe to maja chyba z 14 kotow Sare bernardynke i Maksia mieszanca cos a`la wilczur ma 11 lat
jak ja lubie z tymi zwierzakami przebywac no ale oni maja dom a ja mieszkam w bloku.
Tak mi sie marzy zmienic blok na dom i wtedy swoja gromadke miec.
Moja sunia jak zaczela chorowac a lubila pospac od malego to tylko jak ja przypililo nawet w nocy to siurala gdzie sie dalo i spowrotem do lozka tylko rano bylam zdziwiona ze podloga sie blyszczy:)
nie rozumiem jak mozna wywalic psiaka bo choruje[/QUOTE]

ja próbowałam jakoś to sobie tłumaczyć - jakoś pozytywnie
i wyszło mi tak
ktoś kocha psa - ale nie ma pieniędzy na leczenie i co ma zrobić?
uznaje, że jak go gdzieś wyrzuci to może znajdzie go ktoś, przygarnie i będzie leczył
inaczej mi nie wychodzi
bo inaczej to tylko negatywnie wychodzi

Link to comment
Share on other sites

Dziś dostałam maila od pani z "Psich adopcji" - telewizyjnych TTV
czekam na dodanie mnie do grupy i wrzucę do nich wydarzenie o Misi

a oni mają takie oto strony - gdyby ktoś chciał tam dołączyć
Fan klub [URL]http://www.facebook.com/groups/133230630069236/[/URL]
Grupa pomagająca [URL]http://www.facebook.com/groups/136574843065488/[/URL]

[URL]http://www.facebook.com/pages/Hacker/300292469983344[/URL]
[URL]http://www.facebook.com/pages/Katarzyna-Pisarska-Psie-adopcje-TTV/105887446184169[/URL]
[URL="http://www.facebook.com/pages/Podr%C3%B3%C5%BCe-na-czterech-%C5%82apach/164696246975906"]http://www.facebook.com/pages/Podr%C3%B3%C5%BCe-na-czterech-%C5%82apach/164696246975906[/URL]
[URL="http://www.how-hau.com"]www.how-hau.com[/URL]

Link to comment
Share on other sites

wrzuciłam na ich stronę zdarzenie Misi
gdyby ktoś z Was tam miał możliwość wejść i czasem napisać jakiś komentarz to chyba to jest wersja fb-owego podrzucania - ja tam dorzucę za chwilkę link o Misi - o ile wcześniej tego nie zrobiłam - ta moja skleroza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...