Jump to content
Dogomania

Czy mogę kupić psa przed przeprowadzką?


Recommended Posts

Witam
Obecnie mieszkam w bloku w mieszkaniu 3-pokojowym. Jesienią będziemy się przeprowadzać do dużego domu. I tutaj właśnie zaczynają się schody, bo nie wiem kiedy dokladnie się tam przeprowadzimy(wiadomo wykończenia różnie się rozwijają w czasie). Teraz pytanie do Was: Czy pies jakoś będzie źle się czuć jeśli miesiąc będzie mieszkał w bloku a później z nami będzie przeprowadzać się do dużego domu? Mam możliwość zarezerwowania sobie psiaka takiego jakiego chce, a ciężko trafić na dobrą hodowlę i żeby ne była daleko ode mnie i dlatego chciałabym to zrobić. Jednak nie jestem własnie pewna czy juz bedziemy mieszkac w duzym domu. Myslicie ze psiakowi bedzie to przeszkadzac?dodam ze ma to byc maly piesek o wzroscie max 25 cm
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Możesz oczywiście kupić psiaka, mieszkanie w bloku mu nie zaszkodzi ;) Zakup przed przeprowadzką ma swoje plusy i minusy, sama musisz je rozważyć i podjąć decyzję.
Pamiętaj, że szczeniak jest objęty kwarantanną do zakończenia szczepień, czyli przez ponad miesiąc od momentu, gdy go weźmiesz z hodowli.

Co za tym idzie zakup przed przeprowadzką ma takie plusy:
- nie zniszczy Ci nowego domu, szczenię załatwia się w mieszkaniu, trzeba je nauczyć czystości, co często trochę trwa. Poza tym potrzebuje gryźć i się bawić, więc może coś zniszczyć. Jeżeli odchowasz je w starym mieszkaniu i nauczysz wszystkiego po przeprowadzce będzie łatwiej.
- gdy już będzie mogło wychodzić w mieście łatwiej będzie Ci socjalizować malca. Nauczysz go wychodzenia na spacery, zaznajomisz z ruchem miejskim, poruszaniem się wśród ludzi, samochodów, w zgiełku, poznasz z innymi psami i nauczysz z nimi kontaktować. Nie wiem gdzie się przeprowadzasz, ale być może mieszkając w domu w spokojnej okolicy będzie Ci trudniej. A bardzo przydaje się fakt, że pies nie boi się zgiełku, chociażby w takich sytuacjach jak wyjazd na wakacje itp.

A takie minusy:
- przeprowadzka jest stresem dla każdego, zarówno psa jak i człowieka. Jeżeli zadbasz odpowiednio o psa po przeprowadzce, będziesz umiała go bezstresowo przeprowadzić przez taką sytuację to w porządku, ale trzeba to wziąć pod uwagę.
- być może w związku z przeprowadzką i urządzaniem nowego domu nie będziesz miała wystarczająco dużo czasu dla szczeniaka. Pamiętaj, że trzeba nauczyć go wielu rzeczy, to ile czasu mu poświęcisz na początku będzie procentowało w przyszłości. Malucha trzeba często karmić, wychodzić na spacery na początku "na zawołanie", wiele razy w ciągu dnia, czasami w nocy. Może mieć problemy ze zdrowiem, trzeba pilnować terminów odrobaczeń i szczepień.
- łatwiej jest nauczyć psa czystości w domu z ogrodem, wybiegasz na trawnik z psem pod pachą w ciągu kilku sekund, co w bloku jest nieco utrudnione ;)

Link to comment
Share on other sites

Tak, możesz kupić psa przed przeprowadzką, to zgodne z polskim prawem. Ale nie wiem do końca, czy na pewno nie lepiej trochę poczekać. zwłaszcza jeśli w trakcie przeprowadzki pies będzie jeszcze młody. Tym, czy pies będzie się źle czuł, czy nie, to za bardzo bym się nie przejmował, bo psu jest chyba wszystko jedno, czy mieszka w bloku czy w dużym domu. Zwłaszcza jeśli to jest tak mały pies. Masz jeszcze takie ryzyko, że jeśli zaczną mu się wyrzynać zęby, to będzie niszczył meble.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...