Jump to content
Dogomania

KOŃSKI TARG w BODZENTYNIE - 10-miesięczny piesek z wybitym okiem, skrajnie zagłodzony


Ginn

Recommended Posts

[quote name='strega'] Jako ciekawostke podam,że kilka dni temu sasiad przyszedł do mnie z pieskiem i chciał mi go zostawić ,no bo przecież mnie to nie robi różnicy czy ich mam 7, czy 8. On sam ma jesdnego małego pieska , ten nowy to jamniczek. Trzeba miec tupet.[/QUOTE]
Moralność i empatia na fajnym poziomie:razz::mad:Siebie inną miarą,kogoś inną:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 228
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Okazało się ,że tego samego dnia ,kiedy sąsiad był u mnie z pieskiem znalazł się chętny na sąsiedniej wsi,który wziął go do siebie. W domu miał juz jednego jamniczka. Moralność?, empatia? , a cóż to takiego powiedzą? Kto zna znaczenie tych słów na świętokrzyskich wioskach? Gdyby dało sie przeliczyć na gotówkę te słowa,to i może popularnośc tych słów by wzrosła a tak to jakaś abstrakcja, no i znowu zaczynamy od poczatku, a co to takiego abstrakcja? Po prostu kabaret!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='__Lara']Można mieć też 20 psów, co za różnica.... tupet niektórych ludzi mnie poraża....[/QUOTE]
Z tego co zauważyłam na wsiach ludzie boją się pomagać bezdomniakom,bo jak sąsiedzi wyczają,to człowiek nie ma życia-kolejne mioty kociąt i szczeniąt oraz "zbędne" psy będą lądować pod bramą lub będą przerzucane przez płot.To chore,ale dobrzy ludzie na wsiach ukrywają fakt pomagania i robią to podstępnie.Podrzucający czują się rozgrzeszeni,bo nie utopili,"dali" w dobre ręce.Sami mają jednego-dwa pieski,a że ktoś dzięki nim powiększy gospodarę o np.7 to już drobiazg...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Z tego co zauważyłam na wsiach ludzie boją się pomagać bezdomniakom,bo jak sąsiedzi wyczają,to człowiek nie ma życia-kolejne mioty kociąt i szczeniąt oraz "zbędne" psy będą lądować pod bramą lub będą przerzucane przez płot.To chore,ale dobrzy ludzie na wsiach ukrywają fakt pomagania i robią to podstępnie.Podrzucający czują się rozgrzeszeni,bo nie utopili,"dali" w dobre ręce.Sami mają jednego-dwa pieski,a że ktoś dzięki nim powiększy gospodarę o np.7 to już drobiazg...[/QUOTE]

Mam niestety podobne wrażenie....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

No aż niewiarygodne,że taki ładny,duży psiak z dłuższym włosem nie spodobał się jeszcze nikomu...:roll:Duże,z dłuższym włosem,a już szczególnie kotolubne są bardzo poszukiwane:roll:

Muszę mu chyba dorobić następne ogłoszenia.Wygląda na to,że tak on jak i amstaffka Tara nie mają szczęścia:roll:Niektóre pospolite kundelki znajdują domy w pierwszym-drugim rzucie ogłoszeń,a innym robi się tyle samo albo i więcej kilkadziesiąt razy-i nic:roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']No aż niewiarygodne,że taki ładny,duży psiak z dłuższym włosem nie spodobał się jeszcze nikomu...:roll:Duże,z dłuższym włosem,a już szczególnie kotolubne są bardzo poszukiwane:roll:

Muszę mu chyba dorobić następne ogłoszenia.Wygląda na to,że tak on jak i amstaffka Tara nie mają szczęścia:roll:Niektóre pospolite kundelki znajdują domy w pierwszym-drugim rzucie ogłoszeń,a innym robi się tyle samo albo i więcej kilkadziesiąt razy-i nic:roll:[/QUOTE]
Zuzka - czy Bafi jest kociolubny to nie wiadomo. Jest u Stregi, a u niej kotów nie ma.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Ginn']Zuzka - czy Bafi jest kociolubny to nie wiadomo. Jest u Stregi, a u niej kotów nie ma.[/QUOTE]

Na pewno dostałam takie info do ogłoszeń:evil_lol:Ale to było dawno temu-wydaje mi się,że był wtedy u Ciebie Ginn;)
To jeśli tak się sprawy mają,to będę musiała zedytować ogłoszenia...
A te stare z kotolubnością zostaną-zawsze się znajdzie jakiś inny kotolub:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']Na pewno dostałam takie info do ogłoszeń:evil_lol:Ale to było dawno temu-wydaje mi się,że był wtedy u Ciebie Ginn;)
To jeśli tak się sprawy mają,to będę musiała zedytować ogłoszenia...
A te stare z kotolubnością zostaną-zawsze się znajdzie jakiś inny kotolub:evil_lol:[/QUOTE]
Bafi u mnie nie wykazywał wrogości w stosunku do kotów - ale był u mnie krótko. Jak nie ma styczności z kotami to pewnie wrogość w nim się nie rozwinęła. Albo i się rozwinęła. Psy Stregi ujadają przez ogrodzenie na koty (podobnie jak wszystkie inne psy) ale czy to u Bafiego rozwinęło wrogość do kotów - to nie wiadomo.
Ja bym jednak nie ryzykowała z ogłaszaniem go jako kotolubnego w tej chwili.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Zuzka2']No aż niewiarygodne,że taki ładny,duży psiak z dłuższym włosem nie spodobał się jeszcze nikomu...:roll:Duże,z dłuższym włosem,a już szczególnie kotolubne są bardzo poszukiwane:roll:

Muszę mu chyba dorobić następne ogłoszenia.Wygląda na to,że tak on jak i amstaffka Tara nie mają szczęścia:roll:Niektóre pospolite kundelki znajdują domy w pierwszym-drugim rzucie ogłoszeń,a innym robi się tyle samo albo i więcej kilkadziesiąt razy-i nic:roll:[/QUOTE]

Ao tak, pech jakiś czy co? Taki Słodziak jak Bafuś powinien grzać już doopke w swoim domu, podobnie zresztą jak Tarunia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Zuzka2']Wkleiłam Bafiego na 2 wątki "przygarnę psa" z mazowieckiego.Spełnia kryteria-więc nie zaszkodzi;-)Myślę,że w razie potrzeby uda nam się zorganizować jakoś transport;-)Tolę i Atosa też wysłałam jednej z osób z "przygarnę"-mazowieckie.[/QUOTE]
Dzięki Zuzka. A tak z ciekawości to jakie kryteria ludzie wymyślili?

Link to comment
Share on other sites

Wymagania niewysokie;-)
Jedna rodzina szuka psa najlepiej kudłatego-do budy; do dyspozycji podwórko,kojec-wkleiłam,choć miała być to suczka i to podobna do tej na fotce;-)
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236936-Szukam-suczki-mix-colie-lub-czarna-duża-kudłata[/URL]
Wklejam czasem psiaki trochę na wyrost-w zamówieniach są ogólniki,wiele rzeczy jest nie podanych,inne brzmią źle-wolę nie przekreślać ludzi,bo fakty wychodzą i tak dopiero w rozmowie jeden na jeden,a nie publicznie;-)Zawsze łatwiej jest odmówić wydania psa niż nie dać mu szansy pokazania się;-)Hasła: kojec,buda,podwórko-nie dom może brzmią czasem źle,ale wielu psom to akurat wystarczy-w domu by się męczyły,bo np.nigdy wcześniej w domu nie mieszkały i wolą być na zewnątrz,pilnować posesji.
Dla niektórych psów ciepła buda i podwórko byłoby luksusem,bo koczują pod gołym niebem lub stresują w schroniskowych boksach.

Drugiej osobie wysłałam na pw Bafiego,Tolę,Atosa i parę od agi38.
[url]http://www.dogomania.pl/forum/threads/236882-Mieszaniec-w-typie-owczarka-niemieckiego-do-domu-z-ogrodem-mazowieckie[/url]

Link to comment
Share on other sites

Jesli chodzi o Bafiego,to buda raczej nie, chyba,że będzie miał budę na podwórku i powolutku będzie sie przyzwyczajał do budy. Bedzie do niej wchodził i wychodził kiedy chce. U mnie pies spi w pokoju od trzech miesiecy, korzysta z całego domu , nie jest izolowany cieżko mu będzie też w kojcu, moze byc uciążliwy, mam na myśli szczekanie. W domu Bafi jest bardzo grzeczny,zupełnie nie przeszkadza, zachowuje czystość. Przyzwyczajony jest do swobodnego poruszania się zarówno w domu jak i na ogrodzie. W domu np: jeszcze nigdy nie zaszczekał, nawet jesli słyszał ,że coś się działo na zewnątrz, zupełnie nie był tym zainteresowany. Dla niego liczy sie kontakt z nami domownikami i z innymi psami,które równiez są w domu.

Link to comment
Share on other sites

Aha,czyli buda dla Bafiego nie wchodzi w grę:-)O.K.:-)

Tak w ogóle to ja jestem przeciwniczką kojców,ale poczytałam parę mądrych wypowiedzi i niektórzy ludzie traktują kojec jako awaryjne miejsce dla psa,np.na czas pracy zamykają go tam albo na czas grillowania lub wizyty dzieci,które pies może wystraszyć,bo np.skacze lub w ogóle dzieci nie lubi-różne są psy i różne kojce,dlatego już się tak nie wzbraniam przed kojcami;-)Jest różnica "pies do kojca" a "kojec do dyspozycji" no i oczywiście kwestia kto i co nazywa kojcem:razz:,bo klatkę do przewozu świń niektórzy też nazywają kojcem:razz:Ale widzę,że Bafi się nie nadaje w ogóle w takie klimaty;-)

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się z Tobą, że z kojca jak najbardziej można korzystać,ale żeby nie stał sie on miejscem, gdzie pies po pewnym czasie będzie trzymany 22 godziny na dobę a 2 biegał samotnie po ogrodzie,bo pan będzie grzał tyłek w domu. Sama mam psa,który jest czasem zamykany w kojcu,kiedy sporadycznie wyjeżdżamy na kilka godzin i nikogo w domu nie ma. Normalnie pies śpi i siedzi w domu a jak potrzeba to do kojca. Czasem tez jak narozrabia to idzie do kojca na pół godziny żeby trochę ochłonął.Krzywda mu się nie stanie z tego powodu. A co do Bafiego, to oczywiście najlepiej ,zeby spał w domu a korzystał z ogrodu w ciągu dnia. Bafi ciągle szuka kontaktu z człowiekiem, byłby nieszczęśliwy izolowany gdzieś w kojcu w końcu ogrodu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='strega']Bafi wczoraj ubierał choinkę. Kazda bombkę odprowadzał wzrokiem na gałązkę, siedząc na środku salonu w tym swoim długim,gęstym i lśniącym futrze. Z Bafiego zrobiło sie wielkie psisko, ale o nowym domku ,to wieści żadnych.[/QUOTE]

:/ ja mu odnawiam ogłoszenia jak przychodzą powiadomienia. Może jakieś nowe zdjęcia by się przydały? :)

Link to comment
Share on other sites

[CENTER][COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B]Pokój na ziemi ludziom,[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B] a w niebie cisza gwiazd, [/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B]grają anieli, świat się chlebem dzieli. [/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]
[COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B]Świat ma dziś świąteczny blask… [/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]


[IMG]http://magia-swiat.web21.pl/wp-content/uploads/2008/07/crechenoel05ve8.gif[/IMG][COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B]

Życzymy:
[/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR][COLOR=#008000][SIZE=4][FONT=book antiqua][I][B]Nastrojowych i Radosnych Świąt Bożego Narodzenia!!!
Niech te Święta będą pełne
Ciepła, Dobra, Nadziei, [SIZE=4]R[/SIZE]adości, Pokoju i Miłości!![SIZE=4]!

Korunia, Nercio, [SIZE=4]Maxio, Killerek i ja...[/SIZE][/SIZE][/B][/I][/FONT][/SIZE][/COLOR]

[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...