Jump to content
Dogomania

Problem z szczeniakiem husky- owczarek niemiecki


Rogulek12

Recommended Posts

Witam
Pierwszy raz jestem tutaj na forum także mam nadzieje ze ktoś mi pomoże. Mam w tej chwili psa haskiego mieszańca z owczarkiem niemieckim. Z tego co wiem to owczarki są posłuszne ale husky nie. Inne są metody wychowywania tych psów i jakoś nie mogę znaleźć jak skutecznie ją(bo to suczka) wychować. Ma teraz 7 tygodni a ja mam ją tydzień czasu, słyszałam, że takie psy łatwo trenować i siadać i podawać łapę potrafi :). Ale najgorsze jest to ze wszystko gryzie, tzn kazdego po nogach, u mnie w domu ejst duzo osób dlatego wszystkich to denerwuje, jak ją mogę oduczyć takiego zachowania. Jak mnie gryzie jak stanowczym głosem powiem "puść" lub "nie gryź" to przestaje, ale tylko na mnie tak działa, bo jak gryzie kogoś i albo ja albo ktoś ją upomni to nie reaguje.

Jeszcze jedna sprawa, chcę z nią wyjść do lasu żeby sobie pobiegała, ale ona cały czas gryzie moje nogi a na patyki czy cokolwiek innego nie reaguje poza tym cały czas piszczy, wiem, że może jej być gorąco, ale wodę zawsze biorę jej na spacer

Link to comment
Share on other sites

przecież to psi niemowlak, wiec niech Cię nie dziwi, ze nie bardzo ma ochotę na spacery po lesie. boi się, wszystko jest dla niej obce. stopniowo ja tam wprowadzaj, pokazuj jej wszystko, ale stopniowo, powolutku, nie na siłę.
a co do gryzienia, jak zaczyna gryźć ciało to mów stanowczo 'NIE'. (puść sobie zostaw na to, jak będzie coś trzymała w pysku np. kapeć). ona ma wiedzieć, że tak nie wolno i lepiej ja nauczyć od razu słowa nie. jak już puści to natychmiast daj jej coś do gryzienia, jakąś zabawkę czy świńskie ucho, i jak to zacznie gryźć to pochwal. ona ma potrzebę gryzienia, musisz jej pokazać, co gryźć wolno, a czego nie. patyków jej nie dawaj, bo może się skaleczyć jak go przegryzie w nieodpowiednim miejscu.

Link to comment
Share on other sites

Mam jeszcze kilka pytań.
Pierwsze to co zrobić jeśli szczeniak sika mi w domu? jest taka sprawa, że uczę ją żeby sikała w kuchni bo tam mam płytki i za każdym razem gdy to zrobi to dostaje przysmak i ją chwalę, jak zesika się na dywan to jej pokazuje to tzn pyskiem w te siki i zamykam ją w łazience na jakiś czas. Ale ona wtedy bardzo piszczy i co mam zrobić?
Czy poczekać aż przestanie piszczeć(co by trwało bardzo długo) czy nie wiem co innego.
Taką samą sprawę mam jak gdzieś wyjdę, że strasznie piszczy i co mam z tym zrobić?

Link to comment
Share on other sites

niemowlakowi też wsadzisz nos w pieluchę i zamkniesz go w łazience?o.O
zrozum, on nad tym nie panuje, to się po prostu przydarza. jak załatwi się w innym miejscu niż powinien to po prostu posprzątaj. nie krzycz, nie bij, nie izoluj, nie wsadzaj mu nosa w odchody, bo nauczysz psa, ze trzeba się Ciebie bać, a do tego narobisz sobie później kłopot z wychodzeniem z domu, bo pies będzie nauczony, ze zostawanie samemu to kara.
i czemu na płytki? przecież docelowo ma się załatwiać na dworze, więc tego go ucz.

Link to comment
Share on other sites

to musisz się przygotować na to, ze bardzo długo zajmie Ci nauczenia psiaka czystości. lepiej skorzystaj ze starych gazet, niech na nie piesek się załatwia, żeby potem nie doprowadzić do sytuacji, gdzie płytki pies będzie traktował jak toaletę.

Link to comment
Share on other sites

są psy, które nie najadają się nigdy, bo są po prostu łakome, a są takie które mogłyby nie jeść. mój za szczeniaka ciągle chodził głodny, po roku czasu mu się odmieniło i jadł, bo musiał. od jakiegoś czasu już je normalnie, zje swoją porcję, ale dostaje jeszcze od nas a to kubeczek po jogurcie czy śmietanie do wylizania, a to jakiś tłuszcz czy chrząstkę z mięsa z obiadu, albo jakieś ciasto czy ciasteczko.
jeśli dajesz jej porcję akurat dla niej, wg tabelki na karmie, a karma którą podajesz jest dobra, nie jest jakimś syfem to krzywda jej się nie dzieje i może jeść tylko ją.

Link to comment
Share on other sites

nie kupowałam jakiejś typowej karmy bo po prostu nie stać mnie na nią. kupuje jej friskies albo pedigree. od czasu do czasu serduszka dostaje ugotowane. Zastanawiam się czy nie dawać jej więcej, żeby trochę się najadła, jeśli to możliwe. Ale boje się że za bardzo utyje

Link to comment
Share on other sites

jak kupisz lepszą karmę przez internet (w sklepie zoologicznym) to cenowo wyjdzie podobnie, ale jakość karmy będzie dużo lepsza

o, np eukanuba dla szczeniaków dużych psów kosztuje za 18 kg -179 zł -czyli niecałe 10 zł za kg - np tutaj [URL]http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/eukanuba/283113[/URL] (przy takiej ilopść przesyłka jest gratis -i kurier przywozi karmę do domu lub do pracy -gdzie wolisz)


ja mam 7-8miesięcznego szczeniaka (średniej wielkości) -kupuję eukanubę, hilllsa. czasem boscha , czasem gotuję ryż z mięsem i warzywami
je też marchew i owoce, żwacze
bardzo jest łakomy, ale je tyle ile potrzebuje -nie ograniczam go w jedzeniu; tylko zapewniam mu dużo ruchu
jest u mnie od lutego
wygląda tak
[URL=http://imageshack.us/photo/my-images/209/dscf3864f.jpg/][IMG]http://img209.imageshack.us/img209/3236/dscf3864f.jpg[/IMG][/URL]

Edited by Patmol
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Rogulek12']nie kupowałam jakiejś typowej karmy bo po prostu nie stać mnie na nią. kupuje jej friskies albo pedigree. od czasu do czasu serduszka dostaje ugotowane. Zastanawiam się czy nie dawać jej więcej, żeby trochę się najadła, jeśli to możliwe. Ale boje się że za bardzo utyje[/QUOTE]
nie kupuj jej tego syfu. lepiej karmić ją gotowanym niż tym dziadostwem. ona rośnie, inwestujesz teraz w jej przyszłość. musi mieć karmę dla szczeniąt ras dużych, z glukozaminą i chondroityną na zdrowe stawy. ONki mają problemy ze stawami i powinny mieć suplementowane właśnie te składniki. zamów przez internet worek 15kg britta premium puppy large breed albo bosha puppy large breed. worek starcza na ponad miesiąc, a kosztuje około 110zł, czasem zdarza się taniej. a pedigree? kiedyś liczyłam i dla mojego psa wychodzi dawka pół kilograma na dzień (britta 300gram). pół kilo kosztuje w sklepie około 4,5, co na miesiąc daje 135zł. więc gdzie ta taniość?;)

Link to comment
Share on other sites

Na szczęście juz się nauczyła prosić o wyjście na pole jesli bardzo musi. W domu juz sie nie załatwia, tylko mam kolejny problem, że nie oduczyła się gryźć. Ostatnio u babci przegryzła basen :( i nie wiem jak ją tego oduczyć. Ma zabawki do gryzienia, bawi się nimi, ale i tak gryzie "co popadnie"

Edited by Rogulek12
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

możesz wrzucić zdjęcie psa?zastanawiam się ile ma z haszczaka a ile z owczarka.
pies do 2 lat jest szczeniakiem.zdarzają się że dorośleją szybciej.mój pies ma 5 lat a zdarza mu się czasem nabroić więc to jest norma.
z tego co widzę to ma około 3-4 miesięcy to oczekujesz że będzie super grzeczna i będzie chodzić przy nodze?
dużo się z nią baw,organizuj mini szkolenia w nauce siad,zostań,leżeć,podaj łapę-nauczy to psa komend i z drugiej strony zmęczy co zniweluje niszczenie bo będzie po prostu spać.
tak jak wyżej dziewczyny pisały na temat karmy-nie kupuj gówna.można kupić dobrą karmę za małe pieniądze-wystarczy poszukać.psy typu owczarek niemiecki czy siberian husky ma duże problemy ze stawami.nawet nie wyobrażasz sobie jaki to ból dlatego od małego trzeba psa dobrze odżywiać i dbać o jego zdrowie.
czekamy na fotkę.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...