Jump to content
Dogomania

prawo autorskie - strona www POMOCY !


Elitesse

Recommended Posts

szukam prawnika ktory pomoze mi rozwiklac taka sprawe:

mam hodowle psow "Elitesse"
od wielu lat posiadam strone internetowa lancelottessi.republika.pl

wczoraj dowiedzialam sie ze weterynarz z mojego miasta wykupil na home.pl domene elitesse.pl i zamiescil na niej reklame swojego gabinetu a pod nia moja strone

nie wiedzialam o tym i nie wyrazilam na to zgody - szczegolnie ze weterynarz jest watpliwej reputacji

z kilku zrodel ( nawet z samego home.pl) mam potwierdzenie ze zostalo naruszone prawo

gdzie to zglosic ? od ktorej strony sie do sprawy zabrac ?

Link to comment
Share on other sites

Prawnik i pozew do sadu.
Mozesz wczesniej wystosowac pismo do weterynarza.
Oczywiscie wnioskuj o odszkodowanie za zniszczona reputacje ;)
Koszty prawnicze na koniec wrzuc oczywiscie do zaplaty przez strone przegrana.
Wskazana dla sadu jest proba zalatwienia sprawy polubownie przed zlozeniem pozwu.( trzeba miec to udokumentowane)

Link to comment
Share on other sites

Dobre te rady naprawdę dobre :D Najpierw idź do adwokata znającego orzecznictwo w podobnych sprawach. Szanse na nakarmienie kabzy adwokata bardzo wysokie, szanse na wygraną prawie zerowe... Otóż w większości spraw o domeny niepisanym prawem jest "kto pierwszy ten lepszy" i takie jest orzecznictwo. Nawet microsoft miał z tym problemy bo nie mieli wiele lat domeny głównej z polska końcówka a właścicielem była firma produkująca środki na upławy.... chyba skończyło się na wykupie domeny od tamtej firmy za niezłą kasę.

możesz mieć do siebie tylko pretensje że tak szanowana hodowla nie kupiła domeny .pl za 9.90...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kiwiadams']Dobre te rady naprawdę dobre :D Najpierw idź do adwokata znającego orzecznictwo w podobnych sprawach. Szanse na nakarmienie kabzy adwokata bardzo wysokie, szanse na wygraną prawie zerowe... Otóż w większości spraw o domeny niepisanym prawem jest "kto pierwszy ten lepszy" i takie jest orzecznictwo. Nawet microsoft miał z tym problemy bo nie mieli wiele lat domeny głównej z polska końcówka a właścicielem była firma produkująca środki na upławy.... chyba skończyło się na wykupie domeny od tamtej firmy za niezłą kasę.

możesz mieć do siebie tylko pretensje że tak szanowana hodowla nie kupiła domeny .pl za 9.90...[/QUOTE]

Tutaj chodzi o posluzenie sie hodowla i reklamowanie jej na stronie weterynarza a nie wykupienie domeny.
:
wczoraj dowiedzialam sie ze weterynarz z mojego miasta wykupil na home.pl domene elitesse.pl i zamiescil na niej reklame swojego gabinetu [B]a pod nia moja strone

nie wiedzialam o tym i nie wyrazilam na to zgody[/B] - szczegolnie ze weterynarz jest watpliwej reputacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...