Jump to content
Dogomania

fikcji w bazach ciąg dalszy


molosmolos

Recommended Posts

jak się łatwo domyślić ciąg dalszy polskiego piekiełka

przeglądając europetnet trafiliśmy na sytuację gdzie chipy z polski nie były przekazywane do bazy europejskiej.
dziś jest jeszcze ciekawiej

najpierw identyfikacja.pl chip rejestrowany miedzy wrześniem a listopadem 2011 NIE jest widoczny w bazie europetnet pomimo że baza podaje takie informacje jak to Last Data Transfer
to Europetnet:
11-05-2012 smiać się czy płakać


a teraz najlepsze : ten sam chip zarejestrowany w safe-animal nie jest widoczny w europetnet pod szyldem safe animal !! nie ma go tam wcale!

nastąpił split bazy i europetnet nie wyszukuje w bazie safe animal.

sprawdziliśmy dalej chip jest widoczny w safe animal ale nie w europetnecie !!!!

stało się to o czym ostrzegaliśmy wcześniej ! Na ta chwilę większość chipów z safe animal nie jest widoczna w europetnet.

sprawdziliśmy inne numery i jest to samo.

Najciekawsze ze chip zarejestrowany w niemczech jakoś jest widoczny w europetnet i działa normalnie.

Co teraz na to powie Agata Balu ? awaria ? być może.. ale po to jest ten transfer do europetnet aby właśnie takim splitom zapobiegać.
Wiesz jakie ma to konsekwencje w skali kraju jezeli chodzi o wyszukiwanie właścicieli psiaków ?

Jeżeli dane na stronie europetnet są prawdziwe to problem dotyczy większości czipów rejestrowanych przez safe animal po 2009 r :D pięknie...

ps. na wszelki wypadek są screeny z tej sytuacji a może ten temat tez zamkniecie ?

Edited by molosmolos
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem.... bo ja jak wyszukuję na [COLOR=#000000]europetnet chip zarejestrowany na safe-animal to pojawia mi się, że

[/COLOR]Results from the Europetnet database
No results found.
More results from the Internet
(Currently connected databases)
Found in: (click on association name for details)
POLAND
International Animal Identification Database

i jest to linkiem do safe-animal.

Chip zarejestrowany w safe-animal 22-07-2011

Nie wiem czy to oznacza, że działa bo niebardzo czaję temat...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='molosmolos']jak się łatwo domyślić ciąg dalszy polskiego piekiełka

przeglądając europetnet trafiliśmy na sytuację gdzie chipy z polski nie były przekazywane do bazy europejskiej.
dziś jest jeszcze ciekawiej

najpierw identyfikacja.pl chip rejestrowany miedzy wrześniem a listopadem 2011 NIE jest widoczny w bazie europetnet pomimo że baza podaje takie informacje jak to Last Data Transfer
to Europetnet:
11-05-2012 smiać się czy płakać


a teraz najlepsze : ten sam chip zarejestrowany w safe-animal nie jest widoczny w europetnet pod szyldem safe animal !! nie ma go tam wcale!

nastąpił split bazy i europetnet nie wyszukuje w bazie safe animal.

sprawdziliśmy dalej chip jest widoczny w safe animal ale nie w europetnecie !!!!

stało się to o czym ostrzegaliśmy wcześniej ! Na ta chwilę większość chipów z safe animal nie jest widoczna w europetnet.

sprawdziliśmy inne numery i jest to samo.

Najciekawsze ze chip zarejestrowany w niemczech jakoś jest widoczny w europetnet i działa normalnie.

Co teraz na to powie Agata Balu ? awaria ? być może.. ale po to jest ten transfer do europetnet aby właśnie takim splitom zapobiegać.
Wiesz jakie ma to konsekwencje w skali kraju jezeli chodzi o wyszukiwanie właścicieli psiaków ?

Jeżeli dane na stronie europetnet są prawdziwe to problem dotyczy większości czipów rejestrowanych przez safe animal po 2009 r :D pięknie...

ps. na wszelki wypadek są screeny z tej sytuacji a może ten temat tez zamkniecie ?[/QUOTE]


Nie wiem kto pisze te bzdury. Ale sama sprawdzałam swój numer i wszystko jest w porządku. Last data transfer nie ma nic wspólnego z tym czy numer się pojawia w europetnecie czy nie. Przestan pisać takie głupoty i nie wprowadzaj ludzi w błąd.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojq']Przepraszam bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem.... bo ja jak wyszukuję na [COLOR=#000000]europetnet chip zarejestrowany na safe-animal to pojawia mi się, że

[/COLOR]Results from the Europetnet database
No results found.
More results from the Internet
(Currently connected databases)
Found in: (click on association name for details)
POLAND
International Animal Identification Database

i jest to linkiem do safe-animal.

Chip zarejestrowany w safe-animal 22-07-2011



Nie wiem czy to oznacza, że działa bo niebardzo czaję temat...[/QUOTE]


Ja też sprawdzałam swój i wszystko działa - użytkownik molosmolos sieje tu jakąś chora propagandę!!! Już o tym pisałam że powinno się go zablokować.

Link to comment
Share on other sites

Przestań pisać te bzdury bo zgłoszę administratorowi że piszesz nieprawdę i wprowadzasz ludzi w błąd. Jak nie chcesz zarejestrować swojego psa to nie rejestruj nigdzie. Sprawdzałam numer swój i mamy i wszystko jest w porządku. Wyświetl te screeny to uwierzę :)

Link to comment
Share on other sites

Nie wiecie co piszecie. Last data transfer to wysyłanie danych drogą elektroniczną - lecą tylko zaszyfrowane dane o psie - a nie dane osobowe - bo poprostu nie można takich danych wysyłać.I wysyłają tak te bazy które działają jeszcze na starych zasadach. Można nie transferować tak danych tylko podłączyć bazę pod automatycznie przeszukiwane. Gdy ktoś wpisze nr czipu do wyszukiwarki europetnet to wyszukiwarka pokaże gdzie jest nr zarejestrowany. Taką informację udzielił mi mój lekarz i to sama też sprawdzałam. Także molosmolos poczytaj a potem się wypowiadaj!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ojq']Przepraszam bo ja nie wiem czy dobrze rozumiem.... bo ja jak wyszukuję na [COLOR=#000000]europetnet chip zarejestrowany na safe-animal to pojawia mi się, że

[/COLOR][B][COLOR=#000000]Results from the Europetnet database
[/COLOR][COLOR=#ff0000]No results found.[/COLOR][/B]
More results from the Internet
([COLOR=#ff0000]Currently[/COLOR] connected databases)
Found in: (click on association name for details)
POLAND
International Animal Identification Database

[/QUOTE]


No właśnie o to chodzi... to co na czerwono. W przypadku który miał miejsce czyli przerwa w dostępnie do bazy safe animal z europetnetu. Wyszukiwarka europetnet nie wyszukiwała w bazie safe animal bo ta była odłączona. Efekt był taki że nie można było wyszukac gdzie jest zarejestrowany pies. Nadto te nr chipów które nie zostały wysłane były niewidoczne przez europetnet.

Owszem do Europetnet powinny lecieć numery czypiów + info gdzie są rejestrowane (jaka baza) jednak jak widać z powyższego tak nie jest.

smaczku dodaje fakt że opisany przypadek czipa z 2011 r (identyfikacja.pl) nadal nie widnieje w wyszukiwarce mimo że inne bazy zagraniczne jakoś bezproblemowo przekazują numerki i dane rejestratora (czyli bazy). Co więcej baza europetnet twierdzi że nigdy nie został rekord wysłany.

Jak było wspomniane wyżej split baz w takiej sytuacji powoduje położenie systemu...

Dlaczego w polsce nie da się czegoś zrobić po bożemu od początku do końca?

Fakt najlepiej powiedzieć że oszołomy niż zrobić porządnie, prawda ?


Odnośnie ostatniego posta - nie lecą zaszyfrowane dane o psie tylko numery chipów + dane rejestratora (bazy) lekarz naopowiadał wam bajek. :D

Edited by molosmolos
Link to comment
Share on other sites

[quote name='molosmolos']No właśnie o to chodzi... to co na czerwono. W przypadku który miał miejsce czyli przerwa w dostępnie do bazy safe animal z europetnetu. Wyszukiwarka europetnet nie wyszukiwała w bazie safe animal bo ta była odłączona. Efekt był taki że nie można było wyszukac gdzie jest zarejestrowany pies. Nadto te nr chipów które nie zostały wysłane były niewidoczne przez europetnet.

Owszem do Europetnet powinny lecieć numery czypiów + info gdzie są rejestrowane (jaka baza) jednak jak widać z powyższego tak nie jest.

smaczku dodaje fakt że opisany przypadek czipa z 2011 r (identyfikacja.pl) nadal nie widnieje w wyszukiwarce mimo że inne bazy zagraniczne jakoś bezproblemowo przekazują numerki i dane rejestratora (czyli bazy). Co więcej baza europetnet twierdzi że nigdy nie został rekord wysłany.

Jak było wspomniane wyżej split baz w takiej sytuacji powoduje położenie systemu...

Dlaczego w polsce nie da się czegoś zrobić po bożemu od początku do końca?

Fakt najlepiej powiedzieć że oszołomy niż zrobić porządnie, prawda ?


Odnośnie ostatniego posta - nie lecą zaszyfrowane dane o psie tylko numery chipów + dane rejestratora (bazy) lekarz naopowiadał wam bajek. :D[/QUOTE]


Właśnie nie chodzi o to co jest na czerwono!
Bo ta informacja mówi o tym, że nie znaleziono danych w tych plikach które są wysyłane do Europetnetu przez ten starszy system.

Najważniejsza informacja to ta poniżej - czyli - [COLOR=#3E3E3E][I]More results from the Internet [/I][/COLOR]
[COLOR=#3E3E3E][I](Currently connected databases)
[/I][/COLOR]
To znaczy - że system zeskanował bazy danych podłączone bezpośrednio do Europetnetu i znalazł informacje w Polsce w [COLOR=#3E3E3E]International Animal Identification Database czyli w [/COLOR][COLOR=#3E3E3E]safe-animal.

PS. Jaki split bazy???? Jakie położenie systemu??? Co to wszystko znaczy??? Znów jakieś spiskowe teorie dziejów.
Czy Polacy nie mogą wreszcie wyluzować i skończyć z domysłami które biorą za pewnik.....[/COLOR]:shake:
[COLOR=#3E3E3E]Dla niektórych sto razy wypowiedziana herezja po paru chwilach staje się prawdą nie do obalenia [/COLOR]:D[COLOR=#3E3E3E]


[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

heh tylko w przez nas zaobserwowanej sytuacji europetnet nie skanował safe animal przez kilka-kilkanaście godzin. efekt jes taki że gdyby chip był zarejestrowany tylko w safe animal - nie byłby widoczny wcale.

zwróć uwagę na słowo currently - efekt j/w. nie mówimy o sytuacji kiedy wszystko działa ok tylko o stanie awaryjnym powodującym brak jakiejkolwiek informacji o tym że chip jest zarejestrowany. Gdyby wynik był np. not found, database mised: i tuaj lista baz w "odpiętych" byłby to znak dla szukającego że np. szuka własciwie tylko w identyfikacji.pl lub safe animal. Tak niestety nie jest.

piszesz ze stary system. Tasso przystąpiło do europetnet jako jedno z ostatnich i jakoś id chipu pojawiło się w bezpośrenio bazie europetnet po niewielkim czasie.

mam screen z tej sytuacji gdzie europetnet wyszukuje poprawnie id wyświetlając tasso, identyfiację ale nie safe. w tym samym momencie odpytanie na stronie safe dało wynik pozytywny.

Wniosek prosty- jeżeli id nie byłoby zarejestrowane w identyfikacji i tasso europetnet [B]nic[/B] by nie znalazł.

Wyszukanie id psa rejestrowanego tylko w safe potwierdziło tą tezę.

Ludzie rzadko kiedy rejestrują id w więcej niż jednej bazie. Jeżeli ktoś wtedy szukał psa w europetnet podczas gdy wypięła się baza safe to by nic nie znalazł i uznał że pies nie był rejestrowany. Rzadko kiedy schroniska czy straż wyszukują w bazie kilka razy.
[B]Wynik uznają za pewnik -jednak tak nie jest[/B]. Dlatego to całe larum.

Edited by molosmolos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...