Jump to content
Dogomania

Wyjazd z pieskiem za granicę


daria1

Recommended Posts

[quote name='Ramona']A ja mam takie pytanie ile wazny jest taki paszport?[/quote]

paszport nie ma ograniczenia ważności, chyba że zabraknie pól do stemplowania szczepień, jeśli pies ma mikroczipa to samo wyrobienie np. w W-wie kosztuje ok. 50 zł, należy też zwrócić uwagę do którego Państwa mamy jechać ponieważ każde państwo eu ma swoje szczegółowe wymagania i jeszcze jedna cenna uwaga, niekażdy wet ma prawo do wydawanie paszportów

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Potrzebuję informacji na ten temat,np. jeśli nabyty szczeniak będzie miał 12 tyg kiedy będzie mógł wyjechać ? wiem,ze paszport podczas wizyty weterynarz wydaje,szczepienia muszą być i co jeszcze ?? czy po ukończeniu wszystkich szczepień dopiero psiak może wyjechać??

Link to comment
Share on other sites

Ja mojego psa brałam do Niemiec jak miał 9 tygodni. Pies został zaszczepiony stosownie do wieku, zaczipowany i dostał paszport. Z tego co pamiętam weterynarz zaproponował że może napisać zaświadczenie, że pies jest za młody na szczepienie na wściekliznę, więc zostanie zaszczepiony jak tylko będzie się do tego kwalifikował. Jednak w końcu weterynarz nic nam nie wypisał.

Zamieszkałam w Niemczech, ale w Polsce kończyłam studia zaocznie. Przez cały okrąglutki rok w co drugi piątek jeździłam do Polski na zjazdy a wracałam w niedziele. Spago jeździł razem ze mną i NIGDY nie poproszono mnie o pokazanie paszportu i weryfikowanie czipu!!! Przekraczałam granicę co drugi weekend w tą i z powrotem i nigdy nie byliśmy skontrolowani. Wtedy jeszcze była kontrola graniczna, a teraz jej nie ma. Nadal przekraczam z psem granicę bardzo często...i nic!

Życzę powodzenia w załatwianiu formalności. Pamiętaj, że po czipowaniu i szczepieniach dobrze żeby szczeniak miał kilka dni odpoczynku przed wyjazdem.

Pozdrawiam,
Mery

Link to comment
Share on other sites

Zapomniałam!

Bądź ostrożna jeśli chodzi o cenę paszportów. Jak ja załatwiałam Spago paszport, to były wielkie różnice w cenach. Ja prawie 2 lata temu płaciłam 100 zł, ale dzwoniłam do klinik gdzie wołano i 230 zł ( bo niby specjalne szczepienia są do tego potrzebne). Tak jak już pisałam potrzebne są szczepienia dostosowane do wieku psa, odrobaczanie, czip i paszport, no chyba, że coś dorzucili jeszcze.

Teoretycznie pies powinien być zaszczepiony przeciwko wściekliźnie, ale przy psie kilkunasto tygodniowym to absurd i z tego co pamiętam weterynarz odszukał mi przepis mówiący o tym, że jak pies jest młodszy to siłą rzeczy nie obowiązuje.

Są to dane sprzed prawie 2 lat. Najlepiej podzwoń po weterynarzach i popytaj.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mery']Jeszcze jedna sprawa. Tak jak napisala Nane w watku o podobnej tematyce do tego, jeżeli pies ma tatuaż nie chip nie jest potrzebny. My musieliśmy czipnąć, bo tatuaża nie mamy.[/quote]

[CENTER][FONT=Courier New][COLOR=Magenta]Z tym, że tatuaż musi być czytelny
jeżeli jest nieczytelny wówczas wykonuje się chip ;)
ja musiałam wykonać chip ponieważ suczka ma przez pomyłkę 2 tatuaże
z lewej i z prawej strony ponieważ z lewej był wykonany zły numer
śmiałam się, że teraz to już nikt jej nie ukradnie bo jest tak oznakowana :razz: :lol:
[/COLOR][/FONT][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

W niektórych krajach [U]wymagają lub zalecają[/U] chipowanie - nawet w przypadku, gdy pies ma tatuaż. Ułatwia to identyfikację właściciela, gdy pies się zgubi. Psa rejestruje się w specjalnym ogólnokrajowym (ogólnoeuropejskim?) systemie, podaje się również numer chipa, dane właściciela, adres i telefon. Mam tu na myśli chipowanie piesków, które przenosza się z właścicielami zagranicę na dłużej. Myślę, ze chipowanie w Polsce kosztuje duzo mniej, wiec warto to zrobić przed wyjazdem.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Sluchajcie potrzebuje Waszej rady w sprawie zabrania Maji na Cypr, razem z meżem wylatujemy na Cypr dokladnie za tydzien,jedziemy na 4 m-ce do pracy, nie ma problemu z zabraniem psa samolotem - potzrebujemy tylko czipu i paszportu,mieszkac bedziemy na przeciwko hotelu w ktorym bedziemy pracowac wiec niedaleko, godziny pracy to 4h rano od 8 do 12 i 4 wieczorem od 18 do 22, czyli w srodku wolne i Maja bylaby z nami,, ale boje sie kilku rzeczy...przede wszystkim chorób psich na Cyprze...u nas w Polsce psy sa szczepione na choroby wystepujace w Polsce a co z Cyprem? czy istnieje moze jakas szczepionka na dodatkowe choroby? Pytam bo na cyprze jest mnostwo moskitów, ach a jesli chodzi o klimat to mysle ze Majka przystosowalaby sie bo jedziemy na chlodniejsze miesiace. Powiedzcie co sadzicie o zabraniu jej na Cypr. Nie chce sie z nia rozstawac:(

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Kasia&Max']Sluchajcie potrzebuje Waszej rady w sprawie zabrania Maji na Cypr, razem z meżem wylatujemy na Cypr dokladnie za tydzien,jedziemy na 4 m-ce do pracy, nie ma problemu z zabraniem psa samolotem - potzrebujemy tylko czipu i paszportu,mieszkac bedziemy na przeciwko hotelu w ktorym bedziemy pracowac wiec niedaleko, godziny pracy to 4h rano od 8 do 12 i 4 wieczorem od 18 do 22, czyli w srodku wolne i Maja bylaby z nami,, ale boje sie kilku rzeczy...przede wszystkim chorób psich na Cyprze...u nas w Polsce psy sa szczepione na choroby wystepujace w Polsce a co z Cyprem? czy istnieje moze jakas szczepionka na dodatkowe choroby? Pytam bo na cyprze jest mnostwo moskitów, ach a jesli chodzi o klimat to mysle ze Majka przystosowalaby sie bo jedziemy na chlodniejsze miesiace. Powiedzcie co sadzicie o zabraniu jej na Cypr. Nie chce sie z nia rozstawac:([/quote]
na meszki komary i inne dziadotstwa super sprawdza się ADVANTIX

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

No to teraz ja atakuję z pytaniem....

Jak długo obowiązuje "pozwolenie" na wyjazd psa do Szkocji ? Jesteśmy już po kwarantannie, a papierek czeka na nas u weterynarza. Słyszałam, że obowiązuje ono na całe życie psa, ale coś nie chce mi się wierzyć. Czy ktoś wie, jak to jest ?

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...