Jump to content
Dogomania

Sznaucer Olbrzym- pytania!


ilonab

Recommended Posts

Witam serdecznie. Nazywam się Iwona. Przyjaciółka chwilowo ''pożyczyła'' mi swoje konta na Dogomani, ponieważ nie mam troszkę czasu, aby zakładać własne. Mam do Was kilka pytań
dotyczących Sznaucera Olbrzyma. Od dziecka marzyłam o tej rasie. Jestem przygotowana, ale niby nie.. przeczytałam wiele lektur, ale mam wątpliwości. A więc naświetle trochę sytuacje.
- mam 25 lat ( jestem po studiach ),
- pracuję jednak.. 5 godzin. W tym, że siostra jest cały czas w domu to wydaję mi się, że mogłaby go nakarmić czy też wypuścić na dworek.
- dysponuję 180m domem na wsi z ogromnym, ogrodzonym podwórkiem, stawem i pięknym sadem.
- miałam prędzej doświadczenie z psami aktywnymi jak i molosami, a dokładniej to jednym - własnym. Kilka lat temu straciłam Doga Niemieckiego.
- jestem w stanie wydać ilość pieniędzy jaka będzie potrzebna na dobrą karmę i pełnowartościowe jedzenie.
- mam 2 dorosłe koty,
- szukam psa, który będzie moim obrońcą, wiernym towarzyszem i przyjacielem,
- kocham szwędać się po lasach, polanach i ciekawych miejscach,
- chciałabym spróbować psiego sportu - agillity.
Czy nadaję się na właściciela dla tego oto Olbrzyma?
Choć po tylu przeszkoleniach sama potrafię odpowiedzieć na to pytanie, ale wolałabym o krytykę i rady ze strony właścicieli tych wspaniałych czworonogów.
Pozdrawiam serdecznie i czekam na odpowiedź. Iwona.

Link to comment
Share on other sites

Z tego co napisałaś powinnaś poradzić sobie ze sznaucerem. Rozważ jeszcze takie aspekty:
- Czy będziesz miała czas na szkolenie psa. Sznaucer jest duży, poza tym często ma temperament. Musisz panować nad nim nie siłą, tylko odpowiednim wyszkoleniem. Zastanów się, bo to dodatkowy czas i pieniądze, do dobrego szkoleniowca czasami trzeba dojeżdżać kawał drogi.
- Czy wystarczy Ci czasu, umiejętności, chęci i środków na pielęgnację sznaucera. Trymowanie jest czasochłonne, wymaga też wprawy, a powierzchnia psa całkiem spora ;)
- Czy masz możliwość "w razie czego" podniesienia na ręce (kwestie zdrowotne) takiego olbrzyma, zapakowania do samochodu i zawiezienia/przytrzymania u weterynarza. O tym się nie myśli, dopóki się nie stanie. Znajoma miała taki problem, pies uszkodził łapę, a ona nie była w stanie fizycznie go podnieść. Okazało się, że czasami chłop w domu by się przydał :evil_lol: Miałaś doga, więc pewnie masz to przerobione, ale jednak o tym wspomniałam.

No i oczywiście bardzo rozważnie wybierz hodowlę, z której będziesz kupować psa. Uważaj na obecnie rozpowszechnione u pseudohodowców przekręty z papierami itp. Popytaj, pojeździj na wystawy i wtedy zadecyduj, skąd wziąć pieska.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Delph']Z tego co napisałaś powinnaś poradzić sobie ze sznaucerem. Rozważ jeszcze takie aspekty:
- Czy będziesz miała czas na szkolenie psa. Sznaucer jest duży, poza tym często ma temperament. Musisz panować nad nim nie siłą, tylko odpowiednim wyszkoleniem. Zastanów się, bo to dodatkowy czas i pieniądze, do dobrego szkoleniowca czasami trzeba dojeżdżać kawał drogi.
- Czy wystarczy Ci czasu, umiejętności, chęci i środków na pielęgnację sznaucera. Trymowanie jest czasochłonne, wymaga też wprawy, a powierzchnia psa całkiem spora ;)
- Czy masz możliwość "w razie czego" podniesienia na ręce (kwestie zdrowotne) takiego olbrzyma, zapakowania do samochodu i zawiezienia/przytrzymania u weterynarza. O tym się nie myśli, dopóki się nie stanie. Znajoma miała taki problem, pies uszkodził łapę, a ona nie była w stanie fizycznie go podnieść. Okazało się, że czasami chłop w domu by się przydał :evil_lol: Miałaś doga, więc pewnie masz to przerobione, ale jednak o tym wspomniałam.

No i oczywiście bardzo rozważnie wybierz hodowlę, z której będziesz kupować psa. Uważaj na obecnie rozpowszechnione u pseudohodowców przekręty z papierami itp. Popytaj, pojeździj na wystawy i wtedy zadecyduj, skąd wziąć pieska.[/QUOTE]
Dziękuję bardzo za odpowiedź :) Na szkolenie psa czas jak najbardziej i jakie chęci :) Znam też dobrego szkoleniowca. Co do trymowania to raczej salon, bo ja nie mam o tym pojęcia, ale pieniądze jak najbardziej są, bo dosyć dobrze zarabiam. Mam chłopa w domu także wydaję mi się, że będzie dobrze... Przede mną jeszcze kilka telefonów do hodowców, długie rozmowy z nimi, może spotkania, a wtedy powitam małego sznupka :) Dziękuję jeszcze raz za odpowiedź. Myślę, że sobie poradzę. Gdyby coś to jak mówię; poznam jeszcze Sznaucery. Planuję jakieś spotkanie z hodowcą, który posiada dorosłe psy jak i również szczeniaki, aby poznać trochę w realu charakter. A co do przekrętów z papierami to już przesada.... Już mam dość szukania na Alegratce ogłoszeń podejrzanych i zgłaszania do administracji na usunięcie :angryy: Myślę, że jeszcze w tym roku pochwalę się małym Olbrzymem na forum. Kilkanaście lat czekałam ;) Pozdrawiam i życzę miłego wieczoru.

Link to comment
Share on other sites

Gratuluje wyboru na pewno nie pożałujesz. Miałam kilka innych psów ale Olbrzymek to jest to :multi:
Z twoich postów wynika że wiesz na co sie piszesz.
Tak na wyrost tylko przypomnę o codziennych spacerach i zabawie bo znudzony "niewybiegany" Sznup to koniec sadku :eviltong:
Następnie znów na wyrost- trzeba dużą uwagę zwrócić na socjalizację bo to psy z charakterkiem często nie przepadają za innymi psiurami.

Dodam że do agi psiak powinien się nadawać, choć zdarzają się wyjątki mój jest aktywny nawet bardzo ale skoki mu jakoś nie przypadły do gustu więc jakby ci się trafił taki ewenement nie ma co zmuszać (choć wątpię żeby było łatwo na takiego trafić) znajdziesz inne zajęcia i zapewniam że z takim kompanem sie nie znudzisz :razz:
Możesz jeszcze wejść na e sznaucery tam są i hodowcy, czesto fotki szczylków i sami zesznauceni :cool1:

Edited by PaulinaBemol
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...